Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napired, egyeduli jatek,...

Napired, egyeduli jatek, magatol elalvas? Ezek a szulonek jo vagy a gyerekenek is?

Figyelt kérdés

Nekunk egyik sem megy,nem eroltetem a dolgot,hisz ugy gondolom ezzel csak a szulonek konyebb.rosszul gondolom?

Kisebb koraban probalkoztunk,hogy aludjon el egyedul,kicsit jatszon egyedul de nem ment,igy beletorodtem.

miert fontosak ezek a dolgok?a gyereknek jobb lesz tole?


2010. dec. 9. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a napirend megy, és az egyedül elalvás. A játék önállóan nem sikerült. Én a napirendet fontosnak érzem, mert tudja a gyerek nagyvonalakban a napjának az eseményeit egész kiskorától, így nincsenek hisztik. Az jó a gyereknek is, ha nem kell dührohamokat kapnia, és az is, ha a szülő nem méreges rá ezek miatt. Nálunk sose volt hiszti az elalvásnál, tudják, hogy 8 és fél9 között fürdés és mese után fekvés van, sose volt máshogy, eszükbe se jut ellenkezni. Nyugodtabb mindenki.
2010. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerek is sokkal kiegyensúlyozottabb lesz tőle. De szóljatok, ha nem így van...

Én így tapasztalom. Hagytuk, hogy a kisfiunk alakítsa valamilyen szinten a napirendet - például dokink mondta, hogy 3 óránként legyen a kaja. De ő csak 4 óránként kérte, hát nem tömtem meg, mert a doki azt mondta, hogy 3 óránként egyen...

Aztán a fürdetés időpontja is egyre korábbra csúszott, mert megborult a kisfiam minden este egy kicsit előbb. Hát úgy csináltuk, hogy neki jó legyen.

Az egyedül alvással úgy voltunk, hogy első este, amit itthon töltöttünk, hasra tettük, szó nélkül elaludt este 9-kor, és legközelebb hajnal 3-kor kelt. Innentől kezdve egyértelmű, hogy egy percig sem ringattam. Ha el tud aludni egyedül, akkor hurrá, én csak örülök neki. (És hálát adok a Magasságosnak, hogy ezt nem kellett erőltetnem.)

Na az egyedüli játékkal már bajban voltunk... sokat volt kézben a kisfiam, de azt azért nem mondhatnám, hogy ölbe baba volt. Igazából ahogy nyílt ki a kis értelme, egyre inkább érdeklődött a világ dolgai iránt, és szép lassan megtanult egyedül játszani is. De 14 hónapos elmúlt most, még mindig nagyon sokat igényli, hogy foglalkozzak vele, igazi társaslény.

De nagyon kiegyensúlyozott, tudja, hogy mi mikor van, a biológiai órája tökéletesen működik, fogzás időszakában előforduló nyűgösséget leszámítva befoghatom a számat, mert nagyon jó, nyugodt gyerekem van.

2010. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, a gyereknek is jobb.

De tudomásul kell venni, hogy vannak gyerekek, akik nem nagyon "kaphatók" rá.

Nekem szerencsém van, mindkét gyerekemnek nagyon fontos a viszonylag állandó napirend. (Egyébként nekem is az, ha nem lenne, a két kicsi mellett szerintem már megőrültem volna.)


Kezdetektől így szoktattuk őket, persze nem katonásan, de rendszerben.

Azért bölcsi, ovi előtt érdemes mégiscsak valamilyen napirendet kialakítani, mert ott is van. Ha otthon semmi rendszer nincs, akkor nehezebben megy a beszoktatás.


Egyébként a kötött napirend általában nagyon jó, de ha valami miatt változás van, pl utazunk, akkor elég nehéz velük.


Az egyedül elalvás szintén gyerek függő.

Nekem egyiket sem kell altatni. Eleinte próbálkoztam a lányomnál, de rájöttem, hogy sokkal könnyebben elalszik, ha egyedül van hagyva a szobában az ágyában.

2010. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kisfiam, de nem alszik el egyedül. De viszont szépen eljátszik egyedül is. Sokszor lent vagyok vele a szőnyegen, de nem kér belőlem. Könnyen megtudok főzni, néha kijön a konyhába és megnéz ilyenek.
2010. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom 15 honapos.Ö igenyli,hogy csak vele foglalkozunk.Az altatasnal az apanak is ott kell lennie.Igy nagyon mozdulni sem tudok töle.Most meg alszik azert tudtam ideülni.Öszinten ,könnyebb volna ha neha egyedül is jatszana.Van napi rendünk.
2010. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

napi rendet o alakitotta maganak,2fix pontunk van,ebed(mikor apa hazaer),furdes.napkozben azt csinal amit akar,ha almos alszik ha ehes eszik.altalaban hasonlo idoben de orat nem allitanek hozza.

Jatek egyaltalan nem megy egyedul,a nap szinte minden perceben vele vagyok,msotmar jobb mert ha ulok melette szepen jatszik(10hos)

altatas,probalkoztunk,orditas lett a vege.4honapos koraig orultunk ha egyaltalan alszik valahogy,nemhogy rakenyszeritsem az egyedul elalvasra.

Itt olvasom,hogy nemely szulo akar eroszakkal is raveszi a gyereket,ertem ezalatt a sirni hagyast.Gondolom igy nekunk is sikerulne,de nem szeretnem,nem ertek egyet vele.

meg olyan kicsi es olyan hamar megno es onallo lesz,akkor marnem lesz szuksege ram es bizom benne hogy ezek a dolgok is magatol alakulnak.

2010. dec. 9. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk kezdetektől napirend van!De ő alakította!Szóval én figyeltem mikor álmosodik este,úgy mentünk fürödni,de 10 hetes kora óta este 8 fürcsi és utána szopi alvás!Fél éves korában magától állt át az egyszeri alvásra!De csak cicin alszik el!Így viszont 5 perc az altatás!És ha igényli miért vegyem el tőle!Majd leszokik,ha akar!

Játszani azóta játszik egyedül amióta elindult!Azóta egy álomgyerek lett!3 órát is van hogy békén hagy!10,5 hós volt hogy elindult!szombaton volt 1 éves!Nekem könnyebb lett, hogy elindult!

Szóval napirendünk van,egyedül játszik de cicin alszik el!

2010. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A napirend biztonságérzetet ad a babának. A kialakításánál meg kell figyelni, mi a jó a babának, és utána is rugalmasan kell kezelni az időpontokat, hiszen van, hogy még nem éhes, akkor úgysem fog enni, vagy hamarabb megéhezik, akkor meg nem éheztetjük.Ahogy nő, úgy változik a napirend is, követi a baba igényeit.

Az én babám nem mindig alszik el egyedül, ha igényli, ott maradok vele, amíg elalszik. Ha eljátszik valamivel és engem észre sem vesz, nem megyek oda, nem vonom el a figyelmét. Ha megunja a játékot, és engem keres, keresünk neki másik helyet, másik játékot, vagy én szórakoztatom. Nem kell semmit sem erőltetni, de az fontos, hogy rendszeresen egyen és aludjon.

2010. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyereknek is jobb, ha megvan mind a három. Nálunk egyelőre az egyedül elalvás nem megy (7 hónapos), vagyis cicin alszik el vagy a babakocsiban. Napirendünk van, ő alakította, én figyeltem. Pl. megfigyeltem, hogy olyan fél 2 körül mindig nagyon éhes, néha addigra, csak amíg megmelegítettem a kajáját úgy behergelte magát, hogy utána alig fogadta el. Úgyhogy most egykor ebéd, akkor is, ha még nem nyűgös.

Egyedül játék meg: kövezzetek meg, de igenis fontos. Nem tartom természetesnek, hogy egy gyerek egész álló nap szórakoztatva legyen. Természetesen nem hagyom egyedül, de ha mosogatok, kijön velem, és játszik a konyhai eszközökkel vagy pakol, ha vasalok, énekelek neki közben, ha pedig tanulok vagy dolgozom a gépen, akkor körülöttem sertepertél, vagy kúszva felfedezi a lakást. Nekem is jobb így persze, de neki is. Este játszunk együtt, amikor fáradtabb. Nagyon vidám, mosolygós kisbaba, nem tűnik úgy, mintha el lenne hanyagolva.

2010. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba pár éves koráig (mondjuk bölcsi, ovi) a napirend csak a szülők miatt fontos, hogy tudjanak tervezni. Utána persze a gyereknek is, de addig sztem akkor egyen, mikor éhes, és akkor aludjon, mikor álmos. A fürdés is elcsúszhat, mi történik? A sírni hagyással sem értek egyet, hisz azért sír, mert vmi baja van.
2010. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!