Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kórházban lévő babák...

Csak kórházban lévő babák kapnak leadott anyatejet vagy bárki aki inkább azt adna a gyerekének tápszer helyett? Mennyiért lehet venni? Nekünk kell érte menni vagy kihozzák?

Figyelt kérdés
A fordított helyzetét tudom, hogy jönnek érte 2-3 naponta, és hogy hogy kell tárolni stb. Fontos lenne a szomszéd baba anyukájának nincs teje, tápszert nem szeretne neki adni, az Én babám meg már 1 éves, igaz, hogy még szopizik, de gondolom az nem lenne jó a 4 hetes babának.
2011. jún. 2. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontossági sorrend alapján kapnak a babák anyatejet.

Hívd fel az ottani kórházat vagy anyatej gyűjtő állomást, ott felvilágosítanak, hogy a szomszédod mikor kaphatna tejet?!

2011. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Védőnővel vegye fel a kapcsolatot de nagyon gyorsan, ő neki kell tudnia, mit kell ilyenkor csinálni.

Anyatejet csak olyan babák kaphatnak, akik még kicsik és anyukának nincs teje, nem kell kórházban lennie a kicsinek. Remélem, fog tudni kapni, úgy tudom, nagyon kevés a leadott tej az igényekhez képest.

2011. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A háztól házig rendszer a következőként működik: a tejadónak ugyanúgy meg kell csináltatnia a vizsgálatokat, mint akinek a teje a gyűjtőbe kerül.

A fogadó félnek a gyerekorvos írja fel a tejet. A gyűjtőből csak a beteg, koraszülött, kis súlyú babák kapnak általában, a többiek, csak ha marad. És érte kell menni.

Háztól házignál nem vizsgálják, hogy a fogadó baba tényleg rászorul-e, ha van, akitől hozni tudják, 8 hós koráig felírhatja a doki. Ebben az esetben megegyezés kérdése, hogyan jut el a tej egyik helyről a másikra. Mi pl. átvittük a szomszéd faluba, mert a férjemnek útba esett munkába menet, hétvégén meg Ők jöttek érte.

Azt, hogy az 1 évesednek termelődő tej jó-e a picinek, nem tudom, erről meg kellene kérdezned a gyerekorvost. De esetetekben sajnos már hivatalosan nem adhatsz tejet, nem fizetik ki, mert most már az is csak 8 hós korig lehetséges.

2011. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Védőnőt kérdezzétek meg,hátha tud segíteni!Nekem rengeteg tejem volt,mire megjöttek volna a leadáshoz a vizsgálati eredmények már ki kellett volna önteni,védőnő ajánlott anyukát aki elvinné-persze ő saját felelősségre tette-így segített.Bár ő baba hasa fájt a tejemtől,ezért egy közösségi oldalon leírtam az esetem,és minden környékbeli ismerősömnek elküldtem és 2 jelentkező is volt a tejért,a többit már mi magunk között beszéltük meg.Megér egy próbát,írjátok le üzibe,h kellenne anyatej,hátha vkinek a vkije meg pont tudna adni!Sok sikert!Ja,és mi Kecsk-ről Pestre ment a tej,fagyasztottam és apuka jött érte hűtőtáskával hetente.
2011. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!