Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem adok a tápszeres...

Baj, ha nem adok a tápszeres babámnak inni?

Figyelt kérdés
Kap anyatejet is, de csak 20 grammot, utána tápi, 90 gramm. A baba 3 hónapos. Tudom, hogy kéne itatni, de egyszerűen utál inni... pár csepp vizet belecseppentek a szájába, de undorral megpróbálja kiköpni. Cukros teát nem akarok adni neki, szeretném, ha megszokná, hogy vizet kap, ha szomjas, de ő nem szokott szomjas lenni.
2010. dec. 9. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Miért kellene agyon cukrozni a teáját? Lehet azt cukor nélkül is inni.
2010. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy nagy tévhit,hogy a tápszeres gyereket itatni kell,az anyatejest meg nem! A tápszerest se kell itatni! Annak is a 80 %-a viz! Ennyi folyadék bőven elég nekik!

Szóval igazad van,hogy teát nem akarsz neki adni! Csak vizet! De ha szomjas lenne,hidd el,meginná a vizet. Úgyhogy nem szomjas,elég folyadék az anyatej és a tápszer. Nem kell beleerőltetni semmit,ő tudja,hogy mire van szüksége.

Jól csinálod,csak vizet kinálj,de ha nem kell neki,akkor ne erőltesd.

2010. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki Mecsek bébi-t perce cukor nélkül...lehet azt jobban szeretné és tökéletes szomjoltó....
2010. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig egyszer volt csak szomjas, mikor a buszon nagyon melegítette az overall és izzadt is. Akkor ivott is örömmel 3 kortyot. Amúgy sose... csak én erőltettem, mert azt hittem muszáj...
2010. dec. 9. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim és védőnőm mindenféle teát ellenez, mikor babám nagyon hasfájós volt,akkor se javasolták a Mecsek teát sem. Csak a babavizet vagy a lehűtött csapvizet,de azt is csak 40 fokban,amúgy nem.
2010. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egészen 13 hónapos koráig nem is volt hajlandó anyatejen és tápszeren kívül mást meginni. Sosem problémázott rajta sem a védőnő sem a gyerekorvos. Amikor kánikula volt próbálgattam mindenfélével kínálgatni, de akkor sem kellett neki.
2010. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres, mást nem adok neki, a doki is ezt javasolta. Nagy ritkán, ha elfogy a tápszer és elkezd csuklani, itatok vele pár korty vizet, hogy elmúljon. Amíg nem eszik mást, csak tápszert vagy anyatejet, nincs szükség egyéb folyadékbevitelre.
2010. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsi1017 válasza:
Nekem ugyanez a szitu mintha csak én írtam volna a kérdést....ő is 3 hónapos, kicsi anyatej, aztán tápszer, folyadék meg nuku....szerintem ha szomjazna, inna...ne aggódj!!! :D
2012. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!