Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar ébren maradni...

Miért akar ébren maradni minden áron?

Figyelt kérdés

Már csukódik a szeme, de ha leteszem az ölemből, azonnal pattan fel és nyüzsög. Ma majd 1 órán át altattam ma este és nem aludt el. Betettem az ágyába, kicsit hagytam sírni, aztán visszamentem és csak akkor tudott elaludni, akkor már elég volt, hogy ott álljak az ágy mellett. 10 hós múlt. Minden este ugyan az a szertartás, de pár napja egyre nehezebb elaltatni.

Annyira kiszívja az energiám és felidegesít, sírni tudnék, pedig vasalni is akartam volna, de így semmi kedvem.

Igazán sírni nem akarom hagyni, de meddig lesz így ez a kínlódás, mert nekem már az sokszor.

Hasonlókon átesett anyukák, írnátok tapasztalatokat? Meddig lesz ez még így? Mit tegyek, hogy könnyebben aludjon el?


2010. dec. 9. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, ez az életkor kritikus alvás szempontból, sokminde bezavarhat. úgymint szeparációs szorongás, fogzás, és persze a mozgásfejlődés. nagyon idegesítő, annyi szent, de az is biztos, hogy elmúlik. amúgy nappal hogy alszik? nem lehet hogy sok már neki az amennyit nappal alszik? az enyénmnek akkor is felborult az esti elalvása, amikor át akart állni a napi két alvásról egyre.

kitartást, majd lesz jobb is, meglátod. (amúgy sok kiságyban altatott baba "idősebb " korban nem alszik el már olyan pikkpakk a kiságyban, mint előtte. szórakozás az érdekesebb....mi úgy aludtunk el már ilyen korban mivel a kislányom nem kisáygban aludt, hogy odafeküdtem mellé, kapott cicit, és elaludt. (persze leszámítva a fent nevezett kritikus szakaszokat). volt olyan is, hogy csak simán nem volt kedve aludni, szórakozott volna, elmászott volna. akkor egyszerűen lefogtam,. kicsit visított, pár alkalommal volt ez, aztán hamar megtanulta, mi a módi. ezt eljátszottuk 8, majd 11, majd 16 hós korában, és legutóbb pár napja (most lesz 2 éves). :)))

2010. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már, hogy magam mellé fektetem, csak már előre félek az elmászásaitól, olyan mint egy sikló, úgy ki tudja magát szabadítani sokszor. De egy próbát megér, talán holnap este. Kézben sétálgatva alszik el nappal. 2-3-szor is alszik még. Reggel még alszik, a tízórai utánit próbálom időnként, hogy kihagyja és ebédután is alszik. Uzsi után már régóta nem alszik.
2010. dec. 9. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Oka nagyon sokféle és összetett lehet, hogy miért nem alszik. Én elsősorban nem is ezen agyalnék a helyedben, Hanem azon, hogy hogyan tudnám rávenni, aludjon el egymaga.

Persze, dumálni könnyű, nekem is van egy másfél évesem, aki cicin alszik el. :D

De amint kicsit összeszedem az erőmet, és végre nem lesz taknyos, őt is meg fogom "terrorizálni". A Suttogóban leírt módszert alkalmazva fogom megtanítani elaludni egyedül. És máris több időm lesz mindenre. Már alig várom. :)

Neked is egy ilyen véresen komoly elhatározás kellene. Mert a ringatás még nehezebb téma. Tudom, az első gyerekemet 3,5 éves korági altattam így! Az utolsó hetekben már akár 3 órát is igénybe vett az altatás.


(Egyébként minél hamarabb csinálod, annál könnyebben megy az aludni tanítás. Pár nap alatt átállnak, és annyit megér sztem, hogy utána nyugodtan vasalhass, ha kedved tartja. Még mindig azt vallom, hogy inkább a gyerek sírjon, mint én!)

2010. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Talán kicsit olyan, mintha úgyis anya altat el, neki nem kell elaludni, bár ugye a végén úgyis jön az álom manó. Remélem valamennyire érthető, hogy mire gondoltam.
2010. dec. 9. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. az én kislányom jelenleg úgy alszik el nappal, hogy melléfekszem. nagyon nagy cicifüggő volt. rettegtem, hogy fog leszokni. kb. 1 hete megmondtam neki, hogy kicsikém, anyának fáj a cicije, bibis, és most délben nincs cici az alváshoz. egy mukkja nem volt! feküdtünk egymás mellett, és szépen elaludt, kb. 5 perc alatt. ha valaki ezt mondja nekem mondjuk fél éve vagy akár csak 2 hónapja, szembe röhögöm az illetőt. az esti cici még megvan, de már csak azért, mert most jön az utolsó foga, és eléggé megviseli nehezen alszik el este (nappal nem). amint kijön a fog, pápá cici. nem sírt soha egy percet sem alvás miatt(leszámítva a már említett hisztiket, de az pár alkalom volt, és hát hiszti). :))))
2010. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!