Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehetett lázas a babám?...

Mitől lehetett lázas a babám? Van valamilyen vírus? Mikortól számít magasnak a láz?

Figyelt kérdés
6.5 hónapos, és 4.30-kor lázasan ébredt, adtam neki Nurofent, és rá 1 órára le is vitte a lázát, popsiba 38.4 volt. Nincs megfázva, tegnap igaz egész nap nagyon nyűgi volt, sokat volt ölben, de én azt hittem a front miatt, vagy hogy megint jön egy foga. 6 foga már kint van, de attól eddig még sohasem lázasodott be. Doktornőhöz nem akarom levinni, mert tudom hogy azt mondja, hogy adjak nurofent, és prizniclejem ha lázas. ( Eddig minden apróságért rohantunk a doktornőhöz, és ő mondta ha nincs nagy baj akkor nem kell egyből menni.
2010. dec. 10. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt innen nehéz megítélni, mitől lehet lázas. Ha nem akarod levinni a dokihoz, hívd fel és kérdezd meg, mit csinálj! Sok mindentől lehet lázas, elkaphatott vmit, vagy lehet, a háromnapos láz nevű betegség kezdődik. De ezek csak találgatósok, én felhívnám a dokit. Nem írtad, h. a 38.4 levonás után volt? Ez babáknál már nem alacsony láz, ha levonás után volt.
2010. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem volt levonva, hívtam a dokit, azt mondta adjak neki nurofent
2010. dec. 10. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy vírusfertőzést bármikor bárhol elkaphat. Ha 1-2 nap után is lázas, vagy új tünete lesz (kiütés, étvágytalanság, köhögés, stb), vidd el és mutasd meg a dokinak. Ez már lehet h felülfertőződés, és akkor kell az antibiotikum. Egy lázas megbetegedés ált vírusfertőzés, arra csak a sok folyadék és a lázcsillapítás jó. Adhatsz neki calcimuskot is, ill cebion cseppeket. Jobbulást!
2010. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!