Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának mit lehet...

6 hónapos babának mit lehet adni ha köhög kicsit meg folyik az orra? Orvoshoz muszáj vinni vagy elég ha veszek neki a gyógyszertárban ami kell?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Amikor náthás volt a babám, nem vittem orvoshoz, de telefonon konzultáltam vele. Nekünk ami bevált, az a Sterimar, utána orrszívás. Köhögésre Rinathiol köptető. Mivel elég nagy a babád, vehetsz neki baby luuf balzsamot is, azzal kenegeheted a mellkasát.
2009. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem érdemes vinni,mert a vrusos náthát otthon is kezelheted.

Oscillococsinum+Cebion csepp+Béres csepp(10 kg alatt 3-4 napig kaphat napi 10 cseppet),1/4 calcium pezsg. tabletta(ekkor nem kell a Vigantolt adni),orrspray,orrszívás,párologtatás(Salvus,Hunyadi János,Ferenc József vízzel),kakukfűszirup.

Vagy ez: Sinupret csepp,orrspray,orrszívás,párologtatás,calcium pezsg.tabl.,Cebion csepp.

Nekünk ezek mindíg beváltak.

2009. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget
2009. jan. 20. 10:59
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Mindenképpen beszélj a dokival vagy a védőnőddel,mielött valami szövődménye lenne.Lehet a nátha a fogástól is.Az én kislányomnak is folyt a nózija amikor jöttek az első fogacskái.Szoptatsz? Mert akkor Orrfolyásra én anyatejet ajánlom. Cseppentsd az orrába és szívasd ki és ha véletlen lenyeli akkor sem lesz tőle baja.

Boldog babázást!

7hónapos kislány anyukája

2009. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vok: 6 hónapos babának inkább Cal-Kid szirupot adjál és ne Pezsgő tabit ahogy írták! De beszélj inkább tényleg a dokival!!! :)
2009. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az én babámank ugyanezek a tünetei voltak pár napja és én sem vittem dokihoz mondván h szivom az orrát, cebion stb. aztán ma már a gégészetre kellett vinni a köhögés miatt és kiderült h gégegyulladása van és azért köhög és a köptető nem jo erre hiába is adtam volna neki . most antibiotikumokat kap szegényke. szoval nem ártasz vele ha elviszed orvoshoz és ránéz a torkára.
2009. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Ne cseppents anyatejet az orrába. Ha az üregekbe jut homlok/arcüreggyulladást is okozhat. Megtelepszenek a bomló tejciben a bacik.
2009. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!