Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell adni (mennyit? ) az...

Hogy kell adni (mennyit? ) az echinacea angustifolia homeopátiás szert 14 hónapos babának? 9CH! Az 5CH-ról és a 12CH-ról találtam leírást, de a 9CH-sról nem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Vida Ágitól kérdeztek már ezzel a szerrel kapcsolatban, ezt találtam:

"Kedves Ági!

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Elmentem a gyógyszertárba, a gyógyszerész olyat tudott adni, hogy Echinacea angustifolia 9ch. Azt mondta, hogy ez ugyanaz, mint az Echinacea 5ch, viszont semmi tájékoztató nincs hozzá. Sőt, azt mondta, hogy adjak a gyerekeknek napi 3*5 golyót, és nem kell szünetet tartani, mehet folyamatosan. Még rá is kérdeztem, hogy megelőzésre??? Azt mondta, hogy igen. Nem sok ez egy kicsit?

Válasz: A két szer tényleg ugyanaz. Tényleg lehet ekkora adagot folyamatosan adni."


Én a saját homeopátiás könyvemben azt találtam, hogy felnőtteknek az 5ch-ból immunrendszer erősítésre, visszatérő felső légúti panaszok esetén naponta 1x5 golyó 1 hétig, majd 1 hét szünet, és ismét 1 hétig adni. Gyerekeknek külön nem volt kiemelve az adagolás.

2010. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én már régóta csak homeopátiás szereket szedek és adok a 1.5 éves gyerekemnek is.szerintem 1 éves korig ha megelőzés akkor 1 golyócska 1 éves kortól 5 éves korig 3 golyócska utána mint a felnőtteknek 5 golyócska.ha már meg van fázva akkor ezt a számot 2x tehát reggel és este 1-1 vagy 3-3 golyócska.a te babád pont a 2 küszöbén van korilag,ezért én napi 2-őt adnék neki megelőzésnek és 2x2 ha megfázott.
2010. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5 ch napi 1x5 golyó 1 hétig, aztán 1 hét szünet. felnőttnek napi 2x5 ugyanígy. homeopata orvos mondta nekem így.
2010. dec. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
NEkem 9CH-t adtak a gyogyszertarban, pontosan mit jelent a CH? Ebből akkor több,vagy kevesebb kell, mint az 5CH-nál javasolt adag?
2010. dec. 13. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!