Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok olyan homeopátiás...

TKI Ibolya kérdése:

Ajánlanátok olyan homeopátiás szert ajánlani amivel erősíthetném így tél előtt a babám szervezetét?

Figyelt kérdés
Van egy 9 és 6 éves és egy 7 hónapos gyerkőcöm és a nagyok amióta suliba járnak össze vissza fertőzik egymást és a picit.
2011. okt. 20. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy homeos doki (ismerős) az óvodás, iskolás gyermekeinek a következőket adta:


1. hét: 2x1 tabletta Engystol naponta

2. hét: 2x5 golyó Echinacea D4 naponta


A kezelést heti 1 tubus Oscillococcinummal is kiegészíthetjük.

Ez több hónapon keresztül is alkalmazható.


Én terhesség alatt szedtem egész télen, és hál' Istennek nem kaptam el semmit, még csak meg sem voltam fázva.

Próbáljátok ki!


Ez mondjuk a nagyoknak való, a picinek nem tudom, mit lehet.

2011. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a picinek még nem ajánlott immunrendszer erősítőket adni, mert még csak most alakul az imm. rendszere. /orvos mondta/

Viszont a nagyokat ha erősíted, kevesebb betegséget hoznak haza. Én még magamat szoktam turbózni, mert az anyatejen keresztül a baba is erősítve van így.

2011. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vagy egy csodaszer, legendásan jó. Úgy hívják, hogy C VITAMIN
2011. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A picinek adj Cebion cseppet, mást szerintem nem nagyon tudsz.
2011. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! C vitamint adok a nagyoknak és a picinek is de sokat nem ér. Én nem szedek c vitamint mert ahogy elkezdem szedni rögtön lebetegszem(hosszú évek tapasztalata).
2011. okt. 21. 08:24
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A homeopátiás szerek nem mások, mint placebók, kb. annyira fogja erősíteni a gyerekek immunrendszerét, mint ha szőlőcukrot adnál nekik, és ráfognád, hogy immunerősítő.

Akkor már inkább valami komplex vitaminkészítményt szedess velük, az tényleg erősíti az immunrendszert.

Vagy még jobb, ha sok gyümölcsöt esznek, és/vagy reggel-este VALÓDI citromos (citrom helyett zöldcitrom, lime is tökéletes), mézes teát megisznak egy-egy bögrével.

De ha mindneképp homeopátiás szert akarsz, úgy tudom, az Oscillococcinum hetente 1 adagja pont a kívánt hatást hivatott elérni. Már ha hatna.

A c-vitamin meg nem ér semmit? Azért, mert véletlenül egyszer megbetegedtél időben azután, hogy szedted? Mert anélkül nem betegedtél volna meg? Szegény Szent-Györgyi Albert forogna a sírjában, ha ezt látná...

2011. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Don Garcia köszi neked is a választ.A c vitaminnal kapcsolatban csak annyi a hozzá szólásom hogy nem egyszeri megbetegedésről van szó hanem rendszeresről.A gyümölcs és zöldség evés meg van ,napi szinten esznek a gyerekeim és én is megfelelő mennyiséget.De tudod van az úgy hogy az egészséges étkezést semmit sem ér még is megbetegszik az ember lány,főleg ha új közösségbe megy már pedig egy elsősnél ez elkerülhetetlen.Az oscilococcinumot ismerem szedjük is és tavaly bevált +a gyerekeknek c vitamin(amit írtam azt csak nálam tapasztaltam). Én például gyógynövényekre is gondoltam. De köszönöm jóindulatú segítségedet!
2011. nov. 8. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, a c-vitaminról ahogy látom, eléggé eltérőek a tapasztalataink, bár azért gondolom te sem úgy értetted, hogy eddig akárhányszor, az év akármelyik szakában elkezdted szedni, egyből lebetegedtél. Mert ha igen, akkor az immunrendszereddel, és ezt most nem piszkálásból mondom, de lehet, hogy nincs minden rendben, és nem ártana egy alapos kivizsgálás.

Bocsi, tényleg nem cseszegetésből mondom, de a szervezetnek nem szabadna így reagálnia egy, az immunrendszer működéséhez létfontosságú vitaminra.

Persze azt nem írtad, hogy milyen dózisban szedted. Meg aztán honnan tudod, hogy anélkül nem betegedtél volna meg? Ezek mind olyan dolgok, ami miatt már bocsi, de a saját tudásom és tapasztalatom alapján megkérdőjelezem az ok-okozati összefüggést. Ami a mennyiséget illeti, influenzás időszakban napi párszáz mg c-vitaminra legalább szüksége van a szervezetnek. Én (28 éves) 3x500 mg-ot szoktam szedni olyankor, és eddig még mindig bevált. (Tudom, sokan félnek a c-vitamintól, meg a féltudományos bulvármédia mindennel riogat, csak a tudományos tapasztalatok mást mutatnak...)

Egyébként egyetlen vitamintól, vagy immunerősítő készítménytől sem szabad csodát remélni, egyik sem fogja megállítani sem a vírus-, sem a baktériumhordákat. Csupán segíti az immunrendszert, hogy a szervezetbe jutott kórokozók ne tudják lebetegíteni a szervezetet, vagy ha netán már lebetegítették, akkor segítsenek a mielőbbi gyógyulásban, és a tünetek mérséklésében.

Ugyanez a helyzet az étkezéssel. Marhaság lenne azt mondani, hogy "ha sok gyümölcsöt eszel, meg változatosan táplálkozol, akkor semmi bajod nem lesz". Mert ez így marhaság. (Mondjuk most kérdeznék vissza: miért, a homeopátiás csodabogyók mellett nem betegedtek meg?... Dehogynem, sőt...) Tudod, hacsak nem egy steril szobában éled le az életedet, a szervezeted - meg a gyerekeidé is, az iskolában pláne - mindig ki lesz téve fertőzéseknek: vírusoknak, baktériumoknak és egyebeknek. Szedhetsz te akármit, a szervezetébe attól ezek még be fognak jutni, csak ami ezután történik, az a nem mindegy. Hogy a szervezetét teljesen kiüti egy fertőzés, vagy akár magától is elbánik vele? És itt van marha nagy szerepe a bevitt vitaminoknak és tápanyagoknak. És lehet, hogy ez, nevezetesen hogy nem 3 hétig fekszik holtgyengén, hanem 1 hét alatt kihever egy fertőzést, úgy jön le, hogy semmit sem ér, de nekem azért más a véleményem. Az egész vitaminos-immunrednszeres-táplálkozós dologban nem az a kérdés, hogy megbetegszik-e, hanem hogy a szervezete milyen könnyen birkózik meg a kórokozókkal.

Egyébként nekem a zöldcitrom vált be, napi kétszeri zöldcitromos tea, és máris nem dőltem ki, amikor mindenki más.

Gyógynövények felől is érdeklődtél: a már meglévő megfázás, influenza kezelésében és a megelőzésében egyaránt segít a gyömbér. Nehogy önmagában edd meg, mert pokolian csípős, kellemetlen íze van, de meghámozva, felszeletelve és kifőzve napi 1-2 teáskanálnyi főzet (mondjuk teában feloldva) nagyon jó hatással van, különösen a már kialakult megfázás esetében.

Másik gyógynövény, amit tudok javasolni, az a lapacho. Idehaza a Naturland forgalmazza, filteres kiszerelésű teakeverék formájában. Nem olcsó, de annál hatékonyabb, és nem csak a megfázásos, "téli" megbetegedések ellen jó, de izületi és izombántalmak, gyulladások ellen is egész jól hat, gyulladásgátló és fájdalomcsillapító hatású. Sőt, a szervezet állóképességét is kis mértékben növeli, csökkenti a szervezet fáradtságát, és akármilyen meglepő, a szemre is jó hatással van. (Ez utóbbi inkább saját tapasztalat, bár valahol már olvastam is róla. Munkámból kifolyólag egész nap a monitor mögött kell ülnöm, estére már van, hogy könnyezik a szemem, meg homályosodik a látás, viszont napi 2 bögre Lapacho mellett ezek a tünetek nincsenek.) Megelőzésként 2-3 naponta 1 bögre teát ajánlott fogyasztani, a már kialakult betegségre napi 2-3 alkalommal 1 bögre a hatékony mennyiség.

Továbbá, bár elvileg allergia elleni gyógytea, de a sima megfázás, nátha, influenza légúti tüneteirere is hatásos a szőlőmag-tea. (Dr Chen-féle Pollengrape tea, amit én használok.)

És bár inkább tüneti kezelés, de meg kell még említenem a párlófű teát, ami rekedtség ellen irtó jó.

2011. nov. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ valami hasonló választ vártam ezelőtt is ami használható.A c vitaminról többet nem szólok mert már unom.Azzal is tisztában vagyok hogy sok fertőzés elkerülhetetlen hiszen három gyerek mellett van már tapasztalatom és valóban nem mindegy ,hogy az a gyerek 3 vagy 1 hétig beteg e.Azért írtam a gyógynövényeket mert például amikor köhögnek a gyerekek mézes hagyma teát főzök nekik és be szokott válni,gondoltam hátha van valami más is ami hasznos lehet ,mint ahogyan írtad is a gyömbért.Köszi az ötleteket a többit is felkutatom és kipróbálom.Egy kis magyarázat csak hogy értsd miért parázom a betegségektől annyira az idén télen.A legkisebb csemetém 7 hónapos és 2 hetesen szív műtéte volt.Gyógyszert szed azóta is és nagyon kell rá vigyázni,minden kis náthával irány a dokinéni,mert orvosi felügyeletre szorul.Sajna nála nincs olyan ,hogy kis nátha.Ha a nagy tesóknak éppen hogy folyik az orruk,akkor ő biztosan azonnal lázas lesz és már köhög is és nehezen kap levegőt.Ő is kapja a c vitamint mint a tesói és mellé mg orvos által felírt immunerősítőt.Hát ezért parázom az idén a betegségektől.Gondoltam ha a tesókat megerősítem akkor talán rajta is segítek egy kicsit.

Köszi a tanácsaidat ,amiket ajánlottál adandó alkalommal(ami remélem kevés lesz)kipróbálom!

2011. nov. 9. 09:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia #2.

Szerintem amit te mondasz (2011.okt.20.20:07), az nem vonatkozik a kérdésben is szereplő homeopátiás szerekre.

2023. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!