Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babának mennyi + folyadé...

7 hós babának mennyi + folyadékot (víz, tea) kellene meginni, ha anyatejes és hozzátáplált?

Figyelt kérdés
az én babámba örülök, ha napi 1,5 decit bele tudok diktálni kortyonként. félek, hogy ez kevés...
2010. dec. 12. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyit igyon a baba?

A babák folyadékszükséglete testsúly kilogrammonként 150 ml naponta. Így egy 6 hónapos 6 kg testtömegű kisbaba napi folyadékigénye közel 1 liter, míg egy 8 kilós csecsemőnek kb. 1,2 liter folyadékra van szüksége.A babák folyadékszükséglete testsúly kilogrammonként 150 ml naponta. Így egy 6 hónapos 6 kg testtömegű kisbaba napi folyadékigénye közel 1 liter, míg egy 8 kilós csecsemőnek kb. 1,2 liter folyadékra van szüksége.

Milyen folyadékkal kínáljuk?

6 hónapos kor alatt a baba fő étele és itala az anyatej, ezért napi 8 dl- 1 l anyatejet vagy annak hiányában tápszert adunk neki. Amennyiben megissza a megfelelő mennyiséget, akkor csak extrém melegben szükséges forralt és lehűtött vízzel vagy babavízzel kínálni. Figyeljünk arra, hogy az anyatej mennyiségének csökkenése esetén ne csak teával vagy vízzel pótoljuk a folyadékot, hanem tejalapú itallal, azaz tápszerrel. A kicsi csak így kapja meg a fejlődéshez szükséges mennyiségű fehérjét és energiát.

6 hónapos kor fölött a csecsemők fő étele és itala továbbra is az anyatej vagy annak hiányában a tápszer, melyből naponta 5-8 dl-t kell elfogyasztania. Hat hónapos korban a kizárólagos anyatejes táplálás már nem fedezi a fejlődésben lévő csecsemő tápanyagigényét, ezért elkezdjük bevezetni a pépes majd a szilárd táplálékokat a baba étrendjébe. Az újonnan kínált gyümölcsökből és zöldségekből folyadékhoz is jut a kicsi. Az anyatej mellett folyadékként felforralt és lehűtött vízzel, hígra főzött cukor nélküli 100%-os gyümölcsteákkal vagy higított gyümölcs-, zöldség levekkel kínálhatjuk a csecsemőt. Semmiképp ne itassuk tehéntejjel, kecsketejjel, zabtejjel, szójatejjel, rizstejjel, élénkítő hatású teával, cukros üdítőitalokkal, mert felesleges cukortartalmuk miatt az értékes tápanyagoktól veszik el a helyet, károsítják a baba fogait, és megterhelik a baba veséjét. Ihat:

· forralt és lehűtött vizet

· babavizet

· hígra főzött cukor nélküli 100%-os gyümölcsteát

· higított gyümölcslé

· higított zöldséglé

Tilos!

· Tehéntej, kecsketej, zabtej, szójatej, rizstej

· élénkítő hatású tea

· cukros üdítőitalok

2010. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, a szakirodalmat én is ismerem, inkább tapasztalatokat várnék, illetve, hogy hogy lehetne több folyadékot elfogadtatni vele.
2010. dec. 13. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 6,5 honapos, 4 honapos kora ota tapszeres. A gondom kb. ugyanaz, mint neked. Mar eszik gyumolcspepeket, nagyon szereti, a fozelekekbol csak modjaval, viszont inni csak tapszert iszik. (Gyumi utan is) Vettem 100%-os baba gyumilevet, probaltam a vizet, teat, de egyiket sem hajlando meginni, 1-2 korty utan fintorog, oklendezik. Mivel a tapszert megissza, es egyaltalan nem mutat kiszaradasos tuneteket en egyenlore nem eroltetem. A 2 lanyomnal is eljott az ideje amikor mar elfogadta es nem volt soha problemank a viz hianya miatt.

Szerintem ha anyatejes, es kajak utan szopizik, az kielegiti, oltja a szomjat. Nem kell aggodnod. Fogja tudni, hogy mikortol igenyel mas folyadekot is.

2010. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok! Arra figyelj, hogy ne szaradjon ki. Ha a kis nyelvet megnezed es szep rozsaszinu, akkor nincs gond. (A kiszaradas elso jele a feher, lepedekes nyelv!)

3 gyerekes anyuka, intenzives nover

2010. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!