Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrű babák anyukái!...

Ekcémás bőrű babák anyukái! Ha rájöttetek, hogy mi okozza, és azt az ételt elhagytátok, mikorra múlt el a tünet teljesen?

Figyelt kérdés
Tejre gyanakszom 15 hónapos lányomnál, és már egy ideje nem kap tejet, de csak javult, és nem múlt el teljesen...
2010. dec. 13. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányomnál már másnap elkezdett javulni. Neki is a tej volt a "hibás" . Lehet, hogy rosszul csináld a diétáját?

Mit nem adsz neki? És mit adsz? Nagyon sok mindenbe van tejszármazék.

2010. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csináltam teljesen tejtermék mentes diétát, mivel már hónapok óta kap tejtermékeket, csak a tej maga az, amit kb. egy hónapja próbáltam bevezetni nagyon óvatosan. Most is csak azzal álltunk le, és javult is (nagyon viszont nem volt még csúnya amúgy sem), csak most ez érdekelne, hogy ez-e az ok, vagy másfelé keresgéljünk... Picit javult neki, de estére fürdéskor, meg amikor kimegyünk a hidegbe és kiszárad, mindig picit rosszabb lesz.
2010. dec. 13. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém tejallergiás! Ekcéma az első tünet, tesztelték, hamar kijött a tejfehérje allergia! Elhagytuk, minden nemű tejterméket. egyszer anyósom tiltásom ellnére adott neki kekszet, amire az volt írva, nyomokban tartalmazhat tejfehérjét, mivel olyan üzemben készül, na ne mondjam másnap ekcémás volt. "CSak" ennyire kell komolyan venni ezt a témát.
2010. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos a tejfehérje allergia nem újdonság nekem sem. :o( Nagyobbik lányomnak volt, csak anyatejjel tápláltam, de ha én ettem pl. egy kiflit ("tejes kifli"), akkor is órákon át tartó hasgörcse lett...

Szóval ezt végigcsináltuk (2,5 éves korára kinőtte!), csak nála ekcéma tünet nem volt, ezért bizonytalankodom most...

És mondom, már 5 hónapja kap mindenféle tejterméket (kivéve tej, tejszín, vaj), és attól eddig nem lett baja.

2010. dec. 13. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki kéne próbálnod a szigorú tejmentes diétát, mert csak akkor derül ki hogy a tej okozza-e. Nálunk is ugyanez a helyzet, a héten megyünk vissza az orvoshoz, mert újra kijött a kislányom ekcémája, és úgy néz ki nem adhatok én sem semmilyen tejes dolgot. Pedig a joghurttól, túrótól semmi baja nem volt, de ezentúl azt sem kaphat.
2010. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Hogyan tesztelték nálatok?

Nagyobbik lányomnak anno azt mondták, hogy allergia tesztet vérből csak két éves kor felett csinálnak, előtte nem kapnának megbízható eredményt. (És két évesen teszteltek tényléegesen, addig csak "saját szakállunkra" tudtunk próbálgatni...)

2010. dec. 13. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen vérből nálunk is két éves kora fölött csináltak tesztet. De ahogy betöltötte az egyévet, máris rá pár nappal bőrtesztet csináltak, tudod karc meg csöpögtetés rá az allergénből. Meg van a tejterhelés, ahol 10-20 percenként itatnak vele fehérje alapú tápszert egyre nagyobb mennyiségben. Nálunk ezt gasztroenterologus-allergológus csinálta. Előtte már szigorú tejmentes diétában voltunk, nekem nem volt tejem csak nagyon rövid ideig, aztán a sima tápszertől csupa ekcéma lett majd hasmenése is lett, kapott tejfehérjementeset, elmult a probléma. Doki akkor azt mondta tartsuk ezt a diétát egyéves koráig, mert akkor lehet érdemben terhelni a szervezetet, és akkor mutat jo eredményt a teszt.
2010. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Doktornőnél rákérdezek majd erre a bőrtesztre.

Bár ahogy a nagylányomra emlékszem, nála kb. 3 hónapot vártunk egy időpontra a gasztroenterológushoz... :o(

2010. dec. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!