Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Naplemente tünet, van akinél...

Naplemente tünet, van akinél volt? Mikor múlt el?

Figyelt kérdés

11hetes kislányom(koraszülött),és naplemente tünetet állapított meg nála a doki.Azt mondta figyeljem és legközelebbi kontrollon csinálnak koponya uh-t,ha nem múlna el.azt is mondta még,hogy agyi értágulatra is utalhat,de lehet hogy magától elmúlik.

Volt ilyen valakinek a babájánál???mi történt???Nagyon megijedtem....


2011. okt. 24. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezt találtam róla. A naplemente-tünet egy megtekintéssel azonosítható eltérés: azt jelenti, hogy a szemgolyók lefelé nyomódása miatt azokat felül nem fedi a szemhéj, azaz látszik a "szemefehérje". Ez utalhat a kicsiknél a koponyán belüli megnagyobbodott nyomásra, így mindenképpen gyermekneurológiai vizsgálatot igényel - hamar. Az esetleges gondozási, vagy egyéb teendők csak ennek fényében mondhatóak meg.

Azt nem tudom megmondani, hogy milyen a lefolyása, vagy hogy mi fog történni. Remélem, hogy nem lesz semmi baj nálatok! Előfordulhat, hogy a koraszülöttség miatt van, és valóban el fog múlni. Remélem csak ez van a háttérben,

2011. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!