Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki a paracetamolos...

Mindenki a paracetamolos gyógyszert mondja, most akkor mi a jó? Beteg a babám mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Hát na..elolvastam végre mi is az a paracetamol,mert a terheseknek is meg a szoptató anyáknak is ezt a típusú gyógyszert javasolják,sőt a 6hónapos babám beteg és a panadol babybe is ez van,mit a panadolban,rubofenbe stb...és egyszerűen elbizonytalanodtam e cikk elolvasása után.nem tudom mit tegyek.Épp most adtam be egy adagot a kicsimnek,mert hőemelkedése van,már csak az szerencsére,de már meggondolom legközelebb használjam e.Mit gondoltok erről? [link]
2009. jan. 20. 23:31
 1/2 A kérdező kommentje:
2009. jan. 20. 23:35
 2/2 anonim ***** válasza:

a paracetamol bizonyos lebontási termékei károsíthatják a májat, ezért általában súlyos májkárosultaknak nem szabad szedni, és alkohollal sem fogyaszthato. Ez persze nem egy-két szemre vonatkozik, hanem nagy adagokra, vagy rendszeresen nagyobb adagokra. Egy levél panadol fél uveg szesszel már komoly, súlyos károsodást okoz, olvastam egy szakcikket, ahol mint ongyilkossági modszert probálta valaki. De hangsúlyozom, egyszerre nagy adag. A felnottek számára készult tabletták (panadol, rubophen...) általában 500 mg paracetamolt tartalmaznak, ebbol napi 4-5x 1 tbl ajánlatos, de napi 8 g okoz komoly károsodást.

A paracetamol régota ismert hatóanyag, ezért sok-sok hatása-mellékhatása ismeretes, és a megfelelo adagolást tartva biztonságos. A terhesség elso harmadában nem nagyon ajánlott, mert megvan a riziko, hogy befolyásolja az embrio fejlodését, de késobb biztonsággal használhato. Es pont azért, mert jól ismert, használható kisgyermekeknél is, megfelelo adagolásban.

A lázat meg csillapítani kell, ha kicsi, ha nagy, és mellékhatása elvileg minden gyogyszernek lehet. A nem kezelt betegéség, vagy láz meg legalább ilyen káros.

egy gyogyszerész anyuka

2009. jan. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!