Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem alkoholista, merjek-e...

A férjem alkoholista, merjek-e babát vállalni ennek ellenére is?

Figyelt kérdés

A férjem nem az a tipikus alkoholista,hogy minden nap lerészegedik.Hanem minden áldott nap megissza az adagját,nem tudom pontosan mennyit,de nem szokott berúgni,csak látom rajta,hogy ivott.(Kívülálló észre sem venné,hogy ittas)

Amúgy nem rossz vele együtt élni,mert szeret dolgozni,meg itthon is segít,ráadásul mindig a kedvemet keresi,jó ember és tényleg szeretjük egymást.

Csak attól félek,hogy az alkohol miatt több rá az esély,hogy a babánk nem lesz egészséges.

Én 28 éves vagyok,ő pedig már 38 éves lesz,mindkettőnknek ez lenne az első babánk.

Az elvonóra nem tudom rávenni,mert az a meggyőződése,hogy egy igazi férfinek innia kell.

Mit javasoltok?


2009. jan. 21. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
nekem a barátnöm ugyan ebben a problémámban van, csak ott még mindketten dohányoznak. mikor elmentek a dokihoz hogy nem jön össze nekik a baba, az orvos egyböl azt mondta, hogy látszik a férjén hogy rendszeres alkohol fogyasztó és mivel mindketten dohányosok, ne is nagyon reménykedjenek a babában. a barátnöm szerint az elsö is akkor jött nekik össze mikor a férje egy baleset miatt kb egy évig nem ivott. de kérdezd meg az orvosodat az lenne a legegyszerübb. amúgy a barátnömnél sem részeg soha csak naponta pár üveg sört de minimum egyet megiszik.
2009. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én úgy gondolom, ha mind a ketten babát szeretnétek, akkor bele lehet vágni, hiszen te nem iszol. Ha a férjed is szeretné, akkor talán arra az időszakra amíg próbálkoztok, meg tudja állni, bár nem hiszem hogy "kis mennyiségben" gondot okozhatna. Amikor én teherbe estem a férjem az építőiparban dolgozott, ott pedig napi 2-3 sör mindig lecsúszik. Én nagyon ritkán iszom alkoholt (utoljára 2 éve ittam a lánybúcsúmon), és a fiam 2,5 hónapos, makk egészséges.

Ha megszületik a baba, akkor meg fog változni, és lehet, hogy teljesen fel fogja függeszteni az alkoholt. Egy manó csodákat művel a férjekkel, tapasztalatból mondom :)

2009. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Én semmi képp nem szülnék egy ilyen embernek gyermeket, nem csak azért mert a baba sem biztos hogy egészséges lesz és ugye az alkohozizmusra való hajlam is örökletes, hanem azért mert most még "csak" ennyit iszik de pár hónap esetleg év múlva meg még többet. Az alkohoz pedig sok rosz dolgot tud kihozni egy amúgy jó emberből is. Ráadásul ő ezt nem is ismeri el ahogy írod, neki ez így jó, tehát én tutira nem szülnék neki. Még akkor sem ha lerakná a piát mert az is csak ideig óráig tartana. Aki alkoholista akár kis akár nagy mértékben az az is fog maradni. Akár évekig is megtudják állni hogy ne igyanak de aztán minden kezdődik előlről hiszen kifogást mindíg fog találni rá hogy miért nyúl a pohár után. Egy baba pedig éjjel nappal törődést igényel, sőt lemondással is jár a gyermek nevelés, és a vége úgyis az lenne hogy egyedül nevelnéd fel a babát. Keress egy hozzád méltó józan életű partnert és szüljél neki gyereket.
2009. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod vagyis érzed, hogy ez nem kóser...

Egy igazi férfinak innia kell. Szép takaró.

Nem is azzal van a baj ezek szerint, hogy folyamatosan részeg...

Az a baj, hogy megissza az adagját...és ez mindig több lesz, mire odakerülne a gyerek, hogy tényleg erős kezekre (nevelő kezekre) legyen szüksége, addigra lehet már annyit inna, hogy rád marad minden.... :o( Hát nem tudom... Ezt lehet vele kéne megbeszélned. Próbáld meg nem az alkohol irányából megközelíteni, hanme, hogy mit szóla egy gyerekhez. Ha benne van , kérdezd meg, hogy hogy nevelnétek fel....

S említsd meg, hogy tartasz tőle, hogy túl igazi férfi már ahhoz, hogy egészséges gyereket nemzen, mert az egészséges gyerek, az bizony egészséges szülőktől jobb eséllyel startol és ámbár lehet Ő egy igazi pasi, de az alkohol gyengíti a lehetőségeket...

2009. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
28 évesen tényleg szülnél egy olyan embernek aki minden nap iszik? Ha szülsz és majd etekig sír a baba a férfedmeg megüti mert ittas és hamarbb felmegy a pumpa, akkor már késő lessz lelépni mert akkor az lessz az okod, hogy kell neki az apja. Egy alkesz senkinek sem kell, neked sem kellene.
2009. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nehéz kérdés, apám alkoholista volt azt mégis ember lett belőlem. őt az unokáinak a születése mentette meg... de mivel én tudom mit álltam ki mellette, hát nem szülnék gyerekeket. Ez az én véleményem! Ha nem is rosszabbodik az állapot, de a gyereketek ezt fogja etalonnak tartani, hogy inni kellé mert attól lesz férfi???? Szerintem sem jó beugró az életbe!
2009. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze árt a katonáknak az alkohol, de a lényeges, hogy te egészséges vagy. Hogy szülj-e neki, azt neked kell tudnod. Vagy elválsz tőle és új életet kezdesz egy józan életűvel vagy pedig szülsz neki egy babát és reménykedsz, hogy talán a gyerek hatására megváltozik, persze ez így nem tuti, de remélni lehet, hátha... kicsi az esélye, de azért van. Szerintem komolyan beszélgess el vele erről a témáról, hogy ő szeretne-e egy babát és mit hajlandó érte megtenni. Ha továbbra is játsza a férfit (?), akkor sztem mondj le róla, a gyereknevelés nem sétagalopp és ha nem bírja idegekkel akkor majd a kocsmába köt ki...
2009. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rövid és tömör leszek:igen,de ne ettől a férjedtől...BOCS.Az egy dolog,h magát tönkreteszi,az egy másik,h téged is,de te dönthetsz úgy,h kilépsz ebből az egészből.De a gyerek is tönkre megy,és ő nem dönthet az életéről!!!2 gyerekes anyuka
2009. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos az alkoholizmus is gyengeség, melyet egy éjszaka sokszor felkelő gyerek csak súlyosbíthat. Főleg úgy, hogy rá még kevésbé tudsz figyelni. Én alkoholista apa mellett nőttem fel, rémálom volt, állandó rettegés és félelem. 14 éves voltam, mikor meghalt, mert annyit ivott. És ő alig ivott a születésem előtt. Szóval én nagyon meggondolnám, hogy minek teszem ki a születendő gyermeke(i)met, mert az ilyen egy életre nyomot hagy.
2009. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem is alkoholista apám van és ha nem iszik rájön az epilepszia,olyan szinten van.-Nem beszélek vele,mert tönkretette az életemet!

Tőle menekültem ebbe a kapcsolatba,mert nem tudnék otthon lenni.Nincs hová mennem!

Egyébként külföldön élek és sokat gondolkozom mit csináljak,de fogalmam sincs!

Már milliószor itt akartam hagyni a férjemet,de akkor még anyagi gondjaim is lennének és nincs senki,akire számíthatnék.

Tudom csöbörből-vödörbe kerültem,de nincs semmi kilátásom.

Sosem volt szerencsém az életemben,a nyomor elől menekültem és a gúnyolódások elől.Mindenki azt hiszi szuper életem van és már fölnéznek rám,de senki nem tudja mi van a háttérben.

Én tudtam az elejétől fogva,hogy a férjem alkoholista,de nem tanulva Édesanyám példájából,azt hittem én különleges vagyok és képes leszek őt megváltoztatni.Milyen ostoba voltam!

Egyébként még pár éve ennél is többet ivott,azóta picit visszafogta magát,ennyit értem el az én "különlegességemmel".(Nem agresszív,inkább békés ember.)

Amúgy nem tolongtak az ajtóm előtt a férfiak,hogy lett volna választási lehetőségem,pedig sokan szépnek tartanak.

Szóval eddig nem sikerült az életem,de még nem adtam fel.Ha jön egy lehetőség megragadom!

:-)

2009. jan. 22. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!