Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legzesfigyelot hasznalt...

Legzesfigyelot hasznalt anyukak, nektek is ilyen nehez volt lemondani rolla?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 honapos mult es az elmult ejszakakon lemaszik rolla mert vandorol a kisagyban. Sajnos a legzesfigyelo beriaszt es felebreszti (egyebkent este 8-tol reggel 9-ig egyhuzamba alszik mar regota). Megijed a csipogastol es nehez visszaaltatni. 2 napja hajnali 4-kor keltem vele, semmi remeny nem volt visszaaltatni. Mindig a sarokba huzodik es a legzesfigyelo nem erzekeli hiaba van kozepen. Ha a sarok fele teszem akkor a kis rafinalt tuti a masik sarokba vandorol es a legzesfigyelo riaszt. Tehat almaba ide oda kuszik hiaba helyezem barhova. De viszont nagyon felek kikapcsolni. Annyira feltem a kis dragamat, hogy egyszeruen felek. Ti is igy voltatok? En nem gondoltam, hogy ez ennyire nehez lesz. :) Pedig nem latok ra mas megoldast vagy pedig elfogadom, hogy kelunk minden ejjel erre. Ti mit tennetek? Ilyenkor meg hasznaltatok? Erdemes meg ilyen korban ketlaposra beruhazni mert arrol tuti nem maszna le.
2010. dec. 14. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a mai napig képtelen vagyok lemondani róla. Kislányom már 22 hónapos, és most az az "ürügyem", hogy levettük a rácsot a kiságyról, anélkül alszik, plédek, párnák vannak a kiságy előtt a földön, ha netán legurulna, és mivel kényelmes lent is, ha legurul, a légzésfigyelő miatt hallom ugye egyből, ha nem az ágyon van, mert ugye mégse töltse az éjszakát a földön, akkor sem, ha párnák, plédek vannak alatta. :-)
2010. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néha már én is elgondolkodom rajta, hogy le lehetne már róla szokni, de előfordul, hogy a megszokottnál jóval tovább alszik reggel, és olyankor mindig arra gondolok, hogy de jó, hogy be van kapcsolva a légzésfigyelő, másképp biztos 10 percenként mennék megnézni, nincs-e valami baja.
2010. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Soha nem használtam egyik gyerekemnél sem,és nem is volt soha probléma. 10 hónaposan már nincs is mitől félni. Sokkal rosszabb a babának is,ha nem tud tőle nyugodtan aludni.
2010. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves, és még használom, bár a férjem mondta, hogy ha kimerül az elem, akkor eltesszük, de én szeretném még használni. A miénk három lapos, Álomvirág, soha nem mászott le róla, akkor sem ha a sarokban alszik. Hát, nehéz lesz lemondanom róla, mert engem megnyugtat.
2010. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vedd érzékenyebbre és akkor nem fog beriasztani. Nálunk is ez volt. Egyébként az elsőszülöttnél mi 17 hónapos koráig használtuk, akkor érkezett a tesó, így nem volt mit tenni, rá kellett beszélni magam, hogy a nagynak nincs már szüksége rá. Felesleges luxus lett volna még egyet venni. A kicsi most 1 éves már nem aggódom, ha mondjuk valamelyik nagy elfelejti bekapcsolni.
2010. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt nehéz, pedig 1-2 hónaposan beriasztott párszor, de nem tudom, hogy tévesen-e.

Mi úgy terveztük, hogy 1 évesen saját szobájába költöztetjük. Költözés előtt pár nappal arra mentem be a szobába, hogy a pár méteres kábelét a gyerekem behúzta a kiságyba...Hát jól megijedtem, gondolhatjátok. Akkor azt mondtam, ebből elég, ha leragasztjuk is képes újra "behúzni". Így a másik szobába már légzésfigyelő nélkül ment. Has nem történt volna ez a kábeles dolog, még lehet, h most is használnánk:)

2010. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam, hogy nehezen tudom "leszoktatni" magam róla, aztán az élet megoldotta, mert a nyáron abban a hatalmas viharban, ami végigdúlta a Dél-Alföldet 3 napig nem volt áram, aztán is éjjel ki-kimaradozott, így hazaköltöztünk egy hétre a szüleimhez, ahova nem vittük a "felszerelést". Utána már itthon sem jutott eszembe bekapcsolni. Akkor 8 hónapos volt a gyerek.
2010. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is képtelen vagyok lemondani róla. A nagyobbik már rendes leesésgátlós ágyban alszik, 32 hónapos, de a mai napig alatta a riasztó. 2 lapos. Néha elmászik róla, és beriaszt, amire sem ő, sem a pici nem ébred fel úgy, hogy ne tudnának vissza aludni. Mindig csak én ébredtem fel, és én nagyon nehezen tudok visszaaludni eleve.

Én azért használom, mert ha délután/este nagyon elfárad, akkor van, hogy alvás közben nem vesz levegőt egy ideig. Meg ha náthás, akkor sem árt, ha be van kapcsolva.

Plusz, én már veszítettem el egy gyermeket, és nagyon félek:( A riasztó enni nem kér.

A kisebbik alatt is használni fogom, amíg csak lehet!

2010. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat lanyok, jo tudni, hogy nem vagyok egyedul. Ferjem most allitotta at az erzekenyseget, majd meglatjuk, hogy mi lesz. Nallunk fokent az a gond, hogy hosszu es eleg szeles a kisagyunk (kesobb atalakithato gyerekagynak). Ezert tud lemaszni az erzekelorol es nem erzekeli. Ha normal kisagy lenne tuti nem lenne gond. Sajnos ahol en elek nem lattam 2 laposat amikor vettuk (angelcare), pedig mar akkor hallottam rolla, hogy letezik. Koszi megegyszer mindenkinek a valaszokat es jo babazast.


13:56-os nagyon sajnalom ami tortent. :(

2010. dec. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!