Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ilyen hamar a foga?3...

Lehet ilyen hamar a foga?3 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés
Patakokban folyik a nyála, a keze állandóan a szájában, mindent rág, nyűgös. Tiszta kézzel simogattam alul az ínyét, nagyon élvezte, ebből gondolom, hogy talán a foga lehet. Én nem látok semmi furit a szájában de nem is tudom mit kéne néznem, nem piros vagy duzzadt neki. Vagy már csak a végén duzzad meg az ínye? Kenhetek rá neki valamit így hogy nem is biztos hogy a foga?
2009. jan. 21. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom 4 hós lesz nemsokára és ugyanezt csinálja. A fogzás már elkezdődik ebben a korban, de még csak Ő érzi belül a fogak mozolódását. Hagyjad hagy rágcsáljon rágókát, esetleg olyat amiben víz van és le lehet hűteni.Én nem kenem semmivel, amíg nem kezd el duzzadni, fehéredni az inye, mert az a biztos jele annak, hogy hamarosan kibújuik a fogacska.

Jó babázást!:o)

2009. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Kislányomnak 3,5 hónaposan bújt ki alul a 2 foga.
2009. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia nagyon sok kisbaba 3 hónapos korában ezt csinálja,de lehet hogy a fog csak 3-4 hónap mulva jön elő.Nekem mind a kettő kicsi ezt csinálta,azt hittem hogy ilyen hamar jön a foga és azért.A kisfiamnak 11 hónapossan jött ki először,a kisleányomnak meg most 7 hónapossan.Vannak babák akiknél hamar elkezdődik a fogzás és hamar ki is jön,pár hét alatt,de sajnos ezt nem lehet előre megmondanni.A kisleányom elősször 3 hósan nagyon nyálzott egész 6 hós koráig és egyszer csak abbamaradt a nyálzás,két héttel később észrevettem hogy kijött a foga.Szerintem mig a babád nem nagyon nyűgös,fájdítja sz ínyét addig felesleges bekenni,mert lehet olyan hamar kijön neki hogy észre sem veszel semmit,még láza sem lessz.Jó babázást!!!
2009. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! Rágókát még nem merek neki adni, csak puhább dolgokat, mert még ügyetlen és szegény múltkor is fejbe vágta magát :) Dentinox-ot meg most nézem hogy 3-4 hó előtt nem lehet használni. Majd megpróbálok valami homeos bogyót akkor. Remélem, nem szenved szegény hónapokig. Jó babázást Nektek is!
2009. jan. 21. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én vettem ínymaszírozót (patikában) puha szilikon az egyik újjadra kell húzni és kis fésűk vannak rajta azzal tudod maszírozni az ínyét., amúgy homeós bogyócskákat adok neki. chamomillát.

6 hós baba anyukája

2009. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lassan 5 hónaposak leszünk. Kb. másfél hónapja ugyanez van nálunk is. Kipróbáltam a Dentinox-ot, de nem ért semmit, ahogy rákentem az ínyére, rögtön lenyalta. Próbáld ki az ínymasszírozót, nemcsak masszíroz, de tisztítja a kis ínyét is, és még élvezi is!! De pl. nálunk bevált a MAM-nak az ínymasszírozós cumija is. A Brendonban lehet kapni, a szopókáján mindkét oldalt rücskös, ezáltal masszíroz. A kisfiam imádja!
2009. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Van itt is Brendon, megnézem a cumit meg az ínymasszírozót is.
2009. jan. 21. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!