Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám hője popsiban...

6 hónapos babám hője popsiban mérve 37.6. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Várjak, h feljebb megy-e, vagy ne várjak és adjak germicid kúpot? Egészet vagy felet? Tegnap kapott prevenárt, eddig nem volt semmi baja, ez volt a 3., viszont szombaton 2 foga is kibújt. Biztos ettől. Eddig külön szobában aludt, ma aludjon velem? Több réteg ruha kell ilyenkor neki? Szopik még, gyakrabban szoptassam, vagy adjak pluszba vizet is? Segítsetek, már a bőgés határán vagyok, úgy féltem! Köszönöm
2009. jan. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Egyenlőre semmit, (ebből már levontad a fél fokot?), ha nem akkor ez még épp csak hőemelkedés. Ellenőrízd fél óránként, ha lázas lenne (esetleg láz közeli), akkor adj neki egy kúpot. (szerintem ő már kaphat egészet is.)
2009. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi baj, akkor 37,1 valódi hője az nem magas, na én h megnyugodj adj neki kúpot biztos ami biztos....s csörögj rá dokidra...adj neki vizet v bármi folyadékot, nem lesz semmi baj
2009. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg,nincs semmi baj.Ha popsiban mérted,akkor abból lejön 0,5 így csak 37,1 a hője.

Ha nem látod nyűgösebbnek,akkor egyelőre várj a lázcsillapítással,hisz ez még nagyon az elején van,éjjelre viszont ha feljebb menne,mindenképp csillapítsd,én 37,6-nál(amiből már le volt vonva a 0,5 fok,már adtam éjjelre kúpot),Nagy baba,nyugodtan adhatsz egy egészet ha belázasodna.

Nem kell több réteg ruha,csak amit eddig is adtál,és ha nem lesz gond estére de nagyon aggódsz,vidd be magadhoz,neked is jobb,de az is lehet esétre meg se látszik.Nyugalom,kérdezz nyugodtan,segítünk.

2009. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne ess kétségbe, az a 37,6 még nem annyira magas. Szerintem ne Germicidet adj neki, hanem Nurofen Szuszpenziót. Nálunk sokkal jobban bevált. Biztos hatni fog, de kipróbálhatod a Viburcol végbélkúpot is, ez egy homeopátiás kúp, fogzásra tökéletes, lázcsillapítóként is nagyon bevált nálunk, és lehet használni akkor is, ha egyszerűen csak nagyon nyugtalan a kicsi. Több ruhát szerintem csak akkor adj rá, ha érzed, hogy fázik. Vizet adhatsz neki, mert az belülről hűti egy kicsit. Ha nagyon nyugtalan, akkor szerintem aludhat veled is, de ez legyen az utolsó, amit teszel, mert nagyon rafkók tudnak ám lenni. Majd le sem tudod magadról kaparni a lurkót. :)
2009. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 37,6 popsiban mérve azt jelenti, hogy a testhője 37,1. Ez még éppen, hogy csak hőemelkedés. A lázgörcsre nem hajlamos babáknál elég csak 38 foktól csökkenteni gyógyszerrel a lázát.

Amikor az én babámnak hőemelkedése van, akkor általában izzadni is szokott, tehát arra figyelek, hogy mindig száraz ruha legyen rajta. Ha közelebb van a 38-hoz, mint a 37-hez, akkor egy picit langyosabb vízben, mint ahogy megszokta, le szoktam zuhanyozni.

Mérd fél óránként, ha emelkedik mehet a lázcsillapító, egyébként szerintem fölösleges gyógyszerrel tömni.

Ha nyűgös is és megnyugtatja a szopi, akkor nyugodtan szoptathatod sűrűbben.


Ja, és nyugi, nincs semmi baj :)

2009. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm csajok! most azért pityergek, mert meghatódtam, mennyire kedvesek és segítőkészek vagytok! köszi
2009. jan. 21. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!