Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos gyermekemnek...

15 hónapos gyermekemnek nagyon folyik az orra, köhög és most este 38,2 lett a láza popsiban levonás után. Adtam neki rinathiolt és nurofent. Mikor kell menjek orvoshoz vele? Adjak még neki valamit?

Figyelt kérdés
Most elaludt. Egész nap kamillateát ivott citrommal.
2010. aug. 13. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én ha lázas, mindig elviszem dokihoz, szóval ha holnapra nem megy le neki, akkor azért érdemes lenne megmutatni szerintem. mikor kapta a 15 hónapos oltást? mert ha attól van esetleg, akkor csak csillapítsd a lázát. ez vmi vírusnak tűnik egyébként, de a torokfájás miatt érdemes lenne azért elvinni dokihoz. jobbulást!
2010. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha rosszabbodik az állapota vagy nem megy le a láza hétvégén vidd be az ügyeletre vagy hívd ki az ügyeletes gyerekorvost (ha kimegy, mert hozzánk nem jött ki) Ha hétfőig marad így akkor hétfőn reggel orvos. Sok folyadék, a kamilla teával óvatosan mert székrekedést okoz. Adj neki Cebion cseppet langyos teába. Ha a nurofen nem húzná le a lázát C-s kúpot adj neki. Neki már mehet egy égész. Jobbulást!

2010. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én már elvittem volna, pláne, ha lázas is, mindenképpen.

Ha csak köhög, akkor, hadd hallgassa meg, rendben van-e a tüdeje.

2010. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szóval, ha csak köhög (csúnyán ugatva), akkor IS, ha nem lázas, akkor is
2010. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm


ha nem lesz jobban, akkor reggel elviszem az ügyeletre. Most nyugodtan alszik. Még nem kapta meg a 15 hónapos oltást, majd jövő héten esedékes.

A nurofent milyen időközönként adhatom, mert nincs itthon másik lázcsillapító. A kúpnak most néztem,m hogy lejárt a szabatossága.

2010. aug. 13. 20:00
 6/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. akkor összeszedett vmi vírust valszín, nurofent 6 óránként adhatsz neki, de a 38,2 nem vészes, ne ijedj meg. ha magasabb lenne éjjel, akkor hűtőfürdőzd, az leviszi. 30 fokig hűtheted a vizet, max. 10 percet lehet benne a baba, de ha vacog vedd ki! a víz kezdetben annyi fokos legyen, amennyi a baba testhője, és pár perc alatt hűtsd le.
2010. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ügyeletes gyógysertárból nem tudtok Panadol szirupot hozni? Mert Germicid kúpot már csak receptre adnak, úgy tudom.


Szóval, ha lenne Panadol, váltogathatnád a Nurofennel 2-3 óránként, ha szükséges.

Nekünk volt már olyan durva láz, hogy 2 óránként véltogatva a 3 fajta lázcsillapítót is csak szintentartotta a lázat, de lejjebb nem vitte.


A hűtőfürdő túró, csak gyerekkínzás. Mire megtörlöm, ugyanolyan forró, mint volt.


Szóval épn a biztonság kedvéért szereznék valahonnan Panadolt, hogy lehessen váltani, mert 6 óra hosszú idő.


Jobbulást!

2010. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
húúú ez már tényleg nem nekem való... a hűtőfürdő gyerekkínzás... komolyan, megáll az eszem. szóval akkor kedves anyuka, most péntek este, lázas babával vedd a nyakadba a várost, v a legközelebbit és vegyél neki panadolt... hol itt az ésszerűség????
2010. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, gondoltam hátha van apuka is.


A hűtőfürdő pedig nekünk tényleg nem használt egyik gyereknél se semmit. Ott vacognak, ordítanak benne, de törölkőzéskor már újra forrók.

2010. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ha lázas viszem is a gyereket az orvoshoz! Tegnap éjjel belázasodott, de a mexalen kúp levitte neki, 39,3 volt!

Reggel mentünk a kórházba mert vidéken falun vagyunk, mondta a doki a kórházban valami vírust elkapott, mert fáj a torka nem bír nyelni nem eszik!

Májusban volt életében először lázas, akkor us bevittem a kórházba mert 39,5 volt a láza, nem ment le a kúptól sem, akkor itt hideg vizes lepedőbe tekerték amit 15 percenként cseréltünk, egész éjjel, mert a kúp nem vitte le a lázát, vénásan akartak neki lázcsillapítót adni, decolyan magas volt a láza pattantak szét az erei, de reggelre lement a láza, cebion cseppeket kapott csak akkor is most is azt javasolt. 3 nap alatt rendbe is jött. És kivárták a kórházban is az 5-6 órát lázcsillapító adása között, ezért tekerték a mesztelen mellkasát hidegvizes lepedőbe hogy hűtsük a gyereket, nehogy lázgörcsöt kapjon!

De a 38,2 nem vészes, ha feljebb megy akkor hűtőfürdő vagy hideg vizes ruhába tekerés és ügyelet!

2010. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!