Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 15 hós lányom...

Mit tegyek? 15 hós lányom csak cicin hajlandó elaludni!

Figyelt kérdés

36 hétre császárral született. Az orvos azt mondta ne ijedjek meg, mert valószínű a császár meg koraszülés miatt nem lesz tejem. Már az első nap estéjére volt, de a kis súlya miatt állandóan szoptattam. Lehet ennek a következménye, de volt már órás sírás, hagytam a nagyinál hátha ott elalszik, de semmi....

Már összeesés hátárán van , ha így el is aludt nagyinál, akkor itthon szó szerint nem lehet levakarni a ciciről. Párom dolgozik, én is fáradt vagyok és a végén tényleg órás visítás után megkapja.

Mit tegyek?


2010. dec. 15. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én babám 18 hós,nappal és este is cicin alszik el. Addig ordit ,mig nem kapja meg. Én már nem csinálok ebből ügyet. Majd változik,ahogy nő.
2010. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy téged ez mennyire zavar. Ha csak a környezeted tesz megjegyzéseket, de te elvagy ezzel (hisz a végén úgyis megkapja) akkor hadd szopizza magát álomba. Ha viszont nem akarod engedni, akkor légy határozott és ne adj neki cicit, de akkor se hagyd magára.

Az én gyerekeim amíg szoptak, addig cicin aludtak el (15, 18 és 32 hónapos korukig), vagy esetleg babakocsiban, autóban.

Magában a tejben is vannak az elalvást, ellazulást segítő anyagok, és a szopizás hatására is termelődnek ilyenek a babában.

2010. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én éppen most szoktatom le a szopásról. 13 hós lány. Eddig cicin aludt el. Én azzal kezdtem, hogy kettéválasztottam a szopit az alvástól. Kb. 1 hétig nyűg volt, de már nem. Először szopott, aztán elaltattam. Minden kitartásom és határozottságom ellenére az lett a vége, hogy ölbe el kell ringatni, mert hiába feküdtem mellette 2 órát és dúdoltam, énekeltem nem érdekelte, elmászott, felállt, nevetgélt. Most ott tartunk, hogy nappal elalszik ebéd után kb. 10 perc alatt az ölembe és nem szopik előtte. Este még szopik és úgy altatom el. Ha már az esti szopi is elmarad és könnyen elalszik nélküle, akkor majd megpróbálom megtanítani, hogy az ágyában aludjon el. Persze én szivesen énekelek neki stb., csak maradjon fekve. Nálunk elég nehéz dolog ez, mert nincs cumi, kedvenc izéke se, semmi, csak én. Ezt egy kicsit várok is az esti elhagyással, mert ahhoz is kell megint sok erő, kitartás és most nincs. Szóval ez a megoldás hosszadalmas, nehéz (a 10kg-os súlya miatt), de én nem vagyok képez sírni hagyni, szenvedni stb. a gyereket. Úgy látom nem érett meg arra, hogy önállóan aludjon el. Segíteni kell neki az ellazulásban. Na bocsi, ha kicsit kusza lett, de most meg van fázva és alig aludtam éjszaka. Kérdezz nyugodtan, ha esetleg van mit.
2010. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!