Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon rázom a gyereket,...

Ha nagyon rázom a gyereket, nem lehet tőle baja (a kis fejében)? Mert csak úgy hajlandó elaludni, ha rázogatom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy picit én is "ráztam" mikor kicsi volt mert úgy elaludt viszont ha ringattam akkor sokáig tartott az altatás...

!De inkább úgy fogalmaznák,hogy enyhén "rezegtettem"!

Nagyon nem szabad rázni!!

2010. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék...A mi lányunk is csak így alszik el:(
2010. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de lehet, a gyereket tilos rázogatni, és nem csak a babákat, de a 2-3 éveseket is. az agya nekiütődik a koponyájának és sérülhet.
2010. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó:

támaszd alá.....linkelj

2010. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én babám is ugy alszik ha "rázom" az ölemben! 7 hos
2010. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt a link, gondolom hiteles: [link]


Nem en irtam a korabbi valaszt, miszerint nem szabad hirtelen, erosen megrazni a babat, de en is ugy tudom, hogy tilos. Kulfoldon szultem, ott mondtak is, hogy tilos razni a babat, kifejezetten kiemeltek (ahogyan a bolcsohalallal kapcsolatos infokat, betegsegek tuneteit, biztonsagi dolgokat mondtak el, akkor volt szo errol is).

Szoval biztosan igazuk van.


Mondjuk az altatas kozbeni ringatas nem hiszem, hogy ez a kategoria lenne.

2010. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, azért gondolom mi, akik rázogatjuk a gyereket nem úgy rázzuk, hogy az gondot okozzon. Csak finoman...

Nálunk még a büfi is rázogatással jön ki...ha meg nem rázom, akkor nem büfizik=nyűgös, mert feszíti=nem alszik,sír. Szóval enyhén rázogatni szerintem lehet, persze mértékkel. Ha jól tudom az autó, a babakocsi is ráz, a szuper magyar utakon, az én lányom ott alszik a legjobbat!(második voltam)

2010. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

számomra a "nagyon rázom" azt jelenti, hogy nagyon rázom, nem pedig azt, hogy ringatom.....


tilos rázni a gyereket.

2010. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!