Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák! Most...

Koraszülött babák! Most kétévesen mennyire hozta be a lemaradást súlyban, fejlettségben? Minden érdekel

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:

21 hónapos a lányom, 33 hétre született 2350g-al. Nagyon hamar járt 10 hónaposan, a súlyát 1 éves kora után hozta be, sőt néhány kortársát le is hagyta. Most 12,5kg.:) Kis tőtikápi.

Semmi nagyobb betegség nem volt, Hála Istennek.

Már pár szót mond.

És a te babád?

2010. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam épphogy nem volt koraszülött, pont a betöltött 37. héten született, de 1760 grammal. December 5-én volt 1 éves, 73 cm és 8715 gramm volt. A dokinő szerint szépen fejlődik. Majdnem egy éves koráig szopott, szépen eszik, most kezd elindulni, úgyhogy nem maradt el a mozgásban. Igaz, nem egy Hurka Gyurka, inkább olyan kis izmos.
2010. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém nem volt koraszülött, de ezzel együtt majdnem kis súlyúnak született, 2650 grammal (2500tól ki súylú, ha jól tudom). nagyon kis nyüzüge volt, ráadásul be is sárgult, váruckra is leesett, lámpázták, infúziózták, oxigénhiányos volt, dévényre jártunk, korai fejlesztőbe...el voltam keseredve. 11 hónapoasan kezdett járni, most 2 évesen (kislány) 11,8 kiló és 87,5 cm, tehát pont az átlag, (mi a szülők is átlagos magasak vagyunk), szellemi fejlettségben meg előtte jár a korának fél évvel (a gyógypedagógus fwelmérése szerint). szóval hála a jó istennek, nem lett smemi maradandó.
2010. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

váruckra=vércukra. nem tudok írni, késő van. :)

viszont eszembe jutott még, hogy a barátnőmnek 4 héttel korábban született a babája, és nem nagyon hozta be a lemaradást, sőt. most volt 15 hónapos hó elején (nem korrigáltan), és nincs azon a szinten. nem jár, de ez még hagyján, mert a normális fejlődésbe ez belefér, de van egy csomó dolog, amit az ő korában már bőven tudni kéne, és ő nem tudja, egész nap szinte (sokat vagyunk együtt, minden nap találkozunk, van hogy délelőtt délután is) szóval egész nap csak ül a földön, nasizik egy tálból meg megiszik 3 liter teát cumisüvegből közben. néha elkezd autót gurigálni, de ennyi. nem egy érdeklődő, aktív gyerek, csomó mindenre nem reagál, amire sztem ilyenkor már kéne (nem a magam gyerekét figyelembe véve, hanem hasonló korú több babát, egyszerűen látom, hogy nem olyan, és sztem ez túlmegy azon hogy "minden gyerek más ütemben fejlődik"). ráadásul az egyik lábfeje deformált, jártak gyógytornára, dévényre, de abbahygaták idő előtt...én kérdeztem a barátnőmet finomanb, hogy nem akarja megnézetni? de olyan hezitáló fajta, meg sztem nem is akar szembenézni vele, hogy le van mardva a kisfia. én nem mondtam neki hogy sztem le van, csak annyit, hogy mivel koraszülött volt, ezért érdemes lenne megnézetni csak a biztonság kedvéért. mindig mondta hogy elviszi, de aztán sose vitte eddig. nyilván nincs beleszólásom, csak rossz ezzel szembesülni. most még segíthtenének rajta, később viszont nyoma maraad, ha most nem foglalkoznak vele. de már nem tudom neki hogy mondani, hogy ne legyek udvariatlan vagy ne bántsam meg, meg nem is szeretnék ezen lovagolni. :((((

2010. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves, ő 29 hétre született 1450 gr-al. Most 12-13 kg között van, 92 cm magas. Picinek nagyon rossz evő volt, most viszont jó étvágyú szinte mindent megeszik.

Hypotón baba volt, 17 hónaposan indult el 8 hónapig hordtuk Dévény tornára szerencsére semmi baja nincs. Szerencsére nem betegeskedik sokat. Beszélni későn kezdett el 2 éves kora után, de még most is csak tőmondatokban beszél. Értelmes, jó megfigyelő. Önállóan eszik. Nem szobatiszta még, de idén nyáron nem is nagyon erőltettem mert akkor született meg a tesó.

2010. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

36 hétre született a lányom, 2370 grammal és 49 centivel, de 10/10 AP-vel. Ő volt a legvéznább/legkisebb és a legaktívabb baba az osztályon, és ezt az extra aktivitását a mai napig megtartotta.

Most 27 hós.

3 hós korára behozta a súlybeli lemaradását, a mozgásfejlődése átlagos volt, intellektuálisan viszont messze a korosztálya fölött járt mindig, pl 18 hósan egyszerű mondatokban beszélt, kötőszavakkal, ragokkal, toldalékokkal (helyesen!) A két éves kontrollon a 4 évesek értelmi szintjén tejesített.

Alkatilag megmaradt vékonynak, törékenynek. Kissé érzékeny idegrendszerű (minden frontot, teliholdat, szeles időt, havat megérez és hisztivel/extra nyűgösséggel "jutalmaz"), de ez valószínűleg a várandósság alatt történt műtét miatt van, mert sajna muszáj volt gyógyszerezni engem, és ez kihathatott őrá is.

Egyenlőre még nem szobatiszta (elvétve szól ha kell neki, de minden bilire ültetéskor pisil bele), de nem is erőltettem a témát a kisöcsi érkezése miatt (10 hós).

2010. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lemardt, hogy majdnem 1 méter de csak 12,5 kg. Arányos, nem tűnik véznának, mindenki szerint nagyon csinoska.
2010. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy mindenkinek jól van a babája!

Nekem most decemberben volt 2 éves, nincs vele semmi gond.

32 hétre jött 2040grammal. Ő már egy éves korára behozott minden lemaradást, soha nem volt gondunk. Még beteg sem igen volt. Csak néha elnézem, hogy milyen kész fiatal úr lett, abból a pici babából. Sokszor még most is könnyezem, hogy milyen szerencsés vagyok vele:)

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

2010. dec. 16. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!