Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étvágyhozót lehet adni...

Milyen étvágyhozót lehet adni csecsemőnek?

Figyelt kérdés
Kisbabám (4,5 hónapos) jóval kevesebbet eszik mint az előírt napi adag (670ml helyett csak 560at) Nem akarom erőltetni, de beletörődni se szeretnék. Tud esetleg valaki ajánlani valamit? (már voltunk mindenféle vizsgálaton és a vérszegénységen kívül semmi baja, amit orvosolunk is vitaminokkal). De én nem hiszem hogy majd ettől javulna később a dolog. Nálam se javult anno. És apáék se tudtak anno mit kezdeni velem, csak a fejük fájt emiatt.
2010. dec. 15. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
a vérszegénységet miért vitaminokkal és miért nem vassal orvosoljátok? Vasat kéne kapnia, ha rendben lesz a vas, ő is többet fog enni.
2010. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, rosszul írtam: kap vasat is a C-vitamin mellé
2010. dec. 15. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

no, akkor ennek előbb-utóbb hatnia kell

nagyobb gyerekeknél van gyógyszertári kikeverős étvágynövelő, savat csinál, de szerintem ezt ennyire picinek nem írják még fel. A lányom 2 évesen kapta, mert 9 kg volt. Talán jobban fogja szeretni a hozzátáplálásnál a különböző ízeket, a fiam is akkor lódult meg és egy hónap alatt majdnem 2 kilót hízott.

2010. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már folyik a hozzátáplálás. Nem mondom hogy nem eszik semmit, de elég kevés dolog van amit sírás nélkül elfogad. köpi ki a sütőtököt, krumplit, almát, banánt. ami ímmel-ámmal lement az a banán őszibarackkal volt. de nem adhatom neki ezt egyfolytában...
2010. dec. 15. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rá az etetésre! Mint írtad, te is ilyen voltál, az orvosi kivizsgálás megvolt, különösebb gondja az élettani vérszegénységen kívül nincs.

Azt add neki és annyit, amennyit kíván. Ennyi idősen még egyébként is az anyatejet/tápszert hasznosítják a legjobban, egy kis gyümölcstől nem fog hízni.

Nyugodj meg, etesd jó hangulatban, ültesd magatok mellé, ha ti is esztek és nem lesz semmi gond. Viszont ha erőlteted akkor komoly táplálkozási zavarai lehetnek.

2010. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van!!ne eröltesd és te se görcsölj rá annyira erre az evés kérdésre mert azzal valóban sokkal többel kötöd be ha beléerőlteted!Én a soraidból azt veszem ki,hogy nemnagyon tusz elvonatkoztatni attól,hogy te is ilyen voltál,és akkor már tuti,hogy a babád is az lesz és akkor nyomjuk bele a kaját ezerrel nehogy olyan legyen mint én!csak ezzel pont az ellenkezőjét éred el!

Én már több könyvben is olvastam erről és ha erőltetik akkor egy egész életre lesz egy rossz evő gyereked!

2010. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!