Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtököt lehet fagyasztani?

Sütőtököt lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Tegnap este sütöttem tököt és maradt belőle.Méz édes bio tök és sajnálom megenni(a babának jobb lenne)de muszáj volt megsütni ,mert már nem állt el tovább.Jókor jut eszembe,de le lehet még fagyasztani?Még most kezdtük az alma kóstolást de 1-2 hét múlva már kaphatna belőle.Szerintetek?
2009. jan. 21. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet fagyasztani. De egy pár napig folia alatt eláll de nem sokáig
2009. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fagyasztottam sütőtököt. Megsütöttem, leturmixoltam és a jégkockafagyasztó kis rekeszeibe tettem (azt előtte alaposan elmostam, leforráztam) , ráhúztam egy zacskót és lefagyaztottam. Később ki lehet pattintani, mint a jégkockákat és betettem egy fagyisdobozba. Így mindig annyit veszek ki belőle, amennyire szükség van.

Itt és a neten máshol is olvastam ezt a módszert és tényleg működik :)

2009. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szió!

Én is számtalanszor fagyasztottam már elkészített (sütőben sütve, pépesítnve) sütőtököt a kislányomnak. SŐT! Alma is volt benne. Azt tapasztaltam, hogy ez az egyetlen étel, amit anékül lehet fagyasztani, hogy az íze és az állaga változna.

Én akkora mennyiségeket fagyasztok, amit egyszerre megeszik. Általában műanyag (kb 200 ml-s) edényben teszem el.

Nyugodtan elteheted te is. Ha aggódsz, akkor felolvadás után kóstold meg! Ha mindent rendben találsz, akkor add oda a babádnak!

Boldog falatozást!

Zita

2009. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, egyetértek az előttem szólókkal. Én is fagyasztottam le megsütve, ráadásul nem is pépesítettem, csak kockákra vágtam. A pépesítést akkor szoktam, amikor kiolvad. Valóban nem változik az íze, szereti a lányom.:-)
2009. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,24 jégkockányi lett lefagyasztva!
2009. jan. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!