Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellett valakinek mar torok...

Kellett valakinek mar torok valadekeot es vizelet vizsgalatot csinalnia a pici babajanak?

Figyelt kérdés
jaj segitsetek hogy csinaljam ?hogy vegyek vizeletet egy 4 honapos kislanytol?es reggel neki kell enni maskepp hogy menjek vele valahova .de ha eszik akkor meg hatasos lessz a valadek amit vesznek??
2009. jan. 21. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem mondjuk kisfiam van, és nem én vettem vizeletet, hanem a doki, de létezik egy kis tasak, amit oda kell tenni (nem tudom, hogy ragasztós-e) és azzal együtt be tudod pelusozni. Szerintem lehet kapni gyógyszertárban is. De a doki nem mondta hogy csináld? Próbáld meg felhívni a védőnőt, vagy a dokit.

A torokváladéknál szerintem lényegtelen h eszik-e, hiszen a kaja nem mossa le a bacikat, gondolom azt keresnek, hisz akkor hamar meggyógyulnánk.


Üdv:


Judy

2009. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát a tork váladékról nincs tapasztalatom. Vizeletet viszon 3 hete vettem le a 8 hónapos lányomtól. A patikában kellett venni valami vizeletfogó zacskót(50ft, 1 db), azt oda kell ragasztani a nagyajkakra elég erősen mert könnyen elmozdul, majd nézegetni, hogy mennyi vizelet jött le. A dokinő nekünk azt mondta, hogy a negyede is elég (100 ml-s a zacsi, nekem sikerült 30ml-t összegyűjteni), és ez másodszorra sikerült.Azt kellett elvinnem az itteni kórházba. Állítólag ügyi voltam , a sógornőm napokig próbálkozott míg sikerült. Mert kifolyik, elmozdul a zacsi. Szóval érdemes többet venni belőle. Ja és azért szerintem ne éjszaka vedd le, mert nagyon befülledhet a puncinál, szerintem. Sok sikert!
2009. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a gyors valaszokat es a azt hogy elmagyaraztatok nagyon sokat segitettetek. De azt elfelejtettem kerdezni hogy mikor es meddig kell rajta tartani reggell mikor felkelunk vagy mindegy hogy a nap meik reszen teszem neki fel de en csak pl ha holnap delutan leveszem neki en csak holnap utan reggel tudom elvinni a laborba addig nem lessz annak a vizeletnek baja vagyis az jo lessz meg hogy azt vizsgaljak ki?
2009. jan. 21. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 1 hónapos kora óta 6 hetente kell leadnom vizelet mintát, én pohárba szoktam neki levenni amit a dokitól kapunk, nekem nem vált be a zacsis módszer kicsipi a puncit és nehezen gyógyul utána, én úgy szoktam reggel h 6-7 között kicsomagolom és oda állok felé és mondogatom neki h pis-pis :) és max 5 percnél többet még nem kellett evvel töltenem a lényeg h mikor elkezd pisilni oda tartom a tégelyt és felfogom a pisit.

jobbulást!

8 hós baba anyukája

2009. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó válaszadó vagyok, tenyésztést kell csinálnotok, vagy csak sima vizeletet. Mert a rendes vizeletet azt reggel szokták levenni a babától, tenyésztésre viszont bármelyik napszakban jó én úgy szoktam h a hűtő legaljába beteszem egy zacsiba és ott biztosan nem lesz másnapig baja.
2009. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen hat azt mondta hogy ket uvegcsebe kell pisilnie.hat meg probalom addig ameddig sikerul.
2009. jan. 21. 22:18
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor az egyik sima vizelet a másik meg baktérium tenyésztés, mi is így csináljuk . Meglátod csak az első nehéz utána megy mint a karika csapás.
2009. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bocsi megint én vagyok az útolsó hozzászoló a lényeg h ne egyszerre akard levenni mert nem fog egymás után 2x pisilni rövid időn belül. az üvegcsét nem szabad teljesen hozzányomni a puncihoz mert akkor belekerülhetnek olyan nem oda illő dolgok is és nem fog sikerülni a tenyésztés. Tapasztalatból mondom, sajnos!
2009. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia szerintem is legkonnyebb dobozba lesz de vigyazz a baci tenyeszetnek meg kell mosni elotte a nunat es frissen vasalt torolkozot hasznalj torleshez mert sterilen kell levenned ezt feltetlen reggel az elso vizelet kozbelso reszet.A masikat veheted nap kozben is.A torok valadekot meg ehgyomorra veszik felnotteknel, gondolom gyerekeknel is probalj minel hamarabb eljutni a korhazba h ne kelljen enni adj neki a mintavetel elott. irj privibe ha akarsz s elmagyarazom jobban.
2009. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hat koszi szepen ma voltunk es tudtam venni vizeletet reggel es a torok valadekot is megcsinaltak. nagyon szepen koszon megegyszer mindenkinek !!
2009. jan. 22. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!