Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudni egy 8 hónapos...

Mit "kell" tudni egy 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Mászik,ül,kapaszkodva a bútorba feláll.Ha két tárgyat felmutatok neki,és megnevezem melyik micsoda,majd megkérdezem,hogy melyik X,akkor kiválasztja.Kell ennél többet tudni?Mert:nem ismétel szótagokat,csak a saját kis hangjait küldi.Nem pápázik,nem ütöget össze tárgyakat.Nem eszi meg a darabos főzeléket(ugyanakkor a mi kajánkból falatkázik-van már 4 foga-)Megírnátok mit tud hasonló korú babátok,és hogyan fejlesztitek őket?
2010. dec. 16. 14:28
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat!!!!!Az utolsóknak pedig megköszönném,ha csendben maradnának,mert:mivel a védőnőnk nem kommunikál,és más kisgyerekes nincs körülöttünk,fogalmam sem volt,hogy hol tart a babám.Mostmár-miután kaptam értelmes válaszokat is-tudom,hogy jól fejlődik.De mivel a 8 hónapos bébiételek darabosak,és az neki nem kell,így azt hittem ez gáz.Továbbá,mint írtam,nem pápázik stb. amiket a többi ilyesmi korútól láttam a 6 hós státuszkor.Szóval én csak azt nem szerettem volna,hogy miattam elmaradjon bármivel is,ezért is kérdeztem,hogyan kell az ilyesmit tanítani=fejleszteni ...És nem,NEM a dicsértetése volt a célom,mert igazán nincs miért,hiszen ezek szerint van amit ő tud,és a többiek még nem,viszont van amit meg ő nem csinál...szóval az összes babát lehet/kell dicsérni,kit ezért,kit azért.. Ha meg az,aki ilyet feltételez rosszul érzi magát attól,hogy a gyerekem ilyesmit tud,az már nem az én szegénységem.....Ja még valami,én az a fajta kérdésfeltevő vagyok,aki pontoz + ill. - ,nem kell csodálkozni,hisz' gondolom azért gyökérkedett aki,hogy lepontozzam...hát tessék!

Mégegyszer örülök,hogy azért nem csak irígy,rosszindulatú nők vannak itt,és köszönöm az anyukák válaszait,kellemes ünnepeket!!!

2010. dec. 18. 16:31
 12/33 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
nem az utolsó két válaszoló eszmefuttatását szeretném továbbvinni, én megértem a kétségeidet. de az, hogy nem ütöget tárgyakat egymáshoz, és nem ismétel szótagokat, tényleg eléggé túlaggódott problémának tűnik :) az én 12 hónapos lányom se eszik darabosat, kivéve, ha kuncsoroghat a kajánkból. a sajátját csak és szigorúan turmixolva. A pápát meg fél éves korában tudta, most viszont semmiért sem hajlandó. változik majd a helyzet, ne aggódj!
2010. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
100%

minden gyerek más!nekem két gyerkőcöm van.A lányom 10 honapos koráig semmit nem csinált,és egyik naprol a másikra felállt és elindult!(addig nem ült,állt,mászott)

A fiam 5 honaposan állt fel a kiságyban ,8 honaposan járt stabilan!bár mire megtanult járni (a makacssága 4 fogába került).a fiam 2 éves koráig egy szot sem szolt!!!most 3 éves és mondokákat mond!szoval minden gyerek más és más!!!

2010. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%

Én a második "rosszindulatú" anyuka vagyok, bátran pontozz le.


Szóval nincs senki a környéken, se védőnő se anyuka se senki, de google van a környéken azért?


Akkor tudom ajánlani a használatát:


[link]

2010. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
53%

névtelenül arctalanul nagyon könnyü bárkit kritizálni!nem???

BÜSZKÉK LEHETTEK MAGATOKRA!ha segiteni nem tudtok,vagy nem akartok,miért szolaltok meg?

:(

szánalmas!!!

2010. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Lepontoztalak.És köszi a linket,de én tapasztalatokat szerettem volna,ugyanis az éjszaka átalvás is (azt hittem nálunk)gond,mert olvastam róla itt-ott,könyvet,stb. ,majd azt is voltam olyan bátor,és megkérdeztem itt is...láss csodát kiderült,hogy nem csak szuper gyerekek vannak,és nem csak az enyém nem alussza még át az éjszakákat.Na ezért nem CSAK olvasok dolgokat,hanem kikérem mások véleményét,kérem mások tanácsát.Szia!

És köszönöm az újabb válaszokat! :)

2010. dec. 18. 16:51
 17/33 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdés:Hogy tanítottátok a pápázást?Ti integettetek a babának,vagy az ő kezével integettetek másoknak?
2010. dec. 18. 17:10
 18/33 anonim válasza:
100%
Én a sajátommal intettem és ő utánoz ,már ha van hozzá kedve!:)
2010. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

15:28-as válaszoló vagyok. Sajnos sok anyuka van itt a gyakorin, aki csupán azért tesz fel kérdést, hogy a saját gyerkőcét fényezze. Ez tény, persze lehet velem vitatkozni, de én akkor is így gondolom. Ha te tényleg nem közéjük tartozol, akkor ne vedd magadra a dolgot. Ennyire egyszerű. Irígy már csak azért sem vagyok, mert szerencsére az én kicsim is sokat tud, bizonyos dolgokban többet is, mint ami a korosztályának megfelelő. Érdekes, hogy irígységet feltételeztél, de a te dolgod.

Hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak, én úgy tanítottam pápázni az én kisfiamat, hogy megfogtam a kis kezét, és azzal integettünk, és mondtam hozzá, hogy pápá. Ekkor volt hat hónapos. Ja, és természetesen ha úgy jött ki a lépés, akkor én is pápáztam neki. A tapsi-tapsinál pedig összeütöttem a kezecskéit, és mondtam neki, de ugyanúgy én is csináltam. Bár ezt nem kérdezted, de gondoltam, érdekel ez is.

Darabosat az én kisfiam még mindig nem nagyon akar enni, pedig egyéves lesz pár napon belül, úgyhogy ezen szerintem nem kell aggódni.

A mozgása pedig jóval előrébb tart, mint az átlag, de ezt azért szerintem te is tudtad.

A lepontozásról pedig annyit, hogy én igyekszem őszintén megírni a véleményemet, most is azt tettem, és az előző válaszomban is. Szíve joga mindenkinek, hogy pontoz vagy sem, és ha igen, akkor hogyan.

További jó babázást neked!

2010. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%

az enyém pont ma 8 hónapos! :)

pápázik, ha akar. mi rendíthetetlenül pápáztunk neki, majd egyszer csak utánzott minket. eltelt 3 hét még, mire biztosak voltunk benne, hogy tényleg pápázik és nem csak vaktában hadonászik. mert napközben is pápázott csak úgy.

nem integettünk soha a kezével, mert egy ismerősöm nem javasolta. neki 3 gyereke van, hittem neki, hogy jobb ha hagyjuk, hogy magától utánozzon.

tapsol, ha mondom a süti-süti pogácsás mondókát, de a csip-csip csókásra is tapsol , pedig azt nem úgy szoktuk csinálni. a végén persze ő is hesseget, de addig tapsol.

mászik, felül, ül, áll, lépeget bútoroknál, kb 10-15 mp-ig már próbál megállni egymaga. próbál felállni kapaszkodás nélkül, elég jól megy neki, de aztán lecsücsül. ezekben szerintem elég jó.

hallgat a nevére, jön, ha hívom. a 'hol a brumm-brumm maci?' kérdésnél ránéz a nagy macira, ha kédezzük tőle, hogy anya,apa,mama,papa, akkor megkeresi, de nem mindig! gondolom ez kedv kérdése.

ha megkérdezem tőle, hol az okos baba, odamászik a tükörhöz és feláll és kacag.

kettő dolog közül ő nem választ ki, ha kérdezem. dobozból már kipakol egyesével, bele nem tesz semmit.

rájött, hogy az alufóliás hengerbe, ha 'belebeszél', akkor furcsa hangja lesz és ez tetszik neki.

megérti, hogy a fürdőbe nem szabad bemennie, ez tiltás. elindul felé, rászólok, erre megáll előtte.

hirtelen ennyi jut eszembe. jól fejlődik a tiéd, nyugi.


én is szoktam félni, hogy nem tanítom megfelelően, mert sokszor egymaga játszik csak, pl. amíg főzök. sok házimunkánál jön velem, "együtt csináljuk", de egész nap folyamatosan képtelen vagyok beszélni hozzá.

2010. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!