Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudni egy 8 hónapos...

Mit "kell" tudni egy 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Mászik,ül,kapaszkodva a bútorba feláll.Ha két tárgyat felmutatok neki,és megnevezem melyik micsoda,majd megkérdezem,hogy melyik X,akkor kiválasztja.Kell ennél többet tudni?Mert:nem ismétel szótagokat,csak a saját kis hangjait küldi.Nem pápázik,nem ütöget össze tárgyakat.Nem eszi meg a darabos főzeléket(ugyanakkor a mi kajánkból falatkázik-van már 4 foga-)Megírnátok mit tud hasonló korú babátok,és hogyan fejlesztitek őket?
2010. dec. 16. 14:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

18.02 vagyok. ja és nincs foga még, pépeset eszik, kivéve, ha mi ételünkből kell kuncsorogni, szokott nasinak bulátát kapni, azt szépen elmajszolja meg egy fél banánt megeszik, de ennyi.

mostanában ő sem alussza át az éjszakát, nem tudom pontosan miért. talán a foga, talán a mozgásfejlődés miatt vagy bármi.

2010. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

Látom kapott a kérdést feltevő hideget-meleget.

Ne haragudj, de nekem egy kicsit dicsekvésnek tűnik az egész.Ahogy már előttem írták google a barátunk, és ha tapasztalatokra vagy kíváncsi, itt a keresőben beírod "8 hónapos baba" és kiad egy csomó hasonló kérdést!

2010. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

17:39-es:látom kell a + is ;) ,lehet normálisan is írni

..Köszönöm!A dicsekvés kérdés,és a baba dicsértetése...akkor nyilván csak azokat soroltam volna fel,amiket csinál(esetleg még hozzátéve),és a "hiányosságairól" mélyen hallgatnék.És szerintem nincs olyan ember,aki idegenek elismerését akarja kivívni egy anonim oldalon.Vagy lehet,hogy van,de értelme nem sok...

18:12:az előbbi írásom kis része neked is szól,kiegészítve azzal,hogy a google által kidobott oldalakon felsorolják azokat,amiket az én babám bizony még nem csinál.(persze az is,amit igen)nos akkor talán jogos a kérdésem itt,hogy tudjam hol is tartunk.És az itt egy csomó hasonló kérdésre annyit,hogy ha mások megkérdezhették,én miért nem?Na mindegy,kezd kicsit túlragozott lenni a dolog...

18:02:köszi a választ,látom nem csak én dicsekszek ;) ,na most komolyan,bennem is felvetődik jópárszor,hogy mi van,ha nem segítek neki eleget a tanulásban.Mert bár egész nap együtt lógunk,bárhol is vagyok a lakásban,azért én se beszélek hozzá folyamatosan,és.. lehet,hogy emiatt nem mond még semmit.. (Annak meg,hogy a mozgásfejlődésben itt tart,örülök is meg nem is.Igen,mert 6 hónapos koráig SEMMIT nem csinált és akkor meg azért idegeltem magam :),és nem ,mert egész nap közlekedik,és lóghatok a ...-be ,nehogy baleset érje ,plusz szerintem még korai az ácsorgás.De le nem köthetem...)

További szép hétvégét!

2010. dec. 18. 18:39
 24/33 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem kell a +, rosszul gondolod. Először is normálisan írtam, de mindkétszer a véleményemet, és a véleményem másodjára sem változott sokat. A megjegyzés után meg már pláne nem. Egyébként +-t már úgysem tudsz adni, miután egyszer már adtál --t, így nem is értem, ez hogy jutott eszedbe... Egyre inkább kezdesz meggyőzni róla, hogy jól gondolom. Hogy egy anonim oldalon miért dicsekszenek az emberek? Talán a sok dicsekvő - és köztük talán te is - tudnak erre válaszolni...
2010. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
hmm..azt gondolsz amit akarsz.. :) amúgy lehet adni + és - egy válaszadónak,mivel a választ értékeled...legalábbis nálam megy.. de szerintem elkanyarodtunk a kérdésemtől.. na szia
2010. dec. 18. 18:55
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, két külön válaszra. Ugyanazt már nem tudod kétszer értékelni, így gondoltam. Egyébként köszi, hogy megengeded, hogy azt gondoljak, amit akarok. Igazán jó fej vagy. ;)
2010. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%

18.02 vagyok megint. igen, mi már csak ilyen dicsekvősek vagyunk, látod! :)

és a google nem ad arra választ, hogy a többi anyuka babája mit csinál 8 hósan.

lehet kukacoskodni, hogy a kérdés úgy lett feltéve, hogy mit kell tudnia, mert arra valóban rengeteg dolgot ír, amik sokszor egymástól eltérőek.

2010. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
100%
Ur isten milyen vita kerekedik egy kérdésből!szerintem sehol nincs leirva mit kell tudnia egy gyereknek egy adott korban!minden gyerek azt tud amit a fejlettségi szintje megenged!vannak akik lassabban fejlődnek és vannak akik nem!a tesom lányának(15 éves) alapfoku angol nyelvvizsgája van és egyidős az én lányommal de az enyémnek nincs!és akkor mi van?nem elég fejlett?dehogy nem csak ő más.majd lesz neki is 2 év mulva.a fiam nem kakil wc-be de szobatiszta csak a kaki megy pelusba.de a barátnőm lánya fiatalabb és a wc-be kakil!ez sem minősiti a fiam csak még valamiért ugy érzi nem akarja!majd eljön mindennek az ideje!(mindenkinek a saját gyereke a legtökéletesebb)és ez igy van rendjén!
2010. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Az eddig lefolyt vitába nem kívánok beszállni, el sem olvastam teljes egészében a válaszokat.


Van egy könyvem, Az első 12 hónap a címe, nagyon jó kis könyv. Ezt írja a baba 8. hónapjáról:


A nyolcadik hónapban ezt kell tudnia a babának:

- függőlegesen tartva súlyát megtartani a lábán

- kekszet vagy más apró falatokat segítség nélkül enni

- kis tárgyat ujjaival besöpörni és marokba felvenni

- külső hang felé fordulni

- elejtett tárgyat keresni.

Valószínűleg tudni fogja:

- kockát vagy más tárgyat átadni egyik kezéből a másikba

- valakibe vagy valamibe kapaszkodva állni

- tiltakozni, ha elveszik a játékát

- távolabbi tárgy eléréséért küzdeni

- kukucs játékot játszani

- hason fekvésből felülni.

Talán tudni fogja:

- mászni vagy kúszni

- ülő helyzetből álló helyzetbe húzni magát

- azt mondani, hogy mama vagy papa, válogatás nélkül bárkinek.

Esetleg még ezt is tudja:

- tapsolni vagy integetni

- bútorba kapaszkodva járni

- rövid ideig támasz nélkül állni

- megérteni a nem szó jelentését (és nem mindig engedelmeskedni).


Kisfiam 1 évesen kezdett el integetni és tapsolni, addig akárhogy próbálkoztam, nem akarta csinálni, mert nem érdekelte! Nyugodj meg, a babád nagyon ügyesen fejlődik, az égegyadta világon semmi baja! :) Jó egészséget nektek!

2010. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
77%
KEdves utolsó! Honnan van meg az a könyv neked? Nekem is megvan csak nekem kölcsön.S vissza kell adnom hamarosan,de nem találtam még boltban.(Enyém 86os kiadás)
2010. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!