Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudni egy 8 hónapos...

Mit "kell" tudni egy 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Mászik,ül,kapaszkodva a bútorba feláll.Ha két tárgyat felmutatok neki,és megnevezem melyik micsoda,majd megkérdezem,hogy melyik X,akkor kiválasztja.Kell ennél többet tudni?Mert:nem ismétel szótagokat,csak a saját kis hangjait küldi.Nem pápázik,nem ütöget össze tárgyakat.Nem eszi meg a darabos főzeléket(ugyanakkor a mi kajánkból falatkázik-van már 4 foga-)Megírnátok mit tud hasonló korú babátok,és hogyan fejlesztitek őket?
2010. dec. 16. 14:28
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki félreért,nem zsenit akarok nevelni,csak nem szeretném,ha miattam lemaradna,mert nem tudom mit gyakoroljunk...
2010. dec. 16. 14:30
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém pápázik, mondja, hogy apa, baba, anya. Azok mellett, amiket a tiéd, viszont ő nem választja ki a tárgyakat kettő közül, bár nem is próbáltam nagyon.
2010. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 8 hónaposan csak azzal volt elfoglalva, hogy egész nap ácsorgott, meg a kapaszkodva menést gyakorolta. Apa, ana (anya), baba, ezeket mondogatta. Pápázni meg tapsolni most tanult meg 14 hónaposan, erre most érett meg, nem erőltettem neki sosem. A főzelékeket pedig pépesítve kapta, mivel egy szem foga nem volt még akkor. A tárgyakkal még most is úgy van, ha van kedve, akkor kiválasztja, mait kérek, ha nincs akkor nem.:)
2010. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem "kell".Minden gyerek más.A tied többet tud, mint az átlag 8 hónapos.Nem baj,ha nem beszél,fog még annyit,hogy meg is unod:-))
2010. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 8 hónaposan kezdett megfordulni a hasáról a hátára, anyatejet evett csak és a ha letettem valahova, akkor ottmaradt. Nem tudott semmilyen szellemi kviz kérdésre válaszolni, nem bilizett és nem szavalt petőfit...

Most 21 hónapos, szalad, mindent eszik, folyamatosan dumál valami idegen nyelven és lesajnálóan néz, ha nem értem...


Ne parázz, a babád teljesen egészséges. Foglalkozz vele nyugodtan, beszélgessetek, érezzétek magatokat jól... :)

Ha már van foga, előbb-utóbb elutasítja a pépes kaját, és a tietekbe akar beleenni. Nyugodtan adhatsz neki kóstolót, ha kér,érezzen minél több új ízt. A tejes dolgokkal, tojással, mézzel, mogyoróval vigyázz, mert allergiát válthat ki, de egyébként egyen ami jól esik neki.

2010. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
az en babam igaz 1 het mulva 9 honapos,azert leirom miket tud:-)Kb 2 hete kuszik,meg nem ult fel,nem allt fel,mondja mama, papa,nem int meg a kezevel sem,egesz nap jol el jatszik,jo nagyokat eszik:-)Tenyleg a te babad elorebb van mint kellene,ugy hogy ne aggodj,jol haladtok:-)Minden jot kivanok.
2010. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 22én lesz 8hós,s nem mászik még,nem állt fel.Tátázik,meg dumál a kis baba nyelvén:)Nem eszik nem fogad el semmit a cicin kivül. Nincs még foga sem.

Fejlesztés: mi járunk Dévény Anna tornára,meg felülést gyakorlunk,meg ilyenek. Akartunk járni uszni de akkor pont beteg lett igy nem kezdtük el,most meg hideg van ezért nem megyünk!

Mindent szépen csinál a babád:) Ügyes és kicsit irigyellek miatta:)

2010. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Na, az ilyen kérdezőket nem értettem sosem. Nyilván tisztában vagy vele, hogy jóval többet tud a babád, mint egy átlag nyolchónapos baba. Miért tetted fel a kérdést? Vagy azt akarod, hogy dicsérgessék, milyen kis ügyes, okos? Mert akkor elérted a célodat.
2010. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém épp az akadémiai székfoglalóját fogalmazza.
2010. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha unatkozol, akkor olvass vagy köss egy szép nagy hosszú sálat.

A gyereked nagyon ügyes, szerintem nem kéne izélgetni, mert csak egy frusztrált lesz.

2010. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!