Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből adsz + folyadékot...

Miből adsz + folyadékot szoptatott 6hónapos körüli babádnak?

Figyelt kérdés

ami nem cumisüveg!

nem csökkentek a szopik?vagyis nem lett szopizavar?és melyik évszakban volt ilyen 6hónap körüli?éjjel is itattad,vagy szopott?


2010. dec. 18. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Karácsonykor lesz 6 hónapos.Ha csak szoptatod nem kell neki + folyadék!Ha már kap mást is akkor igen.Én már az ebédet kiváltottam főzelékre!Cumisüvegből adok vizet neki!Nem lett cumizavaros,de a szopi sokat csökkent a hozzátáplálással,Éjjel már csak 1x iszik és 1x eszik hajnal 3 körül.
2010. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én cumisüvegből adtam neki a teát, gyümölcslevet, de sosem lett szopászavaros. a 6 hónapos baba szerintem már ilyet nem csinál, tudja a különbséget cici és cumisüveg között. Legalábbis az én kicsim sosem lett zavaros, pedig 4 hónapos korától kapott teát és gyümölcslevet is üvegből. Én úgy hallottam, hogy azoknál a babáknál szokott előfordulni, akiknél ki kell egészíteni a tejet már szinte újszülött kórtól. Szerintem a poharat még ne erőltesd, szerintem korai.
2010. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem ivott cumiüvegből, akkor már ne szoktasd rá. Nekem is fél éves lesz, most kezdem kínálni főzelék után vízzel, csőrös itatóból. Amúgy a kisebb babák is kiválóan isznak pohárból, ha türelmesen tanítgatod, de először a szelepes csőrös itatót próbáld!
2010. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Ennyi idősen már nem lesz cumizavaris!

Cumisüvegből kapta a hipp teát, vagy gyümölcs levet.

Próbáltam a csőrös poharat, itatót mert kaptunk ajándékba, de nem tudta szívni az aventest, pici volt a szája hozzà, a másik fajtából meg ömlött neki, pohárból nem akartam itatni, avent cumisüveg 4- es cumival ez vált be, 1 évesen csak meg kubus üvegből ivott.

2010. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom jövőhéten lesz 7 hónapos és 5 hós kora óta hozzátáplálom. Mivel addig csak szopott így nem kellett neki a cumisüveg és én kezdettől fogva kis pohárból itatom.Mostanra nagyon ügyesen iszik.
2010. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csőrös itatót nem tudja használni (hogy kell rá megtanítani?), a cimusüvegből csak a tejet fogadja el, úgyhogy a vizet kanalaznom kell a szájába a főzelékek után. Kis pohárból is próbálkozunk, de egyelőre csak rágja a pohár szélét, a víz meg a ruháján köt ki. :-(
2010. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csőrös itató
2010. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

cumisüveg és vizet, nem lett szopizavar....amúgy is cumival alszik, még szopizik, 11 hós

tipp: jobb ha minél előbb elkezded neki adni a vizet, hogy később megszokja és sokat igyon. nekünk most napi 3 deci víz megy el.

2010. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
műanyag pohárból itattam, 1 évesen már önállóan ivott belőle.
2010. dec. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

4,5hónapos kora óta fokozatos hozzátáplálom.gyümölcs,tejpép,mostanra ott tartunk,hogy tízórai gyümölcs,ebédre húsos főzi,esetleg ha marad egy kevés,azt délután megkapja(vagy a főzi vagy a gyümölcs) vacsira tejpép.eddig ha nem is közvetlen az evés után,de kérte a cicit.Már próbáltam neki tuppenwares itatóból adni,de eddig csak rágta.én is úgy vagyok vele,ha eddig nem használt cumisüveget,ne most kezdje el.

nagyon szépen köszön a válaszokat.

2010. dec. 19. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!