Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekeknek tényleg szükségü...

A gyerekeknek tényleg szükségük van rá, hogy az első három évben otthon legyen velük az anyukájuk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke és anyukája válogatja. Van akinek már 2 éves korában is kell a gyerektársaság és nagyon jól érzi magát bölcsödében
2010. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnő a nélkül is, de igazából nagyon jó, és a későbbi életére is nagyon jó alapokat ad.

Az e legjobb, hacsak lehet, anya, és atestvérek, vagy nagymama, szóval legyen egy felnőtt, aki csak őrá, és max. a testvéreire figyel. Nme fontos, hoyg pont aza anya, apa, vagy nagyapa is jó, csak legyen eg yállanó figura a családból, akivel otthon együtt an egész nap.

Ez a legjobb. Minden mást is túlélnek - nagyon alkalmazkodók a gyerekek de nagyon jó, ha ez lehetséges.

2010. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem árt.
2010. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Én ismerek olyan gyerekeket, akikkel a legkisebb 10 éves koráig otthon maradt az amnyjuk, és tényleg, foglalkozot is velük. Olyan értelmesek, kiegyensúlyozottak, jólneveltek és boldogok, tényleg, öröm velük együtt lenni. Igaz, az anyjuk lemondott néhány dologról, és a scalád szerényebben gazdálkodott, de kívülállóként is azt mondom, megérte(ők is ezt mondják)

Három ilyen családot is ismerek, és mindegyiknél szembetűnő, mennyire jót tett ez a gyerekeknek. (dolgoztak az anyáik, cska otthon, vagy részmunkaidőben)

2010. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Én soknak tartom a 3 évet, inkább úgy gondolom, hogy egy megalapozott lelki háttere legyen a babának, kisgyereknek, és akkor nem lesz gond, hogy nem otthon, hanem a bölcsiben van a nap egy részében. A 3 évet az anyuka szempontjából sem tartom jónak, mert nagyon sok idő annyira kiesni a munkából. Szerencsére nálunk mindenki maga dönti el, hogy mennyi ideig akar otthon lenni a gyerekével, más országokban néhány hét, esetleg hónap, és vissza KELL menned dolgozni. Szerintem az első évben mindenképpen otthon kellene maradni a babával (országtól függetlenül), az mindenképpen kellene a baba érzelmi fejlődéséhez, bár azok a babák is felnőnek, ahol az anyukának nincs lehetősége egy évig otthon lenni.
2010. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

régebben talán egyetértettem volna az utolsóval, de azóta megszületett a kisfiam, már 11 hónapos, de még mindíg olyan picinek és gyámoltalannak látom, hogy megszakadna a szívem, ha vissza kellene menjek. Emellett persze járunk rendszeresen társaságba, az, hogy az anya otthon van, nem azt jelenti, hogy a gyerek burokban nő fel.

Én is úgy látom, szüksége van az anyjára.

2010. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a kapcsolat minőségét tartom fontosnak. Ha az anyuka nem tud kellő figyelmet fordítani a gyerekre (mert mondjuk egész nap takarít, mos, főz, amikbe nem vonja bele a gyereket), akkor talán még jobb is a gyereknek a bölcsiben. Ismerek olyan anyukát, aki bár otthon van a két és fél éves gyerekével, gyakorlatilag reggeltől estig csak az evésnél találkoznak. A gyerek nem jöhet ki a szobájából, az anya meg nem megy be hozzá.
2010. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A fiam masfel eves kora ota jar bolcsibe, mert lattam rajta, hogy hianyzik neki a gyerektarsasag. Itthon is sokat foglalkozunk vele, de miota bolcsibe jar, sokkal tobb mindent csinal es jatszik. Kiegyensulyozott, boldog gyerek, aki minden reggel Persze ez nyilvan gyerekfuggo is.
2010. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokban fugga gyerektol is.Fontosnak tartom hogy minel tovabb maradjon az anyuka a gyerekkel.

Nalunk nincs bolcsi igy en 5eves koraig vele maradok itthon.

2010. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerinte a 3 év túlzás.

Én 2 és fél éet leszek itthon, először 2-t akartam, de úgy gondoltam nyár előtt nem megyek vissza dolgozni, úgyhogy a lányom jövő szeptembertől megy bölcsibe.

A fiam 21 hónaposan ment bölcsibe, már majdnem 11 éves én nem vetem észre, hogy ez valami hátrányt is okozott volna.


Amúgy én 1,5 éves kormtól jártam, párm 4!! hónapos korától és nem lettünk lelki betegek emiatt.

2010. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!