Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség esetén...

Kis korkülönbség esetén hogyan zajlottak a 2. szülés utáni első otthon töltött napok? Főleg az esti fürdetések-lefektetések sora érdekel.

Figyelt kérdés
Melyik gyermeked fürdött először? Mi volt az esti procedúra? Melyik babát mikor tetted le aludni, mikor etetted meg? Hogyan zajlott mindez, ha 1-2 este még a férjed sem tudott segíteni, hanem teljesen magadra voltál utalva? Az egész procedúra érdekel onnantól, hogy elkezditek a vacsorát, fürdetést, egészen addig, míg mindkét gyermek éjszakára le nincs téve.
2011. szept. 13. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

én előszőr a picit fürdettem fél7kor és,utána szopi és aludt.majd fél8-8kor a nagyot (2,5éves volt akkor) de nekem szerencsém volt a férjemmel sokat segített.sőt nekem ő fürdett fektette le a nagylányt.

ha későn ért haza,akkor nehéz volt,mert folyton ott ugrált körülöttem amikor szoptattam-altattam volna,hogy éhes,meg fürödni akar,stb-és ezmiatt nehéz volt néha.

2011. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vacsi fél 7-kor volt. kicsi aludt vagy a bölcsőben volt addig. volt hogy sírt.

kicsi fürdött negyed 8 körül majd szopi azon elalvás. a nagy (22 hos volt) apával fürdött majd őt fektettem.

ha egyedül voltam a nagynak addig mesét kapcsoltam.

2011. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szia, 20 hó van a két gyerkőcöm között. A kicsi f7-7-kor fürdik, addig a nagy mesét néz a tévében vagy segít ha éppen kedve van (mivel közben a kicsinek énekelek, a nagy is szívesen jön velünk a fürdőbe). Aztán amíg a kicsit szoptatom-altatom, addig a nagy a saját szobájában játszik, ilyenkor mindig adok neki valami feladatot, pl. hogy amíg a kicsi szopizik, vigye át a szobából a plüssöket az saját ágyába vagy adok neki valami rágcsit és kérem, hogy a szobájában egye meg. Amikor a kicsi szopizott, lefektettem, ajtó becsuk és a nagyon a sor. Játék, fürcsi, alvás. Amíg a kicsi az első hetekben tanulta a napirendet, sokszor kellett visszamennem hozzá, addig a nagy egyedül játszott. Most már 4 hós a kicsi is, 3 hónapja egyedül szépen elalszik, reggelig. Valahogy kialakult, a lényeg, hogy a nagy nagyon idegesítő lesz, mert ő nem érti, miért kell csendesebben játszania, lesz olyan is, hogy direkt üvölt majd szopi idején, de nem szabad rákiabálni, mert ő így dolgozza fel. Aztán pár hét alatt megszokja és már természetes lesz neki a tesó.
2011. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ma, 21:30- az utolsó mondatod nagyon biztató. :))))

Nálunk 26 hónap a különbség.

Először a nagy fürdik 7 után valamikor, aztán tej, fogmosás, alvás. Utána a kicsi fürdik, megszoptatom, és jobb esetben alszik. Este kicsit könnyebb, mert ha a nagyot letettem, van idő a kicsire utána.

Inkább reggel húzósabb (a férjem 3 műszakos), ha egyedül vagyok velük.

Ha egyszerre ébrednek, muszáj a kicsit szoptatnom, tisztába tennem előbb, meg persze lógna a cicin, sír, ha elveszem, pedig már csak cumizik rajta.Meg persze a pelenkázás, öltöztetés Ezzel eltelik 1 óra is majdnem. Utána kiveszem a nagyot a kiságyból, aki addigra már bekakál (még pelusos), aztán szintén pelenkázás, átöltözés, reggeli. A nagynak a 2. reggeli, mert hajnalban megint felkel, amikor a kicsi is, és olyankor tejet kap. Húúú, megyek is aludni, mindjárt reggel. Meg mindjárt ébred a kicsi... :)

2011. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem tűnik olyan rémisztőnek az esti procedúra, mint ahogy én itt magamban elképzeltem...
2011. szept. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!