Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számíthattatok...

Mennyire számíthattatok édesanyátok segítségére a szülés utáni első pár hétben? Milyen gyakran látogatott titeket? Segített, hogy meleg ebéd legyen otthon? Kicsit összepakolni? Babucit átvenni, ringatni legalább egy zuhany erejéig?

Figyelt kérdés
Én csalódtam anyumban :-( Ismét...
2011. okt. 16. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnál az első hónapot teljes egészében,otthon laktunk addig,nagyon jól jött a segítség.

Másodiknál az első két hétben volt itt anyu minden nap,kellett is a segítség,nagyon kis kor különbségesek a gyermekeim. Anyósék meg utána vitték el a "nagyfiamat" egy hétre nyaralni hozzájuk(hugival bekerültünk a kórházba),meg szülés/kórházi ottlét alatt is ott volt a fiam. Már előtte hozzászoktatuk,nem okozott neki lelkitörést. Mai napig imád ott lenni,meg persze már a hugi is:-)

2011. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha még lenne anyukám, bizony jól jönne a segítség...
2011. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindháromnál az első hónapban nálunk volt. Anyósom is sűrűn jött,és segített főzni. Így mindig ki tudtam pihenni magam.
2011. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs gyerekem, de anyukám megmondta, hogy ha szülök, ne rá számítsak, mert sosem szeretett babázni. Háztartást vezetni meg egyszerűen nem tud.


Mondjuk legalább tudom, mire számítsak, bár ismerem őt annyira, hogy amúgy sem gondoltam, hogy majd beállít és tündér nagymamaként segít nekünk.

2011. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

9:55! Sajnálom... :-(


Várok még pár választ, csakhogy tudjak mihez viszonyítani, aztán megírom, hogy nálunk hogy alakultak a dolgok.

2011. okt. 16. 10:05
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére sok segítséget kaptam anyukámtól közvetlenül a szülés után. Nálunk volt több napig. Főzött, vasalt, de a legnagyobb segítség az volt, hogy rengeteget beszélgettünk. Ja és tudtam aludni nap közben, mert addig ő vigyázott a picire. Most 3 hós a baba, már nem tud annyit jönni, mert dolgozik,de amikor kellett ott volt. Te miért csalódtál? Sajnálom nagyon.
2011. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám dolgozik, nem sok ideje van, így nem is segített sokat egyik gyerekemnél sem.

Az első gyerekemnél az első héten az esti fürdetésnél segített, megmutatta mit hogyan kell, mert a kórházban akkoriban még nem mondtak semmit, még a szoptatásnál is csak odaadták a gyereket és csak az ágyszomszéd több gyerekes anyától tudtam segítséget kérni. A második gyerekemnél meg az történ, hogy szombaton jöttünk haza a kórházból, hétfőn anyu lába eltört, így 1 hónap fekvőgipszben otthon feküdt, én meg itthon bénáztam a két gyerekkel, éjszakázással, kevés tejecskével, állandó mellre tétellel.

Miben csalódtál?

2011. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

9:55 vagyok. Köszi :(

Nem is tudom melyik az elkeserítőbb helyzet... írd meg miért alakult így, kíváncsi vagyok rá, úgy látom mások is.

Viszont az a tapasztalatom, hogy egy kicsivel még elboldogul az ember, de én már kezdek aggódni, mi lesz, ha megjön a tesó...

2011. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam jo par szaz kilometerre lakik tolunk. Szules utan 1 hetre tudott csak eljonni hozzank :(((

Viszont, nagyon sok mindenben segitett. Elintezni a hivatalos ugyeket, be kellett ballagnunk a kulugyminiszteriumba, lejelenteni anyukamat , ill. a kislanyomat, hogy megszuletett.. Egyeztetni az adatokat, pontos lakcimet, allampolgarsagot, stb.

Ha nem lett volna ott, akkor nem tudom, hogyan oldom meg a szinte felnapos kotelezo programot.

Raadasul utlevelet, szemelyit kellett csinaltatni a lanyunknak. Az sem volt ket perc, hiaba veszik soron kivul a csecsemoket.

Rettentoen sirtam, mikor a repteren bucsuztunk :(((


Most volt a szulinapom es megkerdeztek edesapammal, hogy mit szeretnek ... annyit mondtam, hogy anyukamat 2 hetre :))

Jovoheten mar itt lesz :))))

2011. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyum minden reggel 7re jön hozzám, hoz főtt ebédet, és amíg én reggel 8ra elviszem a tesót oviba addig a kicsivel van és kicsit összepakol ha kell, ovi után berohanok boltba és irány haza. Ez kb másfél óra naponta, nekem pont elég . A babám 3 hetes a nagyfiam 5 éves. ez addig lesz így míg a kicsit nem tudom magammal vinni reggel, kb még egy hónap. Délutánonként meg sokszor vigyáz a nagyra ha kell, de ezt már inkább csak akkor ha a fiam kéri hogy hadd menjen a mamához. Anyu ki sem bírná ha nem babázhatna minden nap.
2011. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!