Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van "sorrend"? Mi a normális?...

Van "sorrend"? Mi a normális? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshogy megfogalmazni a kérdést, remélem érthető leszek. Szóval a gyerekek és a férj- most akkor ki kell legyen az első? Tudom, mindegyik fontos, sőt ugyanolyan fontosnak kell legyen az hiszem, mégis mindig a férj az (legalábbis nálunk) aki a "második" a gyerekek után. Kaja persze van, beszélgetünk is (az lehetne több), de ölelés, törődés (és nem rajta levezetni a feszkót sokszor) és főleg szex, hát az ha marad erő, csak akkor. Pedig fontos lenne az is.

Csak én érzem úgy hogy nem tudok mindenkinek megadni mindent, amit szeretnék és szerintem megérdemel? Próbálok én, de estére már az erőm, hát....

A két éves lányom pl most (remélem már csak) volt beteg, mindig kézben lett volna, és mellette a 4 hós ikerfiaim, akik szintén engem akarnak, apánál is sokszor csak sírnak, ha átveszem őket, semmi bajuk. Amúgy jó babák, de ha dilisek, akkor csak én kellek, és persze hogy egyszerre azok. Ilyenkor apát nem tudom "kiszolgálni", enni adni, stb, nem tudunk együtt enni, együtt lenni, mert őt meg bántja, néha idegesíti hogy vele nincsenek el a gyerekek ha bajuk vanm inkább elvonul. Nagyon szeretem a férjem, meg akarok neki adni mindent (meg a gyerekeknek is) csak úgy érzem nem megy. Értitek?


2010. dec. 20. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nézd a férjem egyszer szemrehányást tett nekem,hogy nálam a sorrend.

-gyerek

-munka

-és ő csak az utolsó.

Erre azt találtam mondani,hogy a sorrend stimmel,csak az utolsó ÉN vagyok.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod,természetes,hogy kevesebb jut belőled amikor osztani kell a figyelmedet.És ugye a beteg gyermek prioritást élvez...

Ígérd meg,hogy majd kárpótolod valamivel,csak várja ki.:))

2010. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nemsoká már jobb lesz, ez most a legnehezebb időszak. Még a nagylányod is baba végül is, és mellé 2 kicsi...én el sem tudom képzelni..nagyon nehéz lehet Neked! A férjednek pedig sajna meg kell értenie, hogy most ő van az utolsó előtti helyen (az utolsón ugyebár Te vagy:).. Egy kis idő és a kicsik is nagyobbak lesznek, jobban ellesznek együtt, hárman eljátszanak, Te pedig újra megadhatsz mindent a párodnak... Kitartás! És le a kalappal előtted!:)
2010. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz, ha az ikrek nőnek kicsit. Addig ez van. lehet, őt nem is zavarja, én erről beszéltem a férjemmel, ő jól elvont addig egyedül, amíg én a babával. Bár ő sosem vonult el, ha baja volt a lányomnak, sőt hősiesen tartja a frontot, ha nekem kellett egy szisszanásnyi idő.
2010. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A 4 hónapos gyerek nem tud magának vacsit melegíteni, a férjed viszont igen. Ezáltal eleve adott a prioritás.
2010. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen feszkó van, akkor apukának nem panaszkodni kellene, hogy miért nem kap kaját meg törődést, hanem szó nélkül odaállni a tűzhely mellé, és főzni valamit, vagy takarítani vagy akármi. Így mindjárt több idő maradna rá is...!

Szerencsére nálunk így van.

2010. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egyet kell értenem azzal, hogy én is, te is és az anyukák vannak az utolsó helyen, nem apukák!

és bizony apuka tálaljon magának egy tányér ételt.

mi nem tudom, mikor ettünk utoljára együtt, de egyszer majd csak eljön az is.

ezt a férjednek is meg kell értenie és nem elvonulni, hanem aktívabban részt venni a dolgokban. a gyerekek biztosan nem azért nincsenek el vele, mert "amint hazaér, csak velük játszik, foglalkozik". mert ha így lenne, legalább a nagyobb el kellene, hogy legyen vele is.

2010. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs sorrend:a helyzet adja ki az első épp.Nyilván ha két dolog közül kell választani akkor 1. gyerek.2. férjem.De kb egy 15 év és úgysem kellek(kellünk)neki,úgyhogy ki kell használni sztem az időt.Egyébként nyilván most nehéz,de írták már neked itt hogy az idő old majd rajta.Ha a pár megértő tudnia kell hogy ő is fontos de most a gyerek az első.De pl ha épp benne vagyunk az akcióban mi nem szoktunk azonnal ugrani(este vagy reggel ha még nem alszik vagy már nem alszik)ebben az esetben pl nekem a férjem fontosabb...
2010. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok lehet kicsit zavaros lett amit írtam de ezek különböző gondolatok akartak lenni amik a témával kapcsolatban eszembe jutottak.
2010. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azaz igazság, hogy nem csak a férjemnek van szüksége rám, hanem nekem is ő rá. Azonban idő erre sem jut mindig. Ez oda vissza működik. Együtt élünk de hiányzunk egymásnak. Ez így elég rosszul hangzik, nem hiszem, hogy az idő, ami ez esetben megoldaná a problémát "időben" érkezik. Próbálunk türelmesek lenni egymással és a lehető legtöbbet hármasban lenni a babával. Így mi férj és feleség is töltünk némi időt egymással. Még ha nem is úgy, mint igazán szeretnénk.
2010. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak Te érzel így, de mond el a párodnak is! A férfiak is szóból értenek. Az én férjem is általában a a saját világának a központja, de mióta többet kell segítenie jobban megbecsüli a munkámat és a gyerekhez is jobban ragaszkodik. Kérd meg, hogy csináljon meg ezt vagy azt(mutasd meg, hogy kell, de ne légy tul kritikus, ha az elején nem pont úgy sikerül, dícsérd meg, hogy fontosnak érezze magát, és értékesnek a segítségét! ). Így lesz TÖBB IDŐTÖK EGYMÁSRA!

Amúgy megértelek nálunk is ugy jött létre egyensúly, hogy eltörött a lábam, a kényszer pedig nagy tanítómester!:)

Hidd el a közös tevékenységek/feladatok még közelebb hoznak egymáshoz, mint az, ha az emberlánya megfeszül azért, hogy mindenhol a maximumot adja, (aztán meg olyan a lelke meg a megjelenése, mind egy kifacsart citrom - aztán némely rövidlátó férj, akkor veszi észre a mosolygós kolleganőt!!)

CSAK OKOSAN!:))

Szép ünnepeket Nektek!

2010. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!