Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hetes babát lehet x...

6-7 hetes babát lehet x alakban (kvázi "ülve") hordozókendőbe kötni? Az egyik honlapon azt olvastam, párhetes kortól lehet, de mit jelent ez a párhetes kor a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Tartja a fejét szépen, de ez a megkötési mód az,a mi leginkább "kengurus". kengurut viszont nem szabad ilyen korán használni, ha jól tudom.

X alakban kötött kendő az, amiben ül a baba vagy legalábbis úgy bekucorodik az ölbe hordozás közben.


2010. dec. 20. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már az újszülöttet is lehet kendőbe kötni. (Mi 1 hetesen kötöttük fel először a fiam.) Nem tudom milyen kötésre gondolsz pontosan (elöl kereszt?), viszont ha bizonytalan vagy jobb lenne, ha egy profi is ellenőrizné, hogy minden rendben a kötéssel. A legfontosabb, hogy kellően szoros legyen, támassza végig a gerincét, ezen kívül fontos a lábtartás is. Javaslom a wwww.hordozo.hu-t, ha pesti vagy (mellesleg holnap de. lesz ingyenes klubbjuk, ahol tanácsot is adnak, ha esetleg van kedvetek eljönni.) Ezen kívül minden ami hordozás fent van a wwww.mamami.hu-n. Ha nem igazodsz ki, írj privit nyugodtan. ;)
2010. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon messze vagyok Pesttől, de köszi. a honlapokat megnézem
2010. dec. 20. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:
hordozás pártiak azt mondják, hogy lehet. én nem mertem, csak 2 hónapos kortól használni. (gyerekorvos, gyógytornász nem ajánlotta).
2010. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kendőben a baba nem ül. Ezt fontos tudni. A kendő - ha helyesen van megkötve - tökéletesen megtámasztja a baba gerincét és a fejét, és elősegíti a csípő egészséges fejlődését.
2010. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és kicsit kötött a fiam csípője, ha ez számít
2010. dec. 20. 21:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem ül? végülis lehet, mert kb úgy tartja a kendő, ahogy én tartanám a karomon és ha ebből indulunk ki, akkor a karon tartás is káros lehet :-(
2010. dec. 20. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, nem ül. Ülésről akkor beszélünk, amikor a baba a saját izmaival tartja meg a saját gerincét, a saját testét. Az nem káros számára, ha függőlegesben tartjuk, a csípő fejlődésének meg kifejezetten hasznos a széles terpesz. Megelőzhető vele a csípőficam, teljesen kiváltható a terpeszpelenka.


[link]

2010. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A kötött csípőre különösen hasznos!Ha helyes a megkötés!


Arra a kötésre gondolsz, mikor a derakadon indul a kendő hátul vízszintesen, majd elől keresztezed, és hátul az egyik szálat átbújtatva megkötöd a két végét!? És utólag teszed bele a babát!


De sok videó van a youtube-on is!


Amúgy én 4 hetes korától használtam kendőt ezzel a kötéssel kezdtem!Nálunk nagyon bevált!A lényeg hogy a kendő szélei (szegésnél) kell jól meghúzni,hogy ne legyen laza,és akkor a babád mikor hozzád bújik az egyik keresztet ráhúzod a fejére, és már meg is van támasztva!Valamint a baba hátánál,mindig legyen sima a kendő, szóval a plussz anyag a ráncok azok oldalt legyenek!Húzdd szét!Remélem érthető!

ÉS ami a csípőnél nagyon fontos!A térdtől térdig megtámasztás!Vagyis a kereszt mind a két részét szegéstől szegésig egyik térd másik térd!Majd a felső kereszt is egyik szegés egyik térd,másig szegés másik térdig kihúzva!


Aztán jöhet a többi kötés!

Boldog hordozást babának és mamának is!

2010. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A csípőjének nagyon jót fog tenni a hordozás! :)


Ilyen pici korban az enyém nem tartotta még a fejét, így én még nem "ülve" kötöttem fel (Erre gondolsz, ugye? http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/16/3McvFdSySJ4), hanem fekve, így: http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/22/NpMDrbpRvXw.


Ha elég szorosan kötöd, és sehol nem lötyög a kendő, szépen megtámasztja végig, gömbölyűen, akkor nem lesz baja. Pici babákat úgy is szoktak "ülve" bekötni, hogy a lábait mint a békának, becsomagolják neki, tehát nem terpeszben hanem magzati pózban van.

2010. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21.32 vagyok. Rossz lett az első link, szóval ezt akartam lineklni: http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/16/3McvFdSySJ4
2010. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!