Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírná valaki, hogy pontosan...

Leírná valaki, hogy pontosan hogyan csináljam ezt a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Féléves múlt a babám, már elkezdtük a kóstoltatást, almát, barackot és banánt eszik már. (Üvegeseket adok neki, mert mindkettőnknek ez a legegyszerűbb, másrészt meg nincs kertünk, így jobban meg is bízok ezekben, mint bármelyik kereskedőtől vásároltban.)

Egy étkezést szinte teljesen kiváltottunk már és szeretném mostantól 2-3 hetente kiváltani a további étkezéseket. Hogy csináljam pontosan? Mikor kóstoltassam a következő ízeket? Mikor kezdjem el az új kiváltandó időpontban is a pépet adni? És ilyenkor adjam az új ízt, vagy ekkor a régit? Délelőtt eszi a gyümölcsöt, délutánra adjak zöldséget? Lassan be kell vezetni a húst is, pontosan mikor? Meddig kell egyátalán kóstoltatni? Pl. ha már eszik mondjuk 10-20 féle ételt, akkor is még kóstoltatni kell a 21-ediket is? Nem elég, ha csak arra figyelek, hogy egy nap (vagy pár napig) csak egy újfajta ételt kapjon, de pl. abból ehet amennyit akar, ha hasmenése lesz úgyis tudjuk, hogy az újtól?

Bocs, ha hosszú lett a kiegészítés, de azt hiszem egyelőre túl sok infót olvastam és teljesen összezavart, hogy akkor hogyan is kellene jól csinálni, de azért célirányosan :-)

Köszi előre is a válaszokat!


2010. okt. 4. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem segít senki, írj privit és lépésről lépésre segítek amiben kell!
2010. okt. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Azt tudom leírni, hogy én hogyan csináltam. 5 hónaposan kezdtem a gyümölcsöt kóstoltatni tízóraiként, 2-3 hét alatt sikerült kiváltani. Utána jött az ebéd, ez elég lassan ment. Én mindent magam főzök a babámnak, de nagyritkán kap üvegeset is. Pár hét után már nem kóstoltattam, ha ízlett neki, hagytam, hogy egyen annyit, amennyi jólesik. Persze párhuzamosan mentek tízóraira az új dolgok, egy nap sose adtam kétféle új terméket. 6,5 hónaposan kapott először gabonapépet a gyümölcshöz, pár hét múlva joghurtot, majd túrót is. Szintén még 7 hónapos kora előtt keztem el először vizes rántással, majd rendes olajos rántással készíteni a főzeléket. Óvatosan fűszereztem is, bazsalikom, kapor, köménymag. 7 hónapos korától kapott csirkhúst is, főtt tojássárgáját, 8 hónaposan reszelt sajtot a főzelékbe, és kapott tésztát is. A tejfölt korábban vezettem be, mint a "nagykönyv" előírja, mert egyszerűen nem akarta enni a főzelékeket, és jól éreztem, ez volt a megoldás. Amiben tejföl van, azt tutira megeszi. 8 hónapos lehetett, amikor azt mondtam, hogy teljesen ki van váltva az ebéd. Amit lehet, villával török össze, nehogy gond legyen később, hogy a darabosat elfogadja.

Az uzsonnával még várok, a védőnőm azt tanácsolta, hogy azt 10 hónaposan váltsam ki, addig még van pár hét hátra.

Az interneten sok táblázatot találsz, hogy mit mikortól lehet adni. Ezek között azért vannak eltérések. Sok olyan üveges bébiétel van, amiben olyan gyümölcs-zöldség van, amit még nem ehetne, de a gyártás alatt kivonják belőlük az allergéneket.

OFF: érdekes, amit a bébiételekről írtál. Nekünk sincs kertünk, de én mégis jobban bízom abban, amit én készítek el. Igaz, nincs rá garancia, honnan van a termék. De szerintem a bébiételnél sincsen (nem arra gondolok, hogy szándékosan vegyszereset adnak, de őket is átverhetik, nem vizsgálnak be minden egyes almát, és már volt rá példa, hogy bio élelmiszerben rákkeltő anyagot találtak), ezen kívül még azt se tudom, hogy mit csinálnak az étellel kémiai úton, kivonnak belőle ezt-azt, meg miért áll el olyan sokáig.

2010. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a leírást! Kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz.

Igen, semmiben sem lehet 100százalékosan megbízni, de itt az üvegesnél elvileg bevizsgált az alapanyag, amiből csinálják, még ha nem is minden darab, azért én jobban bízom benne... én így érzem, meg úgysem tudok három kiskanálnyi főzeléket csinálni, de persze ha már nem csak kanalazgat, hanem komolyabb mennyiséget eszik, akkor én is fogok neki főzni, meg ha már azt eszi, amit mi, akkor egyértelmű.

Azért a védőnőnket is megkérdezem majd természetesen, de ha még írtok az jó lenne! Más így a gyakorlati tapasztalatokat olvasni.

2010. okt. 4. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:

én a gyümölcsök kostóltatását 4,5 hónaposan kezdtem, kb. 1 hónap alatt váltottuk ki a tápszerét gyümölccsel.

közben elkezdtem 5 hónaposan a zöldségeket is, de csak lassan. a bébiételeket azért nem szerettem, mert sokkal kevesebb a variációs lehetőség, mint ahogy otthon lehet főzni. először a krumplit, répát, céklát kóstoltattam vele, ezeket variáltam. ami fontos, hogy egy nap, csak egy féle új legyen. tehát, amikor már ette pl. a répát krumplival, akkor a gyümölcsben próbáltam ki újat. az ebéd kiváltása hosszú idő volt, mert nem nagyon szeretett nagyobb mennyiséget kanalazni, illetve volt egy torokgyulladása, ami miatt csak a tápszert fogadta el, így utána kezdhettük szinte előről.

nekem a doktórnő javasolta, hogy fél éves koráig el kell jutni a húsig. ez meg is történt. a puffasztós dolgokkal sokáig vártam, elég puffogós magától is, így a krumpli, répa, cékla mellé kapta a tököt, sütőtököt, cukkinit. 6 hónapos kora előtt már adtam neki babakekszet a gyümölcsébe, 1-2 hét után nem láttam semmi bajt, így 6 hónaposan már rántást is csináltam a főzelékéhez, előtte a sűrítő anyag vagy a krumpli vagy a tápszer volt.

most 8,5 hónapos a lányom, már kap borsót, sóskát, spenótot, pulykahúst, csirkemájat is.

uzsonnára sokáig tápszert kapott, de mostanában nem tízóraizik, így délután kap gyümölcsöt babajoghurttal, vajas kenyeret, persze ebből pár morzsányit, de szereti nyammogni. a tejtermékeket nem nagyon csípi, így nem is erőltetem, marad a babajoghurt és a babadesszert.

a bébiételekkek az is baj, hogy egyszerre több minden is van benne, illetve úgy rászokhat, hogy utána nem akar mást megenni. Pl. nem láttam céklás kaját, pedig a lányom szereti a cékla-alma főzeléket husival, és az egyik kedvence a levesben főtt répa-krumpli-csirkemáj kompozíció, amit már tojásmentes tésztával is kapott.

én azt javaslom, hogy a kostóltatáshoz is kezd el főzni bátran, én azt gondolom, hogy piacokon, egy-egy zöldségboltban vannak megbízható zöldségek. egyébként pedig nagyon gyorsan kész van, hiszen mindenből kevés kell, így gyorsan megfőnek. az nem baj, ha valamiből többet csinálsz, másnap még odaadhatod neki, sőt sokan csinálják, hogy a kész ételeket lefagyasztják.

2010. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!