Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magas láz esetén mi az ideális...

Magas láz esetén mi az ideális hütöfürdö? Hány fokos legyen a viz, mikor beleteszem a babát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A víz mindig testhőmérsékletű legyen, ha a láza 39 fok, akkor annyi, onnan hűtsd le szépen fokozatosan úgy 36-37 fokig.
2010. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit fűznék az előző válaszolóhoz, h az egész max 10- 15 percig tartson. És h kicsit várni kell az eredményére!
2010. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem egészen ezt kérdezted, de gondolom a láz lehúzása a lényeg, ezért írom, amit.

Az is nagyon hasznos megoldás, ha levetkőzöl, a babát is levetkőzteted és magadra kötöd kendőben. Így az ő magas hőjét átveszed te. Tényleg működik!

2010. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is csak javasolni tudok: Nekünk nem vált be a hűtőfürdő, végig ordított. Nekünk a törzs hideg vizes borogatása volt jó. Egy textilpelust bevizeztem. alá tettem 2 törölközőt rá a pelus, majd rá a gyerek. Gyorsan betakartam szegénykémet. Csak addig sírt míg bebugyoláltam. De ez volt a legjobb megoldás. Szinte 15 perc alatt levitte a lázát. Közben a fejére is tettem, meg az arcára.
2010. dec. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a következőt javasolta a gyerekorvos. Az új ajánlás szerint így kell hűtőfürdőztetni:

Annyi fokos vizet kell engedni, amennyi a láza. Ez így kellemes lesz, nem fog dideregni. Innentől kezdve 40-45 percig (!) kell a vízben hagyni a gyereket. Ezen idő alatt a víz magától lehűl 30-31 fokra, a gyereket nem fogja sokként érni a hideg, mert a vízzel együtt hűl le ő is -szépen, lassan.

Hát, türelemjáték, nem mondom! Én a végén kicsit csaltam: engedtem picike hideget hozzá, így lett 35 perces az egész.

2013. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!