Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 162 magas vagyok és 54...

Ha 162 magas vagyok és 54 kiló, akkor számomra mennyi kb az ideális napi kalória bevitel? Egy kalkulátor nekem az 1200 kalóriát dobta ki. ez nem kevés? 24/l

Figyelt kérdés
Egyébként heti 2x jarok súlyzózni 1,5-2 orát...
2011. szept. 19. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1600-1800


1200 az már fogyással fog járni.

2011. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egy kalkulátor csak közelítő értéket állapít meg, sok tényezővel (izom-zsír arány, anyagcsere) egyáltalán nem tud számolni, neked kell tovább finomítanod az étrendet (vagy egy hozzáértőnek). lényegében ha fogysz akkor elkezdesz 100-200-300kcal-lal több energiát bevinni, ha hízol akkor így csökkented. heti kontrollt érdemes tartani. és pl. a fehérjebevitelt is személy szerint szeretem felülről közelíteni inkább.
2011. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ...valahogy sejtettem,hogy ezek a kalkulátorok nagyon felületesek...
2011. szept. 21. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

csak annyira, hogy én még azért megelégedjek vele, és használjam.

eszel mondjuk ~1200kcal-t, ez ugye kicsit bővítve mondjuk 1500kcal, hiszen mozogsz stb. és megnézed 1-2 hét alatt úgy érdemben hízol-fogysz-e. ha igen, akkor korrigálod, ennyi. amire figyelj, hogy ha pl. fehérjéből eszel véletlen kevesebbet, azt később korrigálni már nem olyan egyszerű, ha lehet (anyagiak stb.) ezt tényleg felülről közelítsd. de egyszerű amúgy: WHO minimális fehérje bevitelt asszem 0,8g / ttkg-ban határozta meg, ha annyi grammot eszel teljes értékű (állati) fehérjéből, amennyi kiló vagy, akkor ezzel probléma már nem igazán lehet.

2011. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!