Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Október 31. -én született...

Október 31. -én született kisbabák anyukái? Mi a helyzet felétek?

Figyelt kérdés
Milyen a babátok? Mekkora? Hogy eszik és mit? Van-e már rutinotok? Kifiatok vagy kislányotok van? Írjatok! Minden érdekel.
2010. dec. 21. 04:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szio!

Egy édes kisfickom van. 23:39kor született.:-)

Mondhatni jo baba, persze vannak nyügösebb napjai. Épp most szopizott. :-) Hŕla az égnek, van elég tejem. Születése ota több mint 2kg.ot hizott, legutobb mikor mértük 4600g volt, kb. 56cm! Legközelebb mŕr csak a dokinŕl mérjük, mert kiakad a konyhamérlegem :-)))))

Rutin? Na az nincs, mikor már azt hiszem van, borul minden. :-) 3-4orŕnként eszik. Hason mŕr tartja a fejét! Hasrol hŕtra fordul (bár ez lehet véletlen volt) Sokat mosolyog. Ha sir brümmögök neki, azt egyböl elhallgat :-))))

Kb. ennyi.

Tied?

2010. dec. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekem egy kiselefántom van, aki Karácsonyra meglesz 6 kiló! A centiket nem tudom pontosan. Születéskor volt 56cm, aztán az első orvosi viziten 49...Legutóbb 54...szóval passz.

Onnan is jött az ötlet, hogy feltegyem a kérdést, mert hétvégén találkoztunk a mienkével egyidős babával és az kb. akkora volt mint az én kisfiam másfél hetes korában.

3.75kg-val született a mi vasgyúrónk. Kis erős, masszív. Bőgni is nagyon tud ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné és imád cicizni. Aggódom is emiatt, mert megyek vissza dolgozni. A szívem megszakad érte, de nincs más választásunk. Nem Mo-n élünk és itt nincs gyes-gyed meg miegyéb juttatások. - Ok. ingyen szültem...

Nállunk az esték különösen nehezek olykor. Szegény nehezen tud elaludni de már végig durmol 6 órát.

....és utálom a kérdést milyen anyának lenni, mert még mindíg nem tudom.

Csak azt, hogy imádom a kisfiam, féltem és őt látom a legszebbnek. Gondolom ettől sokkal több az anyaság.

Te hogy vagy ezzel?

2010. dec. 21. 12:08
 3/18 A kérdező kommentje:

Oh, és 17.42-kor született.

Császárral született, mert 2 nap vajúdás után sem sikerült 4 centinél tovább tágulnom. Kemény volt, de legalább megpróbáltuk.

2010. dec. 21. 12:11
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én drágám csak 2880g.al és 49.5cm.el született, pedig 38+6napra született. Nekem hüvelyi szülés volt. 21:50kor ment el a magzatviz, utŕnna majdnem 2h mulva meg lett picur. Szerencsére tágultam gyorsan. Du. 5 körül értünk a korházba 4perces fájásokkal. Edaval szültem, meg apával :-)))

Nagyon nagy élmény volt. Ja, szintén külföld! :-)

Na akkor az érzéssel nem vagyok egyedül. :-)))) azt hittem velem van valami gond, akkor nâlunk bizti késöbb jelentkezik. :-)))

2010. dec. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Irtam neked emilt.

Nem tudom megerkezett-e?

2010. dec. 24. 00:17
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom okt 28-án született, 3800 gr 57 cm.

Most olyan 5600-5700 körül van, nem tudom pontosan.

Nagyon szépen szopik, napi 5 alkalommal. Az éjszakát átalussza 4 hetes korától. Este 8-kor szopik utoljára, aztán reggel 7-8-ig alszik. Egy szopi 20-30 percig tart.

Csak szopik, mást nem kap.

Sokat mosolyog, már amikor ébren van, mert elég sokat alszik. Nagyon nyugodt, türelmes és kiegyensúlyozott. Nem sokat sír, néha eltelik 2-3 nap is, hogy nem halljuk a hangját.

Boldog karácsonyt nektek!!!

2010. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Enyém 36 hétre született 3180 gr és 54 cm volt. Most kereken 5 kiló és 58 cm.


Tápszeres, napi 7-8szor eszik 3 óránként mint az óra jelez, hogy éhes. Főleg este sír sokat, de napközben is eléggé sírós. Többnyire rám van kötve mei-taiban így legalább nem sír és én is haladok a dolgaimmal. Nekem ő már második baba, az első is uilyen volt, úgyhogy már edzettebb vagyok...


Mosolygás: még csak 2-szer volt, "aggódom" is kicsit miatta. A napi rutin teljesen kialakult. Amúgy a két lány között másfél év van ,úgyhogy még a nagy is igen pici :DDD

2010. dec. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves két kislányos Anyuka, mikor született a Kicsid, Oktober 31?

Olyan izgalmas, hogy mennyire különbözőek az egy időben született Apróságok.

Nekünk Ő az első.

Kedves október 28. Baba Anyukája...én 27-re voltam kiírva...milyen jó neked, hogy végig alussza az éjszakát...azért én sem panaszkodhatom, mert kb. 6 órát az én kisfiam is alszik ha olyanja van, de jó lenne már lehúzni egy éjszakát 8 órán keresztül ébredés nélkül - én nem tudom hogy vagytok vele, de én óránként ébredek. Van ugyan baby őr, mégis rettegek attól, hogy nem jelez be.

2010. dec. 25. 04:41
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia, okt 28 vagyok, látom te is túlhordtad a babádat. Én okt 22-re voltam kiírva :)

Van egy 2 éves lányom is (dec 7).


Én is elég éberen alszom, pedig nálunk is megy a légzésfigyelő. 1-2 alkalommal ki szoktam menni pisilni vagy inni éjjel, akkor mindig benézek hozzá, hogy mit csinál :)


Jó babázást :)

2010. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kétlányos anyuka vagyok. Október 22-én született és amúgy november 18-ra voltam kiírva.


Alvás: nem akarok okoskodni csak azért mert már kettó van, de a 6 óra alvásnak RETTENTŐEN!!!!!!!!!!! kell örülni. A nagyobbik MÁSFÉL éves volt mikor először átaludta az éjszakákat!!!!! Az első fél évben 3 óránként ébredt és evett elég ropika baba volt/most is az. Úgyhogy az hogy a kicsi most alszik 10-4-ig az nálam akkoooooooorrrrra öröm, ohgy nem győzök ugrálni! Pedig még a nagy is felkel ugyanúgy 6 körül enni de legalább már visszaalszik gond nélkül.

Úgyhogy ne legyetek dühösek ha nem megy ez az átalvás. Rengeteg ismerősöm még a 3 éveshez is ikszer kel éjjelente. Amúgy meg sztem rosszabb hozzászokni egy elején átalvós babához aki utána viszont - mikor majd jönnek a fogak - majd óránként-kétóráánként kelti anyát mert fáj neki, mint annak aki sosem szokta meg, hogy bucira alussza magát . :DDD

2010. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!