Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek, akinek a babája...

Van köztetek, akinek a babája úgy született, hogy szülés közben komplikációk adódtak?

Figyelt kérdés
Milyen komplikációk léptek fel? Lett-e bármilyen következménye?
2011. nov. 2. 17:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Akadtak. Hála Istennek és az orvosomnak nem lett semmi baj.

26 óra vajúdás után a kitolási szakaszban (ami már 2 órája tartott) kezdett lelassulni a pici szíve. Így sürgősségi gátmetszést végzett a doki, belém nyomott egy nagy adag oxitocint és kézzel kinyomta a babát a következő fájás alkalmával. A picit oxigénezték, de szerencsére hamar magához tért. Már 4 éves, semmilyen következménye nem lett ennek (legalábbis eddig nem ismeretes).

2011. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek. Nálunk is nagyon hasonló volt a helyzet.
2011. nov. 2. 17:55
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

12 óra vajúdás után a kitolásnál nem akart befordulni rendesen a babám(nem hajtotta lefele a fejét ahogy kell) a szive is lassult,igy sürgősségi császár lett.

3 éves már a fiam,de ugy gondolom semmi baja.

2011. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
A lányom születésekor nem tágultam rendesen viszont már tolófájásaim voltak és a baba szíve is nagyon lelassult. Végül császármetszéssel született meg, amit nem is bánok, mert legalább egészséges lett.
2011. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Asztmás vagyok és vérnyomásbetegségem van. A kettő együtt egyáltalán nem szerencsés. Könyörögtem, hogy császár legyen, mert rettegtem nehogy baja legyen a kicsinek. Visszatérő álmom volt az, hogy oxigénhiányos lesz.


De persze mindenki csak legyintett, hogy meg kell szülnöm. Jól tágultam, úgy tűnt minden rendben van. Aztán a kicsi szívhangja a béka segge alá zuhant, az én vérnyomásom meg 200 fölé. A doki nyesett ahol tudott és a következő nyomásnál már szinte tépték is ki belőlem a babát.


Nem sírt fel....el is rohantak vele a szomszéd helyiségbe, én meg ott voltam semmit sem tudva, semmit sem segítve. Aztán úgy 10 perc múlva visszajöttek, hogy él de nem láthatom (vagy 2 órán át stoppoltak annyira szétnyestek, a mai napig szenvedek is tőle)...reggel szültem, este nézhettem meg.


Hála égnek maradandó baja nem lett, értelmes, okos nagyon ügyes 2 éves kislány. Én viszont már nem tudok többet szülni :(


Amire baromi mérges vagyok, bezzeg a zárójelentésben teljesen és maximálisan minden rendben volt, és még állítólag a tejem is beindult. Úgyhogy a záróm mint egy mese ....

2011. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 haramia ***** válasza:
Indított szülésem volt, mert 4 nappal túlhordtam a kisfiam és már 2 ujjnyira kitágulva mentem vizsgálatra. 5 órát vajúdtam (első szülés) és már a kitolási szakaszban voltam, amikor elakadt a baba buksija téraránytalanság miatt. Saját dokim mellett már egy másik főorvos is dolgozott rajtam, hogy hátha sikerül, mert csak egy nagyon picit kellett volna mozdítani a fején. Dokim felülről nyomta a hasam, másik orvos alul próbálta kiküzdeni a babát, de nem történt semmi, így sürgősségi császárra lett szükség, a műtő viszont foglalt volt. Tolófájásokkal kellett várnom amíg felszabadul, miközben mondták,hogy ne nyomjak, mert attól csak rosszabb lesz a helyzez...Szerencsére olyan 15-20 perc után mehettünk be műtőbe és akkor pikkpakk megvolt a császár. kisfiam pedig 10-10-10-es apgarral született. <3
2011. nov. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
szerencsére nem lett baja a babámnak:) 14 órát vajúdtam és a végén belekakilt a vízbe annyira stresszes lett, ráadásul a szívhangja is 70-re esett, emellett meg rövidek voltak a fájások is, meg a tolófájásnál meg sem moccant, hiába nyomtam, pedig segítettek, a doki a hasamat a szülésznő pedig alulról próbált segíteni. Mikor kiszedték kiderült, hogy kb 2 héttel túl lett hordva, nem működött már rendesen a köldökzsinór meg a bőre is teljesen kiázott. Az első hónapban teljesen le is hámlott, meg az első 3,5 hónapban keservesen sírva kelt emiatt, de szerencsére más nem lett
2011. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Este 10-től vajúdtam, negyed 12-kor mentünk be, apát hazaküldték.Reggel 8.10-kor fektettek fel a szülőágyra, jött az oxi és az első kitolásnál leesett a szívhang.A dokim azt mondta, hogy meglenne simán is egy órán belül, de nem úgy bírja a baba, ahogy kéne, így inkább operálnának.Betoltak a műtőbe és 8.25 kor felsírt az én gyönyörű kis hercegnőm.A doki szerint nem is tudtam volna megszülni, mert a kezére és a lábára tekerte a köldökzsinórt a kisasszony.Mellesleg az utolsó pillanatig, még a kitolásnál is nagyon aktív volt a pocaklakó.

9-es apgart kapott, mert kicsit sápadt volt, de nem lett maradandó baja.Értelmes, okos és gyönyörű kislány.Pápázik, integet,néha a bútort elengedve egyedül áll kis ideig és bújócskázni is tud:)

10 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Terhességi toxémiám volt, nem indították meg a szülést, mikor ez kiderült, hanem vártak, míg nem rosszabbodik az állapotom. Az összes orvos az indítás mellett volt, csak az osztályvezető nem, viszont ő döntött a sorsomról, így vártunk. Mígnem egy este a napi 3 szem vérnyomáscsökkentő mellett is oltári magas volt a vérnyomásom, fájt a fejem, dülledtek ki a szemeim. Végül burkot repesztettek, kaptam infúziót. Fejjel lefelé volt a babám ugyan, de nem fordult be normálisan és a méhszájam se nagyon akart vékonyodni, de azért erőltették a dolgot, pont az osztályvezető volt az egyik ügyeletes. Majd 1 órán keresztül kínoztak tolófájások mellett, végül már hallottam, hogy mit mondanak, de válaszolni már nem tudtam. A szülésznő szólt rá a dokira, hogy csináljon már valamit, mert itt marad a kismama az asztalon. Végül megcsászároztak. A fiamnak fáraó feje lett, ami csak nagyon nehezen, hónapok után múlott el teljesen. De szerencsére rendben vagyunk már.
2011. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Nem is gondoltam, hogy ennyi szülésnél vannak gondok. Azt hittem, mi ritka eset voltunk.

Szívesen veszem, ha még kapok válaszokat.

2011. nov. 3. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!