Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ételallergia rögtön jelentk...

Az ételallergia rögtön jelentkezik, ha allergizáló ételt eszik a baba?

Figyelt kérdés
11 hónapos babánknak az arcán piros foltok jelentek meg pár napja (bár érdekes módon csak az egyik oldalon). Nem evett semmi olyat, amit eddig nem kapott. Evett eddig is feldolgozott tejterméket, citrusféléket... Jelentkezhet szerintetek pár hónappal az étel bevezetése után is a tejallergia pl.?
2010. dec. 21. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.... inkább a citrusféle lehet gond. Nem adunk csak 1 éves kor után.


Egyébként étel allergia kb 3 módon jelentkezhet:


1: azonnali reakcióként: nyelv, garat duzzanat, fulladásos roham , nyálkahártya duzzanat,melynek végén anafilaxiás sokk alakul ki. Ez kb néhány perc alatt létrejövő reakció.


2. bőrtünetek révén ami áll egy gyorsabb reakcióból az étel elfogyasztása után néhány órával csalánkiütés formájában amely az étel elhagyása után szinte azonnal szűnik. Vagy ekcéma formájában,mely száraz bőrt eredményez, főleg a hajlatokban arcon jelentkezik. Krónikusabb,mert nehezebben múlik és a legkisebb mennyiségre is erősödik.


3. légúti megbetegedések formájában: ami azt jelenti,hogy a gyereke egész évben náthás, köhög, sok hurutos megbetegedése van.


Érdemes tehát oda figyelni az ajánlásokra.

2010. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem tejallergia. A fiamnak akkor ilyen az arca, ha sokat rágcsálja a rágókát és kicsípi a nyál. Én a fahéjra vagyok allergiás, mindíg pár órával később jönnek ki a kiütések az egész arcomon, karomon.
2010. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedeves első, van valami konkrét forrásod, ahonnan ezt leszedted (A netről)?

Szívesen olvasnék még erről bővebben.

Köszi!

2010. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincsen ez saját kútfő... tanultam ugyanis a főiskolán.
2010. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!