Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyennek találjátok ezt a...

Milyennek találjátok ezt a napirendet egy 22 hónapos kisfiúnak? Februárban lesz 2 éves.

Figyelt kérdés

Reggel fél 7-kor kelünk, kakaó egyből kül. kitör a világháború..:) majd picit később reggeli ( 8 fele ). 10-11 között eszik valami gyümölcsöt. Közben kimozdulunk, ha az idő engedi. 13.00 körül alszik el és alszik kb. 15.00-15.30ig. Sajnos nem hajlandó alvás előtt ebédelni, pedig próbálom rászoktatni. Az ebéd többnyire alvás után van egyből, szinte már nem is lehet ebédnek mondani...majd 17.00 fele uzsonna gyanánt eszik valami pudingot. Du is kimegyünk, ha tudunk. Este 19.00.19.30 fele van vacsi, fürdés és olyan 21.00 fele alszik el.

Azért kérdezem, hogy szerintetek ez így jó-e, mert éjjel elég sokszor felkel ( 3-4 alkalommal ) és inni kér vagy csak úgy felébred. Hamar visszaalszik ugyan....persze csak, ha ott vagyok vele a kiságya mellett.


2010. dec. 21. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! EL sem hiszem hogy van még más rajtam kívül akinek így van. 21 hónapos a lányom, annyi különbség van a gyerekeink napi rendje között hogy fél 12-délben eszik egy kis levest. Ez nem régóta van így, nekem sem volt hajlandó ebédet enni, de miután délelőtt is kint vagyunk a levegőn kiszívja belőle és elfogadja.

Fürdeni 19 órakor szoktunk ha nem csúszunk el vele, és fél 21 körül van alvás, de a többi ugyanígy.

Ja és éjjel sem alszik sajna, bár én már zombi vagyok :)

2010. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is fáradt vagyok nagyon, ezért szeretném az éjszakáinkat megoldani. Főleg mert májusra várjuk a kistesót...még előtte kellene.
2010. dec. 21. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jan végén lesz 2 éves. Így néz ki egy napunk: reggel 8 9 között ébred, 9:30 körül reggeli, utána még kap egy kis nasit 11 körül, 12:30 körül ebéd (csak leves) utána alvás. Mostanába kb 3-ig alszik, utána megesszük a másodikat. Uzsira kap valamit megint (roopi, rudi, johurt...). 7-kor vacsora, utána fürdés. El nem alszik 10 előtt akármit is csinálok. Éjszaka mostanába csak 1x ébred, de van hogy többször is(hamar visszaalszik). Még cicizik. Napközbe ha lehet 2x megyünk ki.
2010. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Igaz nekem már nagyobb a kislányom (29 hónapos), de talán ha van kedvetek és kipróbáljátok, beválik a tapasztalatom. Nekem 14 hónapos volt a nagy, mikor megszületett a kicsi, és egy évesen még minimum kétszer felébredt éjszaka. Mondanom sem kell, ha éppen nem a gyerekhez keltem, akkor szenvedtem a jóslófájásoktól. Az éjszakai ébredéseknél egy dologra kell nagyon vigyázni, ha a gyerek tudja, hogy Te ugrasz, beszélgetni fogsz vele, foglalkozol vele, kihasználja. Próbálj meg csak akkor menni hozzá, ha tényleg muszáj. Ne az első nyekkenésre ugorj, számolj el előtte 10-ig, (sosem hagytam sírni a gyerekeimet) sokszor csak megébrednek egy picit és ha nem berögzült rossz szokásról van szó, akkor vissza is alszanak. Ha nem, akkor se szólj hozzá, lásd el szó nélkül, mondjuk, ha csak inni kel fel, akkor készíts oda neki, és magyarázd el, hogy ott talál ha szüksége van rá.

A nap közbeni etetésekhez csak annyit szólnék hozzá, hogy a tízórait kihagynám, inkább egyen a déli alvás előtt rendesen ebédet. Így tudna uzsonnázni és vacsorázni is időben.

2010. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!