Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Februárban járt le a tgyásom,...

Februárban járt le a tgyásom, megigényeltem a gyedet február 7-én, miért nem jött még se papir se pénz?

Figyelt kérdés
Volt valaki akinek ilyen sokára jött meg a gyed vagy valamit a munkahelyen szurtak el?
2011. ápr. 8. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

én a gyessel jártam így. ha a munkahelyed gyed kifizető hely, akkor nekik kell igazolást küldeni a Kincstár felé, hogy eddig milyen ellátásban részesültél. kérdezz rá a bérszámfejtőnél.

én a lányom 1 éves kora óta 4 órában dolgozom, így a gyed után a felhalmazódott szabadságomat töltöttem, majd ahogy 1 éves lett, megigényeltem a gyes-t. még én sem kaptam semmit, felhívtam a Kincstárat, ahol közölték, hogy a munkahelyi igazolásra várnak. jól lecsesztem a bérszámfejtőt, így az igazolás elment a Kincstár felé, így remélhetőleg kapok pénzt is.

szóval javaslom, hogy a lakóhelyed szerinti Kincstárat keresd meg telefonon, majd megmondják, hogy hol akadt el a dolog, vagy a bérszámfejtésnél érdeklődj, ha kifizető, mivel rajtuk keresztül jön a gyed.

2011. ápr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyedet nem a Kincstár utalja, hanem az Oep. Náluk érdeklődj, mert valamit biztosan elszúrtak. Nekem márc. közepén járt le a gyás és márc.1.én adtam be a munkáltatómnak az igénybejelentőd gyedre. Ebbe a hónapba már megkaptam a darab hónap gyást és már a darab hó gyed-et is!

Vagy a munkáltatód vagy az oep-et hívd fel mindenképp!!

2011. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már meg kellett volna kapnod, telefonálj az OEP-re.
2011. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!