Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit használtok 1 éves gyereket...

Mit használtok 1 éves gyereketeknek székrekedésre?

Figyelt kérdés
Mindennap adom neki a Laevolacot, de nem használ! Hallottam már valamilyen lekvárról is, de azt mondták a patikában, hogy azt csak 5 éven felül lehet használni! Tudtok mondani valamit még, ami segít?
2010. dec. 21. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
bár az én lányom 10 hónapos és mostanában nem volt szükség rá,de amikor szorulása volt,kamilla teát cukorral.150 ml vízhez kb 2 tk kamilla,leszűröm,és abba kb 1.5 kanál cukor.eddig nekünk mindig bejött.
2010. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csipkebogyó teát és lekvárt próbáld meg, anno nálam bejött.
2010. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kamillateát sajnos nem issza mg, a csipkebogyót még nem próbáltam! Köszi!
2010. dec. 21. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:

A Laevolacot nem lehet állandóan adni, mert hozzászokik, és akkor olyan, mintha nem is kapná.


Elsősorban a táplálkozáson kellene változtatni.

Amit el kell hagyni: banán, rizs, kakaó/csoki (ha egyáltalán kap ilyet), egyen sok rostosat, és igyon sok folyadékot.


Nálunk az segített még hosszú távon, hogy uzsonnára aszalt gyümölcsöket eszeget (szilva, mazsola), ezt szerette is, és pár nap alatt megpuhult a széklete.

2010. dec. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szilvalé, vagy szilvalekváros kenyér!
2010. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rostok, rostok, rostok és rostok.

Ha már kap tejet, akkor három evőkanál zabpelyhet leöntesz forró tejjel, és mire meghül, megpuhul.

Ami ennél is hatékonyabb, de kérdés, hogy megeszi-e, az a búzakorpa. Próbáld meg gyümölcsjoghurtba keverni, egy kevés kell, és nagyon hatékony.

Ezen kívül pár napig figyelj oda, és írd fel, mennyit iszik. Ha nem eleget, az is okozhat szorulást.


Rostdús táplálkozással és elég folyadékkal elkerülhető a probléma.

2010. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mira Baby víz, éhgyomorra 4-5 evőkanál langyosan.
2010. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Joghurt+zabkorpa+szilva. Ez tuti eredményt hoz. Vagy gyógynövény boltban lehet kapni szilvalevet, állítólag az is nagyon hatásos. Dícsérik még a lenmagolajat is. Bár kisfiaimnak a paraffin olaj volt látványos, azt nem tudom, mennyi idős kortól lehet adni.

Mit jelent, hogy székrekedés? Minden nap van kaki, csak nehezen, vagy több napig semmi nincs a pelusban?

2010. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!