Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos körüli babátok...

18 hónapos körüli babátok mennyit alszik? Nappal hányszor? Hogy alszik el? Ma nem aludt nappal, ez tiszta káosz.

Figyelt kérdés
Délután fél 1-1 között szokott elaludni, de ma nem aludt. Kb. 20 perc után elkezdett nyafogni, majd sírni, ölbe se nyugodott meg. Kis játék után újra próbálkoztam, kudarc. Ilyen még nem volt, hogy ne aludjon nappal.
2010. dec. 21. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

még 2* alszik egy nap!

Szerencsém van vele.Délelött és 1* délután.

Délelött 20 percet délután 1 órát.

Nekem szerencsém van vele.

2010. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Napi ketszer kell egy ekkora gyereknek aludnia.

Nalunk a bolcsiben meg azt a gyereket is ra tudjuk szoktatni erre, aki anyuka szerint van, hogy sosem alszik. Nem kritizalni akarlak, felre ne ersd, mi nyilvan nem borulunk ki 10 perc siras hallatan, es konnyebb, hogy a kicsi nem egyedul van a szobaban, latja a kis pajtasait is.

Par tipp, hogy a te napod is nyugodtabb legyen:

1. Legy kovetkezetes! Ha alvas ido van, akkor alvas ido van. Egy kis sirasba meg egy gyerek sem halt bele, nyilvan azert nyugos mert faradt, nem kell kivenni az agybol.

Legyen menetrendje egy napnak. Ersd, mindig ugyanabban az idoben ted le aludni, igy hozzaszokik szepen lassan. PL 11.00, es 13.00 (tizorai es ebed utan)

2. Legyen menetrend, eves, konyv olvasas, pelenka csere, majd alvas.

3. Ha nagyon sirna vgasztald meg, majd tedd vissza, igy erzi, hogy nem magara hagyod, de neki bizony aludnia kell. (Ne vedd ki semmi esetre sem jatszani, akkor csak tudatositod benne, hogy a hisztivel eleri, hogy ne kelljen aludnia, megha szuksege is lenne ra.)


Nalunk eddig ez mindig bevalt, pedig elhiheted, voltak furcsa esetek. Csak, hogy jobban erezd magad, hogy milyen szornyu esetek is vannak:

1. "Ujszulott koratol nem alszik a gyerek napkozben" - hat ezen csak mosolyogtunk a kollega nommel. A kislany napi ketszer alszik, eloszor csak mellenk fekudt egy parnara, mikozben ultunk a foldon. Ma mar agyban alszik.

2. A kisfiu csak az anyja karjaban hajlando elaludni, ersd napkozben vagy ejjel. Eleinte egy kollegano hordozta korbe, de mivel ez tarthatatlan, van nekunk masik 20 is foglalkozni veluk, es a "baba" 11 honaposan volt 12 kilo (bar 2 perc utan legalabb 20-nak ereztem, mert ha leultunk mar felebredt, anyukaja szerintunk valami foldonkivuli erovel van megaldva allandoan cipelni). Ma ott tartunk, hogy az agyban, igaz ullve alszik, de ehhez senkinek nem kell cipelni.

3. Masik "ulve alvonk", mikor bekerult hozzank, nem volt hajlando aludni. Csak ult az agyban, amikor elaludt, megprobaltam eldonteni, persze felebredt, hat hagytam, vegul mar magatol elaludt, ma a legjobb alvok egyike.


Nem kegyetlenseg, ha sirni hagyod egy kicsit a gyereket. Szukseguk van az alvasra, hogy fejlodhessen a kis testuk, lelkuk. Neked is kell egy kis szusszanas.

Sok sikert!

2010. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második válaszolóval nem értek egyet. Mi az hogy egy ekkora gyereknek 2*KELL aludnia. A lányom 17 hónapos és kb 2 hónapja ha beraktam délelőtt az ágyba nem volt hajlandó aludni mivel nem volt fáradt, ha ő fáradt szól hogy anya tente (mondjuk ő 8 hós kora óta beszél). Ha egy felnőtt ember nem fáradt akkor ő is hiába fekszik le nem tud elaludni csak vergődni.

Aztán mi jövőre megyünk bölcsibe és ott ebéd után 1*KELL aludni. Olyan bölcsibe meg nem iratnám, ahol ha álmos hanem berakják őt is az ágyba és ráerőltetik az alvást a játék helyett. Bocs ha kemény volt de ez a véleményem.

A kérdezőnek üzenem lehet hogy a foga vagy időváltozás ez a pici szervezetét is nagyon megviseli, sőt sokkal jobban megérzi.

2010. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak, napi kétszer??? Átlagban 1 éves korban szoktak átállni az 1 alvásra.

Enyém napi 1-szer aludt másfél évesen, déltől 3-ig, akkoriban még napi 3 órát simán aludt. Most 2 éves, már csak másfél órát alszik nappal.

Szerintem ne izgulj, ma ilyenje volt, ma nem akart aludni, majd holnap már fog. Nálunk is van kb havi 1 nap, hogy gond van a nappali alvással. Van hogy nem tudom délben lerakni, hanem csak 1-kor, mert délben még nem álmos.

2010. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21,00 vagyok, szóval az előző előzőnek bocs.
2010. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes bölcsi az ilyen, ennyire nem bírjátok a gyerekekkel való foglalkozást??? Vagy miért erőltetitek rájuk, hogy kétszer aludjon egy ekkora gyerek, meg gondolom inkább nagyobbak vannak! ?? Hihetetlen. Amúgy még sose hallottam ilyen bölcsiről, pedig elég sokban jártam, megnézni, hova is írassam a lányaimat. Mindenhol azt mondták, hogy 1 éves kor körül még hagyják őket kétszer aludni, ha szükségük van rá, de másfél évesen már csak egyszer alszanak. És szeirntem nincs is többre szükségük. Miért lenne??? Legfeljebb, ha betegek, akkor igen. És tényleg van olyan gyerek, aki nem igényli a nappali alvást, mondjuk az egyre szerintem is szükség van. De nálunk is voltak olyan napok, amikor fél óra is elég volt, máskor meg akár 3-4 órát is aludtak délután. JÖnnek-mennek a frontok, lehet fogzás és még ezer oka, hogy most épp így aludt. Ha ez folyamatos, több napon-héten keresztül, akkor lehet hogy inkább az a gond, hogy nem fárad el eléggé. (most mondjuk elég nehéz is őket lefárasztani, hisz hideg van, nem nagyon lehet órákat kinn lenni)
2010. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz az én kisfiam csak 14 hónapos, de 6 hónapja már csak 1x alszik. Sokkal jobb így, nincs semmi balhé az alvásnál.

Kialakítottam egy kis szertartást, amit minden nap eljátszunk. Ebéd után bemegyünk a szobájába. Együtt lehúzzuk a redőnyöket, felkapcsoljuk a villanyt. (közben mindent kommentálok) Ráadom a hálózsákját. A szobájában lévő plüssállatoktól elköszönünk, mert "nagyon elfáradtak", és lefekszenek aludni. Innentől kezdve csak suttogok, hogy nehogy felébresszük őket. Elköszönök a fiamtól is, hogy pihenjen ő is, megpuszilom, és megkérem, hogy maradjon csendben, nehogy Brumi, Csőrike, stb... felkeljenek. Lekapcsolom a villanyt, és kijövök. Olyan komolyan veszi, hogy meg se mer mukkanni, szépen elalszik.

Annyira megszokta, hogy ebéd után, és az esti fürdés után alvás van, hogy előfordult már, hogy a kimaradt a "szertartás", és csak beraktam az ágyba, így is elaludt.

Még egy praktika: egy időben éjszaka többször felkelt, ezért próbaképpen beraktam a szobájába egy jó hangosan ketyegő órát. Azóta úgy alszik, mint akit leütöttek, egyszer sem kel fel.

2010. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az én lányom a kell szót és a szakkönyveket nem ismeri :)


Napi 1 alkalommal alszik, délután ebéd után úgy 1 órától. Mellé kell feküdni, oroszlánmaci ölelgetés 10 perc és szunya.

Baromi nyűgös mostanában, ez az idő kikészít mindkettőnket, nagyon frontérzékenyek vagyunk. Fáradt, nehezen alszik el, rövidet alszik.

2010. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17 hós a kisfiam és csak napi 1X alszik, változó, hogy mennyit átlagosan 1-1,5 órát. Újszülött kora óta kevesebbet alszik az átlagnál, volt, hogy két etetés között végig fent volt, akárhogy is próbáltuk altatni.

De amúgy ne aggódj emiatt, az én fiam is valamelyik nap egyáltalán nem akart aludni, már nem tudtam mi lehet vele, aztán késő délután kint elaludt séta közben a babakocsiban.

2011. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!