Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napos sárga babámmal megszen...

9 napos sárga babámmal megszenvedjüka szopizást,30 g, jobb esetben 40 g jön csak össze alkalmanként a digitális mérleg szerint, ez baj? Nem túl kevés?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A fiam az első két hétben 20-30ml-t volt képes maximum enni. Néha csak 10-et. Amíg gyarapszik, addig nincs gond, ez a mennyiség elég neki, csak etesd rendszeresen, hogy múljon a sárgaság. Ha kell, ébresztgesd is.

De a mennyiség miatt ne aggódj:)

2010. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Ha aluszékony a baba megteheted azt is hogy fejsz és üvegből kapja a tejet.

Elég kevés sajnos tedd gyakrabban mellre v. fejd le alaposan és kiméletes ébresztés után cumival etesd meg. nagyon kellene neki a tápanyag.

2010. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Cumival ne!!! Én sajnos megjártam: a koraszülött, besárgult fiamnak az inkubátorban cumisüvegből adták a teát (!), hiába vittem a lefejt tejet, hogy azt adják tea helyett is. Nem is tanult meg szopizni soha. Te ne járj így. A tejet szopibarát módszerrel, pohárból add, ha pótlásra van szükség.


Amúgy a babám nagy ritkán evett meg egy alkalommal 40-nél több tejet az első három hétben, mégis napi 5 dekákat hízott. 9 nap alatt nyerte vissza a születési súlyát, így engedtek haza a kórházból.

2010. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Cumit ne, ha ciciztetni akarod!! En is porul jartam, es 6 hetes volt, mire ujbol megtanulta a cicit. Nem reszleteznem a szenvedeseinket
2010. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen jártam én is, de nekem fejéssel is csak ennyit evett alkalmanként. Sűrű is lett a vére, mondták itassak vele vizet is. Szerencsére pár hét alatt rendbe jött minden, és a kis lustaság megtanult rendesen szopizni. Ha van elég, pisi, kaki akkor nem lehet nagy gond, és persze ha jó a közérzete.
2010. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagyon sárga volt amikor hazajöttünk,ráadásul ő ne is akart szopizni ezért már majdnem kiszáradt. na én ekkor kezdtem cumisüvegből etetni, avent legkisebb lyukú, abból nehezen jön és dolgoznia kell vele. Pár napig csak így kapta a lefejt anyatetejet. Utána napközben mindig mellre raktam és akár 1 órán keresztül is szopizott, folyamatos ébresztgetéssel és ha keveset evett ( 100 g alatt) akkor pótoltam neki , h a 100 g meglegyen. Ismét pár nap elteltével már éjszaka is szopival kezdtünk és ha kellett pótoltam, igaz nagyon sok időbe telt mire csak szopi lett( kb. 6 hét), de megérte a szenvedést mert most 11 hónapos és még mindig szopizik napközben 4-5x és éjszaka is 1-3x. A cumisüveget és a tápszert nem ismeri.

Én sokat fejtem az elején, h mindig legyen plusz tejcsi, ha pótolni kell, akkor nem tápszert kell adni,hanem ott van a saját tej.

Kitartás és ne add fel, mert a világ legjobb dolga a szoptatás!!

2010. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsótól kérdezném, hogy egy szopizás alkalmával jött össze nektek 100??? 9 naposan? Vagy egész nap?

2010. dec. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!