Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne ha elkapná a bárányhi...

Mi lenne ha elkapná a bárányhimlőt a babám? Karácsonykor mennénk rokon kislányhoz, aki bárányhimlős bacis lehet, még nem jöttek ki a pöttyei de tuti elkapta.

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám, csak anyatejes. A védőnő szerint jó ha most kapná el, mert minél hamarabb annál jobb, de az orvosnő meg azt mondta, hogy minél kisebb annál veszélyesebb, vagyis a kisbaba szervezete még nem olyan ellenálló. Most mit gondoljak?
2010. dec. 22. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne menjetek látogatóba,pici még a babád a bárányhimlőhöz.
2010. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos babával én nem mennék bárányhimlős kislányhoz látogatóba. Nem érdekelne ki mit gondol.

Igaz, hogy jó, ha nem felnőtt korában kapja el, na de azért ilyenkor, amikor ezt mondják inkább óvodásra gondolnak, nem pedig egy "alig-immunrendszerrel" rendelkező csecsemőre.

2010. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne menjetek! Ovosás kusiskolás korban jó elkapni.

Gondolj bele, 1 hét láz nem alvás, kiütések, viszketés, nem szabad fürdetni a gyereket!

2010. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki az orvos, az orvos vagy a védőnő!?

Ha elkapja a pici nem a védőnőhöz viszed hanem az orvoshoz! A védőnők hajlamosak osztani az észt!

2010. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bárányhimlős bacis? Az meg mi???

Egyébként ha azt szeretnéd, hogy elkapja, akkor vidd. Egyébként nem tanácsos.

2010. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy nagyon pici még ehhez.
2010. dec. 22. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi az, hogy 'bárányhimlős bacis', főleg, hogy a bárányhimlőt vírus okozza. No de láttam én már nyakatekert mondatot itt.
2010. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! A bárányhimlő elleni védőoltást nem véletlenül adják nagyobb babáknak. Nem ajánlatos még ilyen pici korban. Ilyenkor még tud (normál esetben igyekszik is) tenni annak érdekében az anyuka, hogy a csecsemő ne legyen bárányhimlős. Persze, ha van nagyobb gyermek, akkor nehezebb, de gondolom, akkor meg úgyis beoltatja a nagyobbat. Amúgy meg elég veszélyes pici és felnőtt korban is, elsősorban a szövődmények miatt. Valaki jól megfogalmazta előttem, ha már mindenképp meg akarod betegíteni a babádat, ovis vagy kisiskolás korában tedd!
2010. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom megbetegíteni! :( Dehogy is!
2010. dec. 23. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy Te is így gondolod :-))) Azért a védőnők jótanácsait fenntartásokkal kell fogadni. Nekem annak idején azt tanácsolta, hogy újszülött babámat, csak max. 10-15 percig szoptassam :-( Minden jót és oldog ünnepeket Nektek!
2010. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!