Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsek 5 hós náthás...

Hogy segítsek 5 hós náthás babámon náthás? Szörcsög, tele van az orra.

Figyelt kérdés
Sterimar-t, orrszívó porszívót hányszor használhatok egy nap? más gyógymódra ötlet? anyatejes, éppen elkezdtünk almát kóstolgatni.
2010. dec. 23. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
nem igazán van gyógymód, orrszívót annyiszor használj amennyiszer kell, Sterimart is.
2010. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha te náthás vagy akkor egy nap csak bizonyos számú zsepit vagy hajlandó használni? Nem bántásból mondom, de te is úgy vagy vele, hogy szükség esetén. Tehát egy nap annyiszor ahányszor szükséges és nem annyiszor amennyiszer mások mondják.

Viszont a hozzátáplálást én egy picikét eltolnám ha beteg. Elég nyűg ez neki, nem kell még neki az is, hogy más ízű és állagú ételt kap.

2010. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még egy az hogy anyatejes vagy nem az nem befolyásol semmit.
2010. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az "anyatejest" azért írtam, hoyg teát, és hasonlókat nem akarok neki adni.


úgy hallottam, hogy nem szabad sokszor orrszívózni, mert bátja a nyálkahártyáját. természetes, hogy ha küszködik, akkor kiszívom neki, csak érdekelt, hogy napi hányszor szabad.


köszi!

2010. dec. 23. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg anyatejet cseppenteni az orrába, nálunk az nagyon bevált, ès azt akárhányszor használhatod!
2010. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bántja a nyálkahártyát, igen, de ez természetes. Majd regenerálódik. Ha náthás akkor muszáj használni.

Csak vannak anyukák akik akkor is megszállottan orrszívóznak ha a babának egyébként semmi baja (nekem is van ismerősöm aki napi 3x orrszívóz, ha esik, ha fúj...)

2010. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi!

megpróbálom a tejet is!

2010. dec. 23. 11:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Nasivin orrcsepp, van 0-1 éves korú babáknak. Orrszívó és Sterimar együtt jó napközben, de estére én Nasivint használtam, amikor egyszer beteg volt a babám (5 és fél hós volt akkor). Nagyon bevált a Nasivin, nyugodtan aludt tőle.
2010. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltak jók.Én még este szoktam főzni kamillát és a szobában ahol alszik,oda beteszem.(vigyázz le ne forrázza magát)Kétszer,háromszor felmelegitem,jol belepje a kamillás gőz az egész szobát.Hamar kilábal a betegségből.(nehogy inhaláltasd,neki még meleg az a gőz,csak távolból)
2010. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!


citromfű, eukaliptusz illóolajjal párologtattam, orrszívóztunk, tejet is cseppentettem. már sokkal jobban van!

köszi!!

2010. dec. 23. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!