Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejből lehet tejbegrízt...

Anyatejből lehet tejbegrízt főzni a babának?

Figyelt kérdés
És hogyan kellene elkészíteni, ugyanúgy, mint rendesen? Mikortól ehet grízt a baba? Most 4 hónapos és csak anyatejet kap.
2009. jan. 24. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az anyatejet nem lehet forralni, tehát max. vízben megfőzöd a grízt és összekevered anyatejjel. De egy 4 hónapos babának nincs még szüksége tejbegrízre, inkább várj még ezzel, mert ha glutén érzékeny sokat árthatsz neki. Örülj neki, hogy van elég tejed, az a legjobb még neki.
2009. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Én csináltam, úgy voltam vele, hogy tej tej, egyre megy :D Picit felvizeztem ugyan, hogy fusson ki, de amúgy úgy csináltam mint a rendes tejbegrízt. 1 deci anyatejbe tettem 2 teáskanál grízt, és addig főztem, amíg a gríz meg nem dagadt a kívánt állagra. Közben egy pici vizet öntöttem hozzá, hogy ne fusson ki. Ja, meg a legvégén egy kávéskanál cukrot is tettem bele. De mondjuk én azt hiszem nem 4 hónaposan adtam, hanem 6 talán. 4 hónaposan mi még a tejpépeket ettük, de mondjuk hamar megunta a fiam, és nem is csoda, olyan víz íze volt meg por íze... Csak úgy ette meg, ha gyümölccsel jól elkevertem, de szinte több volt benne a gyümölcs mint a tejpép. Végül ezért is tértünk át a tejbegrízre, mert nem ette a tejpépet egy idő után.
2009. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

A gríz/dara is gluténtartalmú, amit nem ajánlatos 1 éves kor alatt adni!

Inkább adj tejpépet, de 4 hósan még az is korai.

A gyümivel, zöldséggel szokták a hozzátápit kezdeni.

2009. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok még adni neki, csak rengeteg tejem van, és gondoltam késöbb a lefagyasztott tejet nem csak főzelékhez, hanem így is tudom majd hasznosítani.
2009. jan. 24. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rengeteg lefagyasztott tejem van és én is pont most kérdeztem a dokitől, hogy mikor ehet tejbegrízt és azt mondta 7 hónapos kortól, de vízben főzzem meg és csak utánna keverjem anyatejjel, mert ha azt is felfőzném akkor kifőne belőle a sok vitamin és egyebek.
2009. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy másfél éves kora előtt nem ehet grízt a gyerek. Kérdezd meg a gyerekorvosod, neki mi a véleménye erről. (Minden doki mást tart helyesnek ebben a témában is)
2009. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Sziasztok.Az az érdekes hogy annó a mi anyáink meg a nagyanyáink is adtak mindent már 4 hónaposan mégsem lettünk betegek.Annyi glutén érzékeny gyerek van hogy az nem igaz de lehet ez annak tehető be hogy "a gyerek nem kaphat ezt meg azt 1 éves kora előtt"!Az én fiam 3 hónapos mégis issza a joghurtot(persze anyatejjel feldúsítva)meg a tejbegrízt is eszi-issza.Próbálkoztunk a burgonya és répa pürével is de az még nem kellett neki!Még sincs semmi baja a fiamnak.Se allergia, se hasfájás se semmi!Minnél jobban óvnám az allergizáló dolgoktól annál rosszabb lesz!a tejbegrízt pl bolti tejjel is szoktam neki csinálni fele tej fele víz arányban és mikor kész anyatejet teszek még hozzá hogy ki tudja szívni a cumisüvegből.Lehet egy páram lehurrognának miatta de nem féltem ha valami baja lesz tőle úgy értem allergiás lenne rá akkor nem adom neki.
2011. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!