Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyik barátnőm kislánya...

Az egyik barátnőm kislánya sajnos elég fejletlen kisbaba, vagy talán csak lustácska, nem is tudom, milyen kifejezést használjak rá. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 9 hónapos lesz, de teljesen olyan, mint ha csak 4-5 hónapos lenne. Ha pl. háton fekszik a szülei franciaágyán, nem csinál semmit, nem akar se forogni, se kúszni-mászni, semmit.

Ha az etetőszékében ül pl. és mutatnak neki egy játékot, új tárgyat, van hogy nem is nagyon reagál rá, nem igazán érdekli semmi, és alig mozog.

A tekintete, arckifejezése normális, néha mosolyog is, ezzel nincs gond.

Ez még normális, vagy kéne aggódniuk?


2010. dec. 23. 20:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Bocs, ismét előző vagyok, még annyit, hogy nekem is az első babám, de mivel olvastam-néztem a neten, hogy miket kéne-kellene csinálnia és törődtem a gyerekemmel természetesen feltűntek a dolgok, és a gyanúmat természetesen pozitív v. negatív irányban, de mindenképpen meg akartam erősíteni v. megnyugodni. A fiam a legfontosabb a világon!

- bocs, hogy ilyen hosszú voltam! -

2010. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hol lakik a barátnőd? Biatorbágyon van egy nagyon jó korai fejlesztő, ingyenes, őket nagyon tudom ajánlani.
2010. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
szomszédunk 15 hónapos hamarosan és még segítséggel se jár igazán. a fejét is alig tartja, én se merek szólni nekik, mert tudom, hogy megsértődne. csak ilyenkor a kislányra gondolok, hogy mi lesz vele mert a szülei nem akarják látni, hogy igen igen el van maradva. görbék a lábai is, alig áll a lábán szegény. persze az anyja egy éves kora előtt abba hagyta a D vitamin adását, én meg hiába mondtam, hogy azt adni kell... süket fülek, azóta semmit sem mondok. te tudod, hogy mennyire vagytok barátságban, próbáld meg, max nem lesz utána lelkiismeretfurdaláod ha megtetted, hogy nem etttél semmit sem!
2010. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy barátnőm, akinek a fián látszott a visszamaradottság, különösen ha az én fiammal hasonlítottam, aki két hónappal volt idősebb. Eleinte azzal hurrogott le, hogy az én fiam idősebb. Aztán mikor már 2 éves volt a gyerek, mondtam oké de 2 hónap ide-oda, most már azért valahogy közelíteni kéne egymáshoz. Végül a páromat rávettem, hogy beszéljen az apával, mert ők jó barátok és nagyon keményen elküldték, hogy hogy képzeli az ő gyerekük tökéletes, csak a mienk 2 hónappal idősebb.

Aztán 3 évesen kiderült, hogy mégis csak visszamaradt, de akkor már nem nagyon volt lehetőség hova vinni. Most már 4 éves, most már úgy ahogy jár, úgy ahogy beszél és talán szobatiszta is lesz. Egyébként rendkívül értelmes, finommozgásokban nagyon ügyes, csak az úgy nevezett nagy mozgásokban van lemaradva éa amit ez hoz magával.


És azt akarom mondani a korai fejlesztők lényege, a korai fejlesztés, ha őket nem érdekelte, hogy a gyerek nem fejlődik és homokba dugják a fejüket, szeretheted bármennyire nem fogsz tudni változtatni. Csak a barátságotokat teszed kockára. Orvos meg nem fogja küldeni sehova, mert ki van adva az orvosoknak (gondolom kapnak érte pénzt), hogy minél kevesebb gyereket / embert küldjenek TB támogatott ellátásra. Az én barátnőmnek is azt mondta az orvosa, teljesen normális, hogy 2 évesen nem jár a gyerek. Akin egyébként mi már 6 hónaposan észrevettük, hogy baj van. Orvost kellett váltani, hogy a neurológiára kapjanak beutalót, mert azt nem akart adni, mondván, az hogy nem jár a 2 éves gyerek, nem indokolja.

2010. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem segíthetsz nekik a tanácsaiddal, biztosan mást veszel észre kívülállóként.

Nálunk is volt hasonló probléma, de megoldódott. Én már 10 hetes korában kérdezgettem a barátnőimet, hogy tartották-e a fejüket a gyerekei ennyi idősen stb.

Bizony nem volt alaptalan a feltevésem, miszerint nem fejlődik megfelelően a kislányom. Magán gyerekorvoshoz vittem el, azonnal küldött a fejl. neurológiára, ahol megkaptuk a megfelelő útmutatást, közben elhordtam Dévényre, uszodába, korai fejlesztőbe.

Én biztosan jelezném nekik az észrevételeimet.

2010. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Először is tegyél fel kérdéseket a barátnődnek, miket csinál a baba, mert amit te látsz, amikor meglátogatod őket, az nem ad teljes képet. Ha tényleg igazad van azokban, amit írtál, nagyon diplomatikusan adj tanácsokat az anyukának, mert az igazság sokszor fájdalmas, és sokan inkább nem akarnak tudomást venni róla. Ez egy nagyon érzékeny téma, óvatosan közelítsd meg, bár ha a szülők elég intelligensek, valószínűleg megértik, hogy segíteni akarsz, és nem kritizálni. Én talán azzal kezdeném, hogy megmutatnám neki ezt az oldalt: [link]
2010. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem fog neki jól esni, de ha rendes szülő, akkor megszívleli amit mondasz neki. Az én lányomnál pl. nekem gyanus volt, mintha az egyik szeme befelé húzna. Kb. 7 hónapos volt mikor megemlítette az egyik barátnőm is. Hát rosszul esett, de erőt vetem magamon és elvittem szemészetre. A szemszorvos megállapította, hogy semmi baja a szemének, csak széles az orrnyerge és az vezet álkancsalsághoz. És igy megnyugodtam.

A barátnöm is vagy 10x megkérdezte, hogy nem haragszom, hogy szólt? Nem haragudtam, kicsit rosszul esett Hogy esetleg nem tökéletes, de csak az ő érdekét kell szem elött tartani.

2010. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát nekünk is fél évesen még semmit sem csinált a babám...mindenki okoskodott, hogy ezt csinálom rosszul meg azt, aztán most 11 hónapos, forog,felül, kúszik-mászik és már már jár is! 9-10 hónapokban egyszerre mindent megtanult!
2010. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

a válaszok alapján úgy döntöttem, nem szólok neki mégsem.

az utolsó előtti válaszoló írása nagyon szíven ütött, szinte átéreztem milyen rosszul eshetett neki, mikor a barátnő szóvátette a kancsalságot, ami ezek szerint csak látszat és átmeneti, szerencsére.

tényleg rossz volt olvasni a sorait, ne értsd félre, annyiban nagyon is jó volt, hogy bemutattad, milyen a másik oldal, a szülő szemszögéből, milyen bántó is tud enni, legalábbis rosszul esik.

talán az első válaszoló írta mégis jól, hogy nem az én dolgom...

nem szeretnék semmiképp sem fájdalmat okozni a barátnőmnek, egy ilyen megjegyzést, mégha a legjobb szándék is mondatja velem, egy életre elraktározhatja magában.

amúgy nem Biatorbágy környékén lakik, de köszönöm a hasznos információkat mindenkitől, a linket is.


lesz, ahogy lesz, végülis van annak a kislánynak anyukája, apukája, két nagyija, ők tudják, vagyis remélem tudják, mit csinálnak.

majd úgyis fogom hívni telefonon újév alkalmából, ha esetleg elmondja mit mondott az orvos a kötelező vizsgálaton, akkor majd megírom.


köszi mindenkinek!

2010. dec. 27. 22:20
 20/22 A kérdező kommentje:

ma voltam meglátogatni őket megint, szinte semmi változás.

kicsit elevenebb, nevetősebb, mint volt, már önállóan tartja a cumisüvegét, 1 hónapja még nem tudta tartani, meg többet hintázik félig négykézlábállásban.

de felülni továbbra sem tud. nem értem az anyukáját (ugye, ő a barátnőm), hogy akkor miért erőlteti az ülést?

naponta órákat tölt az etetőszékében vagy a hintájában.

2011. jan. 13. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!