Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nembaj ha visszanyeli a...

Nembaj ha visszanyeli a váladékot?

Figyelt kérdés
3-dik napja elég csúnyán köhög a kisfiam(16 hónapos),és tegnap óta vizes váladék jön az orrából.Adtam neki rhinathiol köptetőt,és nurofent.Látom hogy felköhögi,de nemtudja még kiköpni,és visszanyeli.Nem gond ilyenkor? Esetleg ha a széklete nyálkásabb,akkor a váladéktól lehet amit lenyelt?Van valami balzsam amivel bekell kenni a mellkast köhögés esetén,annak mi a neve?Esetleg vélemény róla?
2010. dec. 25. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem gond ha lenyeli. A kakaiban megjelenhet a nyálka. A balzsam neve azt hiszem hogy Luft balzsam, vagy valami ilyesmi. Nem használtuk még, de állítólag jó.
2010. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Baby luuf balzsam, nálunk jó volt. Hát szerintem meg nem jó, ha lenyeli, bár nem tudsz vele mit kezdeni, ha nem köpi még ki. Én felhívnám az ügyeletet, hogy ilyen esetben kell-e valamilyen gyógyszer, nehogy rámenjen a gyomrára a betegség.
2010. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tegnap hívtam a dokit,ő csak a rhinathiolt mondta hogy adjam. Estére pedig már úgy láttam hogy rendbejött,szelelt az orra is,de ma délutánra megint bedugult neki,és csúnyán is köhög.Aggódom hogy nemfogjuk megúszni antibiotikum nélkül!

Köszi,arra a balzsamra gondoltam.

2010. dec. 25. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, esetleg még a Stodalt is kipróbálhatnátok, sokaknak már bevált. Még nekem is, pedig az már nagy szó.


[link]

2010. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hustensaft, Baby Luuf balzsam, de CSAKIS a hátára, cebion csepp, calcimusc vagy Ca-kid, Fenistil csepp.

Nálunk ezek szoktak menni, de a balzsam és a Hustensaft önmagában is elég szokott lenni.


Az orrába fújj tengervizes sprét, és szívd neki porszívóval.


Ha lenyeli, nemcsak a kakiján látszódhat meg a nyálka, haenm még hányhat is tőle. De ez ennyi idősen korban úgymond "normális", mivel kiköpni még nem tudja.

2010. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Befújtam neki Aqua maris orrsprével,kiis szívtam,de kb 10-20 perc és megint szörcsög.Volt már náthás,de még soha nem párosult köhögéssel,ezért nemtudom mi igazán jó rá,és mit helyes ilyenkor tenni.

Ja,még egy kérdés. Ti hogy szívjátok az orrot? Nekem szinte rákell ülni mert nagyon kapálózik,csakhogy így fekve van,ha ülve akarom úgy eltudja rántani a fejét.Ha ülne jobban kijönne a váladék?

2010. dec. 25. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


A nagyobbikom már lassan 3 éves, és a mai napig fekve szívom az orrát, mert iszonyatosan nagy harc megy porszívózás közben. Én szinte ráfeküdtem, aztán kitaláltam egy másik módot, de annális ugyanúgy fekve van. Kicsit egyik orrlyuk, majd másik, majd megint kicsit ezt-azt szívom. Többször szippantom, rövidebb ideig, és addig amíg érzem, hogy jön a trutyi.

Használj uh-s párásítót a szobában, főzzél neki hagymateát, és amiket írtam, azokat adagold neki. Erre más gyógymód nem nagyon létezik.

Jobbulást!

2010. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Áááá,nemlehet szívni neki csak ha a lába közé ülök és a két lábammal a karjait lefogom:( Annyira sajnálom szegényt hogy megkell kínozni:( Holnap elviszem dokihoz mert nemigazán javult a hétvége alatt,a nurofent meg nemlehet napokig adni.

2010. dec. 26. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!