Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 7 hónaposan még nem...

Akinek 7 hónaposan még nem forogna a babája, elvinné gyógytornászhoz, vagy valamilyen kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kicsijéről van szó.Megtámasztva tud ülni,és a hátán fekszik,meg oldalra tud fordulni.Játékot tart,nézegeti,gőgicsél,mosolyog.Csak ülni szeret/nem önállóan/,ha leteszik azonnal sír.Gondolom szeretne szétlátni,mivel hasra nem tud fordulni.9 kg.Gyerekdoki,védőnő nem mond semmit.Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 26. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném gyógytornászhoz, forognia elvileg már kellene tudnia. Gyerekorvos és védőnő miért nem mond semmit? Szerintük rendben van?
2010. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyit mondanak,hogy nagy,lusti,és nyugodt baba.
2010. dec. 26. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

gyógytornász vagyok. ez így nincs rendben, főleg, hogy a doki és védőnő nem foglalkozik a dologgal!

kivizsgálásra mindenképp el kellene vinni!!

kitámasztva ültetni pedig nem szabadna, mert nem tesz jót a gerincének. komoly problémák lehetnek belőle később.

vizsgálják meg, derítsék ki, mi az oka annak, hogy még nem tud forogni (sem) és utána kellene kezelésre vinni.

de ha nagyon nincs más lehetőség, akkor vigyék el gyógytornászhoz, nézze meg ő, és adjon tanácsot, hova forduljanak segítségért.

mindenesetre, ha ilyen felületes az orvosuk, akkor másikat keresnék, ha vn rá lehetőségük.

2010. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Félévesen azt hiszem voltak a dokinál,de csak kontrollon.Nem mondta,hogy gond lenne,"mivel nagy és nyugis baba".A védőnő pedig nem nagyon megy.Lehet,hogy tényleg csak ilyen természetű lesz,és később behozza.Nem tudom.
2010. dec. 26. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira utálom, mikor a mérettel, lustasággal magyaráznak meg mindent:(

Nálunk is ez volt, nekem óriási volt a fiam, és mikor gyt meglátta, nem is értette, hogy a gyerekdokinak miért nem tűnt fel már jóval korábban, hogy a gyerek totálisan hipotóniás! Ő azt mondta, hgy nem szabad a méretekkel magyarázni a mozgásfejlődés késését.

2010. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is probléma, nem is értem az orvost, a védőnők többségét meg hagyjuk....pfff.....

a gyerekek ennyi idősen már kúszni szoktak, a fiam 8 hónapos kora óta egyedül feláll, és sokáig ácsorog(-na, ha hagynám)

én biztosan megnézetném, mert tényleg mindent a súlyra fognak, aztán le van a gond

2010. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Az ültetést erőltetik, pedig nem szabadna, a mozgásfejlődés elmaradását meg nem veszik komolyan? Megáll az ember lángesze!


A fiamat már öt hónaposan gyógytornászhoz vittük, és jól tettük, mert kiderült, hogy hipotóniás. Jól kimarad volna pár mozgásfejlődési állomás, ha nem így teszünk. Már így is elmaradtak két hónapot a Dévény-kezelés elkezdésével, nem szabadna tovább haolgatni!

2010. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem is el kéne vinniük kivizsgáltatni.

pár napja én is feltettem egy hasonló kérdést.

mindjárt ki is emelem, hátha még érkeznek rá válaszok.

2010. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4.5 hosan fordult eloszor hasrol hatra 2x. Azutan semmi...nagyon aggodtam. Aztan 7 es fel hosan kezdett el forogni, 8 hosan hasizombol felulni, 11 osan kezdett el kuszni majd masnap maszni, 9 hosan allt fel, 1 evesen pedig elindult. Ahhoz kepest hogy mindent kesobb csinalt, eleg hamar kezdett jarni.
2010. dec. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fontos dolog a forgás, de nem minden baba csinálja. Lehet mögötte betegség, de lehet, hogy genetika.

Kislányom lassan 9 hónapos. 6 hónapos korában vittem tanácsadásra, ahol első kérdés a forgás, kúszás volt. Semmit nem csinált ekkor. Néha fordult az oldalára, de ennyi. Hasson szeretett, de sokszor repülőzött. Mentünk gyógytornára, ahol enyhe nyaki hypotóniát állapítottak meg, de semmi komoly egyéb baj nem volt. Azóta is járunk Dévény tornára, de ő is azt mondta semmi baj. Azóta sem forog, nem kúszik, nem mászik. Pedig, ahogy előttem is írták ennyi idősen kéne, sőt sokan már mennek ilyenkor, de mi csak ülni szeretünk. A párom családjában mindenki ilyen típusú gyerek volt. Végül mindenki szépen megtanult mindenféle mozgásformát, csak náluk a sorrend volt más.

Kislányom is a felállást gyakorolja, csak neki annyiból nehezebb, hogy nem mászik, így nem jut el olyan helyre, ahol tud kapaszkodni. Ilyenkor jön anya és beteszi a járókába, ahol elevickél a járóka oldalához s nagy kacagások közepette komoly munkába kezd, emelgeti édesen a kis popsiját. Szóval nálunk is felállás lesz a dologból. :-)))

Mutassa meg az ismerősöd is Dévényesnek, mert minél korábban mennek, annál jobb. Remélhetőleg tényleg nincs baj, csak egyszerűen ilyen a gyerek.

2010. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!