Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy terveztétek (akár kamaszk...

Hogy terveztétek (akár kamaszkorotokban) az életeteket? (munkahely, férj/feleség, gyerekek) És végül úgy alakult, ahogy gondoltátok, ha nem, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hittem kamaszkoromban, nem akarok gyereket, sőt férjet sem, erre már van egy férjem, kettő gyerekem, és még tervezünk egy harmadikat is :)
2010. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész:-)


Pont a múlt héten mondtam a férjemnek, miközben főztem, az 1 éves fiunk meg apával játszott az emeleten, hogy kamaszkoromban ez benne sem volt a terveimben. A munkám oké, már kicsi gyerekkoromtól tanítani akartam, de férjet és saját gyereket sose akartam.

Kamasznak, lázadó, harcos feminista voltam, aztán mára örülök, ha végre egyedül főzhetek egy órácskát a konyhában, és boldogsággal tölt el, ahogy az emeletről leszűrődő hancúrozás hangjait hallgatom.

2010. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondoltam 24évesen már lesz gyerekem.Ehhez képest,"csak" 29 évesen mentem férjhez,32 évesen szültem első,34évesen második kisfiam.Álmaim nagyjából teljesültek(kőkemény melóval)de mindig van új célunk!Szerettem volna fiatalabb anyuka lenni,pedig én igazán infantilis típus vagyok most is.
2010. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

szia! a gyerekkori álmom egy az egyben valóra vált, nagyon szerencsés vagyok - bár nem én alakítottam így, mert felnőttként nem gondoltam már a kislányos ábrándomra.

az volt az álmom, hogy a férjem állatorvos (mert először én is az akartam lenni, de mivel sajnálnám az állatokat, kitaláltam, akkor a férjem lesz az) és két gyerekem lesz, fiú, lány. az idősebb a fiú, mert a kislánynak milyen jó egy bátty (nekem öcsén van :). úgy képzeltem, újságíró leszek, vagy tanítónéni.

most 30 éves vagyok, a férjem állatorvos (amikor megismerkedtünk, nem is tudtam, hogy az), két gyerekünk van (2 éves fiú, 11 hónapos kislány) és rádióriporter, újságíró a foglalkozásom (kerülő úton, véletlenül kerültem erre a pályára - művelődésszervezőnek tanultam először).

szóval az életem maga a beteljesült álom. a kb. 10 éves kori álmom. persze az elmúlt 20 évben 20-félén képzeltem el az életem (inkább karrierista verzióban), de azt hiszem, a legszebb valósult meg. nagyon hálás vagyok a Jó Istennek, Szerencsének... szóval annak, akinek ezt köszönhetem.

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én régen nem gondoltam rá hogy családom lesz, 25 éves vagyok és van egy férjem és egy lányom. Viszont azt hittem hogy nagy karrierista nő leszek, tanultam is, erre gyárban dolgoztam, igaz nem volt rossz helyem és nem fizikai munkát végeztem, de nem így képzeltem el a jövőmet. Most meg 25 évesen munka nélkül / igaz gyeden vagyok még de nincs hova visszamenni/ élem a családommal a minden napjainkat szeretetben, de mégis hiányzik az hogy legyen egy olyan munkám amit szeretek is csinálni. Űr van ehelyett.
2010. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem voltak kiforrott terveim. Csak azt tudtam, hogy a férjem legyen idősebb nálam, legyen egyetemet végzett és magas férfi. Újságíró szerettem volna lenni, és nagycsaládos anyuka is. Vágytam a fehér ruhás esküvőre és arra, hogy egy nap emeletes magánházban fogunk lakni. Egyetemre akartam járni.

22 évesen férjhez mentem, a párom informatikus, 2 évvel idősebb és 183 cm. Újságíró vagyok, idén végzem az egyetemet. Emeletes házunk van, bár még nincs kész, jó kocsink van. Imádok öltözni, szeretek kisfiús anyuka lenni, már készítjük a kistesót:)

Kamaszkoromban karrierista nőnek képzeltem el magam. Ehhez képest - bár nagyon szeretem a munkámat - ha választani kéne, a lakás szépítgetését, a főzést, lakberendezést, csöcsibecsik készítését nem adnám a munkámért cserébe. Sokkal háziasabb lettem, mint képzeltem. De ha dolgozni kell, nem félek a munkától, kiskosztümben járok dolgozni, nem farmerben. Még egy saját kocsira vágyom csak.

2010. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok!


Még - ha nem baj - arra lennék kíváncsi, hogy gondolkoztatok a leendő gyereketek nevén (mi volt az?), és mi lett végül a neve?

2010. dec. 28. 18:12
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Benjámin és Eszter fan voltam. Ehhez képest lett egy Sebestyénem. Bár, ha lány lesz a következő, Eszter lesz. Az András név van még a talonban.
2010. dec. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
14.10-es vagyok. Nekem évek óta a Napsugár név volt a nyerő, így is hívják most a kislányunkat. Na ez megmaradt régről.
2010. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
13.39-es vagyok.Mindig a különleges nevek tetszettek,évekig az Edvin tetszett nagyon,de végül Zétény és Zimány lett.
2010. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!